Mama&Su Kapları

Sevimli dostlarınızı doğru zamanda ve doğru mamalarla beslemek konusunda son derece titiz davranıyor olabilirsiniz; ancak besleyici ve lezzetli mamalar sağlıklı bir beslenme için tek başına yeterli değil. Kedi ve köpeklere hazırladığınız besinlerin özelliği kadar bunları nasıl sunduğunuz da büyük önem taşıyor. Bu nedenle, rahat bir pozisyonda sağlıklı şekilde beslenebilmeleri için kaliteli mama ve su kaplarını tercih etmeniz gerekiyor. Evcil hayvanlarınızın ihtiyacı olan birbirinden farklı kedi ve köpek mama kabı modelleri için Beymen.com’un zengin koleksiyonlarına göz atabilirsiniz.

Devamını Göster
 

Evcil Hayvanlara Mama ve Su Kabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil hayvanlar için tasarlanan mama ve su kapları arasında her biri farklı boyut, yükseklik ve derinlik özellikleri sunan pek çok ürün yer alıyor. Yeni bir ürün almadan önce bu faktörleri göz önünde bulundurarak tüylü dostlarınız için en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Köpek mama kapları için uygun yükseklikteki ürünleri tercih ederek omurga sağlığını destekleyebilirsiniz. Gereğinden fazla alçak olan kaplar rahatsız bir pozisyon yaratarak omuz ve boyun ağrılarına neden olabiliyor. Özellikle büyük ırk köpeklerin başlarını eğerek beslenmeleri hem duruş hem de sindirim anlamında olumsuz etki yaratıyor.

Mama kaplarının türü ve yeri konusunda oldukça titiz davranan kediler sahiplerinden de aynı özeni bekliyor olabilir. Kediler mama yerken veya su içerken bıyıklarının kıvrılmasından hoşlanmıyor. Bu nedenle favori mamalarını huzurlu bir şekilde yiyebilmeleri için ağzı geniş ve büyük ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Mama ve su için ayrı kaplar hazırlayarak ayak altında olmayan, sessiz ve sakin bir konuma yerleştirebilirsiniz.

Evinizde birden fazla kedi besliyorsanız mamalarını ayrı kaselerde sunarak en doğru tercihi yapabilirsiniz. Sokakta yaşayan kediler farklı beslenme şekillerine karşı direnç geliştirmiş olsa da evcil hayvanlarda durum biraz daha farklı. Yiyeceklerini farklı kaplarla servis ederek porsiyonlarını ayırabilir ve yemek için kavga etmelerini engelleyebilirsiniz. Öte yandan köpek ve kedi mama kapları için birbirinden uzak noktaları tercih ederek tedirgin olmadan beslenmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Evcil hayvanlarınızla sık seyahat ediyorsanız, taşınabilir mama kapları ile temel ihtiyaçlarını her yerde karşılayabilirsiniz. Keyifli bir sahil yürüyüşü yaparken aniden acıkan ya da susayan iştahlı dostlarınıza yerden mama vermek hastalığa neden olabilir. Bunun yerine daha hijyenik bir seçenek olan portatif ürünleri tercih edebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar İçin En Sağlıklı Mama ve Su Kapları

Evcil hayvanlar için mama ve su kabı seçerken ilk bakışta tasarım özellikleri dikkat çekmesine rağmen kullanılan materyaller de büyük önem taşıyor. Nitelikli materyale sahip ürünler yeme alışkanlığı, sağlık ve konforu olumlu yönde etkiliyor. Söz konusu en sağlıklı mama ve su kapları olduğunda, en çok tercih edilen ürünlerin başında çelik ve seramik ürünler geliyor.

Sağlam, dayanıklı ve hijyenik özellikleriyle öne çıkan çelik mama kabı modelleri aynı zamanda kolay temizlenebilen yapısıyla pratik bir kullanım sunuyor. Nispeten hafif tasarımları sayesinde kolayca taşınarak evin her yerinde kullanılabiliyor. Çelik malzeme güneş ışığından etkilenmediği için dış ortamlarda mükemmel bir seçenek olarak ortaya çıkıyor. Kedi ve köpekler için farklı yükseklik alternatifleri sunan Wood & Tail markalı çelik mama kaplarıyla evcil hayvanlarınıza konforlu ziyafetler sunabilirsiniz.

Seramik mama kabı modelleri stil ve işlevselliği bir arada sunuyor. Çelik modellere göre daha ağır olan seramik kaplar çizilmeye karşı dayanıklı sert yüzeyi sayesinde bakteri oluşumunun da önüne geçiyor. Bakımı oldukça kolay olan seramik kapların birçok modeli bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Farklı renk ve tasarım seçenekleriyle evinizde estetik bir dekor olarak da kullanabileceğiniz seramik kedi mama kabı modelleri için Du2 markasına ait el yapımı ürünlere göz atabilirsiniz.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}