Sipariş Takibi Kampanyalar The One Servisler tr

Mikasa Moor Bleu Blanc Amphora Mavi Gold Seramik Vazo

-%10 3.244 TL 2.919,60 TL
Sepette 2.481,66 TL

Wanelli Safran Platin Vazo 25 cm

6.635 TL
Sepette 4.976,25 TL

Mikasa Moor Gümüş Çelik Vazo

4.354 TL
Sepette 3.700,90 TL

Chakra Sezeno Vazo L Natural

1.949,99 TL
Sepette 877,50 TL

Mikasa Moor Gold Sakura Seramik Vazo

4.154 TL
Sepette 3.530,90 TL

Paşabahçe El İmalatı Prima Vazo

-%31 3.199,98 TL 2.199,98 TL
Sepette 1.979,98 TL

Lucky Art Blue Desenli Seramik Vazo

3.886 TL
Sepette 2.720,20 TL

Paşabahçe Peony Cam Vazo

-%10 999,99 TL 899,98 TL
Sepette 809,98 TL
Doğaya Sevgi

Mikasa Moor Antik İstiridye Kulplu Metal Vazo

2.894 TL
Sepette 2.459,90 TL
Doğaya Sevgi
  

Mavi vazo çeşitleri renkler üzerine kurgulanan mekân dekorasyonlarında sıkça kullanılır. Bu dekoratif objeler, şekli ve boyutu ile genel konsept içinde çarpıcı detaylar olarak dikkat çeker. Dekoratif objeler, iç ve dış mekân tasarımlarında yönlendirici unsurlar olarak kullanılır. Bu yönlendirme özellikle, genel konsept ve renk akışında oldukça avantaj sağlar. Ton sür ton dizayn edilmiş iç mekânlarda, kontrast renkteki bir vazo ilk görüşte çarpıcı bir etki bırakır. Farklı renklerin sinerjisi ile kurgulanmış mekânlarda ise bu tür objeler renkler arası geçişi sağlaması açısından tercih edilir. Vazoların mekânın genel görüntüsüne hayat enerjisi katan rolü ise yaşam alanlarında hareket yaratır.

Devamını Göster    
 

Lüks, Sanatsal ve Zamansız Mavi Vazo Markaları

Vazoların birbirinden farklı tasarım, desen ve dokuları var. Dolayısıyla dekorasyon konsepti ne olursa olsun uygun modeli rahatlıkla bulabilirsiniz. Beymen’in seçkin markalardan oluşan koleksiyonunda her zevke hitap eden birbirinden şık ve kaliteli modeli bulabilirsiniz. İşte bu ürünler ve markalardan bazıları:

Ash Barcelona: Marka, figüratif tasarımlarıyla dikkat çeker. Vazo tasarımlarında özellikle büst şeklinde olanlar pop art dekorasyonların vazgeçilmez parçaları arasında yer alır.

Helle Mardahl: Cam vazolarda yumuşatılmış detaylar hâkim. Vazoların parlak ve akışkan görüntüsü sayesinde farklı renklerle oluşturulan parçalar birbirine uyum sağlıyor. Vazolar kullanıldığı mekânın genel tasarımına neşeli, hareketli bir hava katıyor.

Mikasa Moor: Porselen materyal üzerine mavi desenlere sahip olan klasik Çin vazosu çağrışımlı tasarımlar dikkat çekiyor. Bu tasarımların bazılarında kullanılan metal ayak ve minimalist kapaklar ürünün etnik vurgusunu artırıyor.

Jasmin Djerzic: Seramik vazolar markanın imza tasarımı ile özelleşiyor. Markanın tasarımları özellikle ofislerde değerlendirilebilir.

Ponet Maison: Damla kesme kristal vazoların geleneksel formu, modern desenlerle birleştirilmiş. Porselen modellerde ise ağız kısmındaki hareketli bölümler dikkat çekiyor.

Mavi Dekoratif Vazo Modellerinde Favori Materyaller

Mavi dekoratif vazo modelleri farklı materyallerden üretilir. İç dekorasyonun genel konseptine uygun şık modeller arasından seçim yaparken ürün materyali belirleyici bir unsur olarak öne çıkar. Lüks dekoratif mavi vazo modellerinde genel olarak cam ve porselen materyal kullanılır. Bununla birlikte farklı tasarım ve modellerde kullanılan favori materyallerden bazıları şöyle:

Kristal: Zarif bir parlaklık ve yüksek kalite hissi veren bu materyal ışığı çoğaltarak yansıtmasıyla dikkat çeker. Kristal vazolar lüks dekorasyon konseptlerinde mekândaki estetik hissi yükseltmesi için sıkça kullanılır.

Metal: Modern tarzda dekore edilmiş ev ve ofislerde, paslanmaz çelik türü metallerden üretilen objeleri görmek mümkün. Bununla birlikte daha lüks bir görüntü için altın, gümüş ve bronz türü değerli metaller de vazo tasarımlarında yer alır.

Taş: Fütüristik konseptlerin doğal dokunuşlarla zenginleştirilmesi için taş dekoratif vazoları tercih edebilirsiniz. Granit, oniks gibi materyaller dekorasyona güçlü ve maskülen bir hava katar. Doğal mermer vazolar ise klasik dekorasyon öğelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Mavi Cam Vazo Tasarımları

Dekorasyonunuzun genel tarzı ne olursa olsun uyumlu bir mavi cam vazo modeli bulmanız mümkün. Bu materyalle üretilmiş modellerde, genellikle iki ana konsept tercih edilir. Konseptlerden biri, şeffaf camın yarattığı illüzyon ile minimal ve modern tasarımlar. Bu tasarımlarda camdan üretilen vazo, metal ve benzeri bir ayak üzerine konumlandırılır. Vazonun içine konulan malzemeler karşıdan bakıldığında havada duruyormuş gibi bir illüzyon yaratır. Diğer konsept ise akışkan formdaki sıcak cama verilen şekillerle oluşturulan vazolardır. Bu vazolarda farklı renkler kullanılabilir, her bir model kendine özgüdür. El yapımı cam tasarım vazolar, maddi ve manevi olarak değerlidir.

