Seçkin Kalem Modelleri

Kalem yalnızca karalama yapmak için değil; hayal evreninde birikenleri kâğıda dökmek, aniden gelen yaratıcı fikirleri not almak ve en önemlisi iletişim kurmak için kullanılan en eski yazı araçlarından birini temsil ediyor. Bunların dışında farklı özelliklere sahip modellerle yazı yazma stilinizi etkileyerek ilhamınızı bir adım öteye taşıyabiliyor. Kelime karşılığından daha büyük anlamlar ifade eden kalemler stilinizden izler taşımayı da ihmal etmiyor. İmza atarken kullanımı en keyifli modelin hangisi olduğuna karar vermekte zorlanıyorsanız Beymen.com’un seçkin kalem tasarımları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.Devamını Göster
 

Kullanım Alanlarına Göre Kalem Çeşitleri Nelerdir?

En eski zamanlardan günümüze kadar kullanılan kalemleri daha yakından tanıyarak kalem seçimlerinizi çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hangi çeşidin ne tür özelliklere sahip olduğunu ve ne amaçlarla kullanıldığını öğrenmek, sizin için en doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Dolma Kalem Nedir?

İlk temel tasarımları yaklaşık bin yıl önce ortaya çıkan dolma kalemlerde akışkanlığı yağ bazlı mürekkeplerden daha yüksek olan su bazlı sıvı mürekkepler kullanılıyor. Kılcal damarlardan geçerek uç bölümüne ulaşan mürekkebin rezervuarı yeniden doldurulabiliyor.

Yeniden doldurulabilen modeller mürekkep şişesinden boyayı çekebilmek için piston benzeri bir mekanizmadan yararlanıyor. Prestijli bir dolma kaleme sahip olmak istiyorsanız Pineider imzalı ürünlere göz atabilirsiniz.

Rollerball Kalem Nedir?

1963’te Japonya’da icat edilen Rollerball kalemler jel mürekkep veya su bazlı sıvılarla kullanılıyor. Yuvarlak bir uca sahip olduğu için tükenmez kalem tasarımına oldukça benziyor. Rollerball ürünlerinde kullanılan mürekkep, yağ bazlı mürekkeplere oranla daha az viskoz olduğu için kağıt üzerinde daha düzgün hareket etmesini sağlıyor.

Bu kalemler, dolma kalemlerin pürüzsüz ıslak mürekkebini tükenmez kalem rahatlığıyla birleştiriyor. Jel mürekkepler bir dizi farklı renge sahip olduğundan Rollerball kalemlerde metalik, parıltılı, neon, pastel, gölgeli ve parlak efektler kullanılabiliyor.

Tükenmez Kalem Nedir?

Akışkanlığı düşük, yağ bazlı mürekkeplerin kullanıldığı tükenmez kalemlerde yazma işlemi 0,5 mm ila 1,2 mm boyutlarındaki sert bir yuvarlak uç ile gerçekleşiyor. Tungsten karbür, çelik veya pirinç malzemelerinden üretilen uç bölümünden akan kalem mürekkebi kağıtla temas ettiği anda kuruyor.

Bu tip modeller geniş ürün çeşitliliği ve uzun süreli dayanıklılığıyla en çok tercih edilen kalemlerin başında geliyor. İcat edildiği 1888 yılından beri sahip olduğu bu iki özellik sayesinde dolma kalemin yerini alan tükenmez kalemler, hızlı ve uzun yazma işlemlerinde kolay bir kullanım sunuyor.

Kendinize Kalem Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İş evraklarında, özel mektuplarda ve doğum günü tebrik kartlarında imza atmak için kullanacağınız bir kalem arıyorsanız seçici davranmak en büyük hakkınız. Kalemler birçok farklı şekil, boyut ve renge sahip şekilde üretiliyor. Öyle ki her zevke ve kullanım amacına uygun bir kalem çeşidi bulmak mümkün.

Aynı zamanda kişisel stilinizden izler taşıyan bir kalem seçimi yapmak için kullanım amacı ve mürekkep çeşidi gibi kriterlerin yanı sıra renk, rahatlık ve tasarım gibi özellikleri de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Sıradan bir kalem seçimi yapmak yerine tasarımıyla göz kamaştıran ve kaliteden ödün vermeyen bir model üstünde karar kılarak profesyonel ve kişisel kullanımlar için prestijli bir deneyim elde edebilirsiniz.

Montegrappa logosu taşıyan tükenmez, dolma ve roller kalem çeşitleri arasından renk olarak size en çok hitap eden modeli seçebilirsiniz.

Kalemler rahat ve özelleştirilmiş bir yazma deneyimine erişmek için büyük önem taşıyor. Bu nedenle kitap okurken not almak ve iş evraklarında kullanmak için farklı türde kalemler kullanmak gerekiyor. Prestijli modelleriyle öne çıkan Montblanc markalı seçkin kalemler içinden size en uygun olanları seçerek imza kalemleri koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}