Outdoor Ekipmanları

Seçkin Outdoor Ekipmanları

Kent yaşamından uzaklaşarak doğayla bütünleşmeye hazırlanıyorsanız, heyecan dolu deneyimler için outdoor ekipmanlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Trekking ve doğa yürüyüşü aktivitelerinin yanı sıra uzun süreli kamp deneyimlerinde de hayatınızı kolaylaştıracak çok farklı outdoor ürünler bulunuyor. Doğayla kucaklaşmadan önce sürprizlerle dolu dünyasına hazır olmak için Beymen.com’un seçkin outdoor ekipmanları listesini inceleyebilirsiniz.Devamını Göster
 

Outdoor Spor Ekipmanları

Dağcılık, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı ve kampçılık gibi açık havada gerçekleştirilen etkinliklere outdoor sporlar adı veriliyor. Outdoor sporlar doğayı arkadaşlarınız, aileniz veya kendi başınıza keşfetmenin en keyifli yollarından birini temsil ediyor.

Keyifli olduğu kadar zorlu koşullar da barındıran bu macerada yalnız hissetmemek için bazı ekipmanlara sahip olmalısınız.

Açık hava sporlarında doğanın sürprizlerine hazırlıklı olmak adına ihtiyacınız olan malzemelerin başında şemsiye geliyor. Bu kategorideki Alexander McQueen etiketli ürünlerden birini satın alarak yağmurlu hava koşullarında hasta olma riskini en aza indirebilirsiniz.

Temel outdoor ekipmanları arasında öne çıkan diğer seçenekleri ise sırt çantası, kolay kuruyan giysiler, yürüyüş ayakkabısı, harita, pusula ve çok amaçlı alet gibi malzemeler oluşturuyor.

Outdoor Kamp Ürünleri

Kamp ürünleri denince hazırlanan listelerin belirli bir sınırı bulunmuyor. Doğa koşullarında konforu artırmak için birbirinden farklı seçenekler devreye giriyor. Bununla birlikte taşınabilecek malzemeler sınırlı olduğu için yalnızca belli başlı kamp ürünleri ön plana çıkabiliyor.

Kamp ürünleri söz konusu olduğunda en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin başında barınma ve beslenmeyle ilgili ekipmanlar geliyor. Kamp yaparken çadır kullanmanın gerekliliği herkes tarafından biliniyor. Buna ek olarak doğa koşullarında yemek yapabilmek için ateş, tencere, tava ve gıda malzemeleri gerekiyor.

Kamp İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Başarılı bir kamp deneyiminin anahtarı doğru ekipmanlara sahip olmakta gizli. Kamp yaşamının zorlu şartlarıyla başa çıkmak için her biri eşsiz fonksiyonlara sahip çeşitli malzemeler gerekiyor. Kamp için gerekli ekipmanların ne olduğunu merak ediyorsanız en temel ihtiyaç listesi şunlardan oluşuyor: Kamp çadırı, uyku tulumu, yastık, uyku matı, yemek malzemeleri, termos, matara ve ilk yardım çantası.

Kamp deneyimleri çadır kurmakla özdeşleşmiş olsa da doğa sporlarını da içine dahil ediyor. Uzun yürüyüşler ve oryantiring gibi etkinliklerle tabiat deneyimini zenginleştirmek mümkün.

Kamp ekipmanları listesine Leica markasını taşıyan bir dürbün ekleyerek hem yürüyüş rotanızı belirlerken hem de doğa sporları yaparken uzakları görmenin avantajını yaşayabilirsiniz. Kamp için gerekli malzemeler listesi hazırlarken, beklemediğiniz bir anda ihtiyaç duyabileceğiniz Kikkerland etiketli bir bahçıvan küreğini de listeye ekleyebilirsiniz.

Doğaya Vakit Ayırmayı İhmal Etmeyin: Outdoor Ekipman Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kamp ve açık hava etkinlikleri için ihtiyacınız olan ekipmanların ne olduğunu biliyorsanız geriye bunları seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar kalıyor. En önemli kamp malzemelerinin başında gelen çadırları seçerken boyut ve ağırlık gibi kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

Çadırı sırtınızda taşımayı düşünüyorsanız hafif materyallerden üretilmiş ancak dayanıklı ürünleri tercih etmelisiniz. The North Face çadırlarıyla kamp yaparken her türlü hava koşuluna karşı önleminizi alabilirsiniz.

Uyku tulumunda iç dolgu malzemesinin türüne göre seçim yapabilirsiniz. Kuş tüyü dolgulu uyku tulumlarının sentetik dolgulu olanlara göre daha dayanıklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Sentetik dolgulu modeller ise makinede yıkanıp kurutulabildiği için fonksiyonel bir özellik sunuyor.

Outdoor ekipman çeşitlerinin olmazsa olmazlarının başında sırt çantaları geliyor. Sırt çantası seçerken olabildiğince malzemeyi içine alabilen büyük modellerin tercih edilmesinde fayda var. Bununla birlikte çantanın kalça kemiğine denk gelen bölümünde yumuşak pedlerin bulunması ve terletmeyen malzemelerden yapılmış olması da ekstra avantaj sağlıyor.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}