Mavi Porselen Vazo Koleksiyonu

Beymen’in mavi porselen vazo koleksiyonunda, birbirinden farklı tarz ve desenlerde ürünler görmeniz mümkün. Mekân dekorasyonunda genel konsepte uyumlu modeller arayan kişiler, birbirine yakın tasarımları seçerek kendi özel porselen vazo koleksiyonlarını yapabilir. Minimalist şıklıkla döşenmiş geniş kullanım alanına sahip bir iç mekânda yere konulmak üzere büyük mavi vazo çeşitlerini, aynı renk daha küçük modellerle eşleştirebilirsiniz. Böylelikle mekân içindeki renk ve detay uyumunu sürdürmüş olursunuz. Aynı modelden birkaç farklı renkte satın alarak da genel uyumu sağlayabilirsiniz. Kalabalık dekorasyona sahip olan bohem tarzı mekânlarda ayrı renklerdeki eklektik modeller avantaj sağlar. Porselenin şeffaf olmayan parlak stili, mekândaki ölü noktalarda farklı ışık oyunları yaratarak alana derinlik kazandırır.

Modern Desenlerden Geleneksel Motiflere Mavi Vazo Detayları

Geleneksel tarz konseptlerde mavi beyaz vazo türü objeler sıkça kullanılır. Özellikle porselen üzerine mavi ve beyaz renk kullanılarak yapılan çizimler, vazoda antika çağrışımlar da yaratır. Geleneksel Çin motifleriyle tasarlanmış olan vazolarda antika havasını çok daha kolay şekilde hissedebilirsiniz. Bununla birlikte standart şekle sahip bir vazonun üzerinde yer alan farklı renk ve desenler tasarıma tamamen çağdaş bir hava verir. Porselen mavi vazo çeşitlerini seviyor ancak geleneksel desenlerden hoşlanmıyorsanız mavi ve beyaz uyumunun modern çizgilerle tasarlandığı çeşitlere göz atabilirsiniz.

Birinci Sınıf Seramik İşçiliğiyle Üretilen Mavi Vazolar

Seramik materyal, özel bileşenlere sahip toprağın şekillendirilmesi ve pişirilmesiyle elde edilir. Dolayısıyla oldukça dayanıklı olur. Seramikten üretilen malzemelerin kullanılmaya başlanması oldukça eski zamanlara dayanır. Bu ürünler günümüzde de birçok farklı sektörde kullanılan önemli malzemeler arasında yer alır. Birinci sınıf seramik işçiliğiyle üretilen vazolar, model ve tasarım olarak biriciktir. Vazoların hammaddesi olan kilin yoğrulma aşamasından itibaren tüm sürecin el emeği ile gerçekleşmiş olması ürünü benzersiz kılar. Bazı atölyelerde vazo yüzeyinin sırlanma aşamasında kullanılan mavi renk de özel olarak üretilir. Dolayısıyla seramik vazoların birinci sınıf işçilik ile üretilen modelleri size özel, tek ve değerli olur.

Kristal Işıltısını Bulacağınız Mavi Cam Vazo Seçenekleri

Cam vazo seçenekleri arasında farklı dekorasyonlara uyum sağlayan birçok tasarım bulunabilir. Bu tasarımlardan bazılarında materyalin ışığı yansıtma özelliği öne çıkar. Bu özellik kullanılarak dizayn edilen vazolar, üzerine düşen gün ışığını farklı renklere ayrıştırarak yansıtır. Bu doğa olayı dekoratif amaçlarla kullanıldığında mekâna bütüncül bir hareket katar. Vazonun pırıltılı görüntüsü zarif bir tarz da yaratır. Kesimindeki hassas işçilik, mekânın genel estetiğindeki lüks tarzını güçlendirir. Kristal kesim mavi cam vazolarla uyumlu diğer dekoratif ürünler için Beymen’in ev ürünleri koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

Zengin Doku Detaylarıyla Bezenmiş Mavi Seramik Vazolar

Amorf şekillerden geleneksel küp formlarına kadar tüm tasarımlar, üzerlerindeki detaylarla desteklenir. Form ile tezatlık oluşturan desenler, mekânda algı farklılıkları ile zenginlik yaratır. Desen ve şekil uyumu içindeki tasarımlar ise klasik vurguyu yükseltir. İç mekân dekorasyonu ile uyumlu vazoları araştırırken form ve desen üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Country tarzda döşenmiş mekânlar için geniş, hacimli vazolar arasından dekorasyon rengine uyumlu desenleri seçebilirsiniz. Endüstriyel konseptte dekore edilmiş bir iç mekânda ise özgün tasarıma sahip olan koyu mavi renk vazoları tercih edebilirsiniz. Evin genel dekorasyonuna uyumlu vazoları, tamamen kontrast renk ve dokularda seçerek genel enerjiyi yükseltebilirsiniz. Bununla birlikte yatak odası gibi kişisel yaşam alanlarında tercih edilen sakin ve huzurlu dekorasyon teması için de mavi ağırlıklı vazolar ideal.

Seçkin markaların ikonik tasarımlarından oluşan Beymen’in ev dekorasyon ürünleri arasından tarzınıza uygun olanları seçebilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
   

{{customPopupTitle}}