Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

{{noProductTitle}}

Sizlere uygun kategorileri ziyaret edebilirsiniz.

  

Touring motosiklet modelleri iki teker üzerinde uzun yolculuk yapmaktan keyif alan sürücülerin vazgeçilmezi. Bu model, uzun mesafeli seyahatlerde konforlu sürüş rahatlığı sayesinde oldukça popüler. Bazı modellerde motorun orijinal tasarımında radyo ve ses sistemi, klima, rüzgâr kesici ön cam ve GPS yön bulma sistemi gibi özellikler bulunur. Kullanım rahatlığı sağlayan touringlerle yorulmadan, kilometrelerce yol kat edebilirsiniz. Bazı modellerde selenin yan ve arkasındaki özel bölümlere çantanızı ve diğer eşyalarınızı koyabilirsiniz. Bu çantalar, bazı markalarda motorla birlikte gelir. Geniş gövdeye sahip araçların motorları da oldukça güçlüdür. Bu motorlar, uzun mesafeler boyunca kullanım için özel olarak tasarlanır. Touring motosikletlerin motor hacmi büyüktür. Bu nedenle sadece A sınıfı motosiklet ehliyetiyle kullanılabilir.

Devamını Göster    
 

En İyi Touring Motosiklet Modellerinin Güçlü Yönleri

Otomotiv sektörünün lider markalarının ürettiği touring motosikletlerin birçok güçlü yönü vardır. Bu motorlar, uzun otoban ve asfalt yolculuklarını konforlu, keyifli ve kolay tamamlamak için tasarlanır. Bu motorlar diğer türlere göre daha yüksek güç çıkışına sahip olur. Bu modellerde motor gücü marka ve modele bağlı olarak değişir. Bununla birlikte motor hacmi genel olarak 900 - 1800 cc arasında olur. En güçlü touring motosikletleri, ortalama 150 ve üzeri beygir gücünde üretilir. Daha düşük hacimliler 100 - 120 beygir gücündedir. Motor hacmi 600 cc’nin altında olanların güç çıkışı 50 - 60 beygir gücü olur.

Motor kullanmaya yeni başlayanlar için 50 cc motosiklet modelleri daha uygundur. Bu modellerle şehir içinde yolculuk yapmak da mümkün. Bununla birlikte otomotiv şirketleri, atmosfere salınan sera gazlarını azaltmak için elektrikli motosiklet teknolojisine de ağırlık verir. Bu motorlar da yüksek batarya kapasitesi ve ivmelenme kabiliyeti, uzun mesafe kullanımıyla öne çıkar.

Otomatik Vites Touring Motosiklet Tercih Etmenin Avantajları

  

Ülkeler ve kıtalar arası otoban ve otoyollarda kullanılmak için tasarlanan touring motorlar, sürücünün yolu hissetmemesi için teknolojik optimizasyonla tasarlanır.

Bununla birlikte, motor sürmeye yeni başlayan kişiler için otomatik vites motosikletler daha kullanışlı ve kolay olur.

Düz vites otomobil kullanırken debriyaja sol ayakla basılır ve sağ elle vites değiştirilir. Motorda ise sol elle debriyaj yapılır ve sağ ayakla vites değiştirilir. Bu farklılık motor kullanmaya yeni başlamış sürücülerde adaptasyon güçlüğü yaratabilir. Bu tarz sıkıntıların yaşanmaması için uzun yol sürüşlerinde otomatik vites touring motosiklet tercih edebilirsiniz.

Güvenli ve Konforlu Sürüş İçin Motosiklet Ekipmanları

Konforlu touring motosiklet ile uzun mesafe yolculukları bazı ekipmanlarla daha da keyifli hâle getirmek mümkün. Bu ekipmanları seçmeden önce gideceğiniz yolun uzunluğu, motor üzerinde geçireceğiniz süre ve rotanızı belirlemeniz önem taşır. Bu kriterlere göre yanınıza alacağınız spesifik eşyaları listeleyebilirsiniz. Bununla birlikte her uzun yol motor sürücüsünün, güvenli ve konforlu sürüş için yanında bulundurması gereken ekipmanlar var.

Motosiklet Kaskları

  

Motosiklet ekipmanları arasında en önemli parçalardan biri kasklar. Kasklar, kullanım amacına göre çeşitlenir. Bu çeşitler şöyle:

Kapalı Kask: Full face olarak da isimlendirilen bu kasklar, başı tamamen çevreler, vizörü ve havalandırma kanalları dışında kalan kısımları kapalı olur. Tam kask da denilen bu modellerin ses yalıtımı yüksek, rüzgâr gücü düşük olur.

Kros Kask: Sadece kros yaparken avantaj sağlayan bu kaskların vizörü, başı çevreler. Motokros kullanan sürücünün daha rahat nefes alması için kaskın çene bölümü ileriye çıkık olur. Bu kasklar hızlı sürüşte sarsıntı yapar. Sürücü yüksek hızlarda rüzgâr baskısını doğrudan hisseder.

