On kişiye mutluluğu yakalamanın en kolay yolunu sorsanız, dokuzu kuşkusuz size tatlı yemek olduğunu söyler. Özellikle de çikolata ve lokum türü atıştırmalık tatlılar kimsenin hayır diyemediği en sevilen tatlı çeşitlerindendir.

Lokumların özellikle Türkler için yerleri bambaşkadır. Yeni ev ve işyeri ziyaretine, hasta ziyaretine veya çeşitli davetlere giderken yanımızda çikolata ya da lokum götürmek en temel adetlerimizden biri olmuştur. Bunların yanında bazen sadece sevdiklerimizi mutlu etmek veya kendimizi şımartmak için de yine ilk olarak onlara koşarız. Bununla kalmaz günlük rutinlerimize de bu atıştırmalıkları dahil ederiz. Örneğin hemen hemen her kahve keyfine lezzetli lokumlar eşlik eder.

Devamını Göster

Leziz tatlarıyla kültürümüzün parçalarından olan lokumların ilk üretimi 1500’lü yıllarda Anadolu’da başlamış; 1700’lü yıllara doğru ise Osmanlı medeniyetinin egemen olduğu tüm topraklara yayılmıştır. 17. yüzyılda ülkemize rafine şeker ve unun gelmesi ile İstanbul’da lokum üretimine başlanmıştır. Günümüze kadar yüzlerce farklı çeşidi ile lokum, sadece ülkemizde değil dünyada da sevilerek tüketilmeye devam etmektedir.

Lokumlar, güzel tatlarının yanında insan sağlığı üzerinde de çeşitli olumlu etkilere sahiptir. Örneğin içerisinde bulundurduğu nişasta ile kanda yüksek oranda bulunan proteinin vücut tarafından sindirilmesine yardımcı olarak yaşanabilecek çeşitli böbrek hastalıklarının önüne geçer. Ayrıca şaşırtıcı bir şekilde vücutta bulunan yara tedavilerinde de olumlu bir rol oynar. Tabii her gıda çeşidinde olduğu gibi lokum alırken de içeriğine ve üretim koşullarına dikkat ederek tercihlerinizi yapmanız sağlığınız açısından önemlidir.

Kaliteli içerikleri ile en sağlıklı üretim koşullarında üretildiğinden emin olacağınız çikolata, lokum ve şekerleme çeşitleri Beymen.com‘da sizleri bekliyor. Yalnızca ünlü markaların ürünlerinin bir araya toplandığı Beymen.com’u ziyaret ederek en tatlı alışverişlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Birbirinden Lezzetli Hediyelik Lokum Çeşitleri

Nişasta, su ve şekerden üretilen lokum, ülkemizin en geleneksel tatlılarından biri olmasının yanı sıra dünya çapında da “Turkish Delight” adıyla ün salmıştır. Misafirliklerimizin olmazsa olmazları olan lokumlar aynı zamanda sevdiklerimiz için de alabileceğimiz en tatlı hediyeler arasındadır. Tebrik mesajlarımızın sembolü olan lokumlar, aynı zamanda stilinden çok da emin olmadığınız kişilere alacağınız en risksiz ve kurtarıcı hediyelerden olacaktır. Yumuşacık tatların stil sahibi kutu tasarımlarıyla birleştiği bir hediye herkesin hoşuna gidecektir.

Piyasada her damak tadına uygun onlarca farklı aromadan lokum çeşidi mevcuttur. Ancak bunlar arasından seçimimizi yapmadan önce aldığımız ürünlerin kaliteli içerikler ile sağlıklı koşullarda üretildiğinden emin olmanız gerekir. Sonrasında ise temiz içerik ve üretim koşullarına sahip olduğuna emin olduğumuz ürünler arasından damak tadınıza en uygun olanları seçebilirsiniz. Gül, limon gibi bilindik aroma çeşitlerinin yanında son yıllarda trend olan yeşil çay ya da satsuma gibi değişik aromalarını da bulabileceğimiz lokum çeşitlerine Beymen.com ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hediye olarak lokum tercih ediyorsanız, lokumlara aynı aromadan kolonyaların da eşlik ettiği setleri seçebilirsiniz. Lokum ve setlere ek olarak şeker, şekerleme çeşitleri ve daha fazlası Beymen.com’da sizleri bekliyor.

Lokum Markaları 

Sağlıklı ve uzun bir yaşam için en kıymetli varlığımız olan bedenimize iyi bakmamız gerekir. Yediğimiz içtiğimiz her şeyde olduğu gibi lokum, çikolata ve şekerlemelerin de doğal, kaliteli ve leziz olanlarını tercih etmeliyiz. Beymen Chocolate, Beymen lokum ve şekerlemeler arasından gönül rahatlığı ile tercihlerinizi yapabilirsiniz. Kusursuz tatlarına ek olarak farklı aroma seçenekleri ve hoş görünümlü kutulara sahip hediye setlerinin de bulunduğu Beymen.com‘u ziyaret ederek kendiniz veya sevdikleriniz için bir mutluluk sebebi oluşturabilir; hızlı ve güvenilir alışveriş deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.

Devamını Gizle

{{customPopupTitle}}