Dual Sport Kask: Bu modellerin yüzeyi daha az girintili olarak tasarlanır. Böylelikle kaska gelen rüzgâr akışı daha az etkili olur. Dual spor modeller kros kasklardan daha az çene çıkıntısına sahip, vizörlü ürünlerdir. Genellikle alın üzerinde güneş siperliği olur.

Çeneden Açılır Kask: Bu modellerde çenedeki bölüm bir düğmeyle açılarak başın üst kısmına kadar kaldırılabilir. Modüler kask ismi verilen çeşitlerde ise çene bölümü tamamen sökülerek açılır. Kaskı sürekli çıkarıp takma gibi bir zahmetten kurtardığı için çeneden açılır kasklar sıkça tercih edilir. Kaskın koruma gücü, tam kapalılara göre daha zayıf olabilir. Bu modeller şehirde en pratik kullanımı sağlar.

Yarım Kask: Kullanımı en rahat olan modellerdir. Bu modellere açık veya half kask da denir. Ancak bu ürünler sürücünün başını sadece kulak hizasına kadar korur. Scooter kullanımlarında tercih edilir.

Motosiklet Montları

  

Uzun yollarda güvenli şekilde touring motosiklet kullanmak için gerekli ekipman arasında montlar da önemli parçalardır. Motor sürücüsü için tasarlanan tüm montlarda omuz, dirsek ve sırt koruması bulunur. Uzun yol için tasarlanan montlarda gece de rahatlıkla kullanılabilecek reflektör şeritlerin bulunması gerekir. Motorla uzun yola çıktığınızda hangi mevsim olursa olsun mont giymelisiniz. Soğuk hava yolculuklarında vücut sıcaklığını dış etkenlerden koruyan; yaz mevsiminde de nefes alabilen, rüzgâr ve yağmur geçirmeyen montlar seçilmeli. Yazın motor kullanırken rüzgârın etkisini yoğun şekilde hissedersiniz. Bu nedenle bu mevsime özel üretilmiş fileli ve nefes alabilir montları tercih edebilirsiniz.

Motosiklet Pantolonu

  

Uzun yol için üretilen motosiklet pantolonu çeşitleri, sürücünün kendisini rahat hissedebileceği şekilde tasarlanır. Bazı motorcu pantolonları çok fonksiyonlu özellikleri ile avantaj sağlar. Bu modeller uzun yolda, sürücüyü farklı hava ve yol koşullarına karşı korur ve destekler. Konforlu tasarım ve çok yönlü esnek kumaş, sürücünün motor üzerinde rahat hareket etmesini sağlar. Bu pantolonların diz ve bacak arası gibi bölgelerinde daha esnek paneller bulunur. Kumaştaki hava boşlukları da sürücünün vücut sıcaklığının dengelenmesini sağlar. Bu pantolonlar aynı zamanda ulaşması kolay ceplere sahiptir. Normalde yumuşak ancak darbe anında sertleşen esnek korumalar, sürücüye ekstra güvenlik sağlar.

Motosiklet Eldivenleri

  

Motor eldivenleri, sürücünün el ve avuç içlerini korur. Özellikle motor kullanımı sırasında ve oluşabilecek herhangi bir negatif durumda eldivenler, sürtünmeye bağlı yaralanmaları engeller. Eldiven seçiminde mevsim şartları da dikkate alınmalı. Bilek, elin üst kısmı ve avuç içi, destekli şekilde korunmalı. Bununla birlikte bu eldivenlerin ele tam oturması gerekir. Parmakları sarması ve bileklerde hareket serbestliği sağlayan esnek bölümlere sahip olması önemlidir. Eldivenin bileğini, kendi ölçülerinize uygun şekilde ayarlamanız kullanım kolaylığı sağlar. Motosiklet ve doğa yürüyüşü gibi sporlar için korunaklı aksesuarları, outdoor kategorisinde bulabilirsiniz.

Motosiklet Botları

  

Touring motosiklet botlarının sürücünün ayağının ön kısmını, bileğini, topuğunu ve koruması gerekir. Bununla birlikte iyi bir motorcu botunun bacak kaval kemiğini de koruması yaşamsal önem taşır. Ayakkabının burun kısmı sert olur. Bu kısım tarak kemikleri ve parmakları korur. Uzun çizme formundaki botlar bilekleri ve bacak kemiklerini güvende tutar. Bu bot ve ayakkabıların ayağınızı tam olarak sarması gerekir.

Korumanın yanı sıra bu modellerde şık tasarımlar da öne çıkar. Deri materyalden üretilmiş botlar dayanıklı olur ve ağırlık yapmaz. Ayrıca nefes alabilen özelliği ile dikkat çeker. Ayrıca nefes alabilen, su geçirmez Gore-tex botlar terin ayak üzerinde birikmesini engelleyen bir sisteme sahiptir. Bu materyal, havayı içeri alırken teri dışarı atar. Özellikle uzun yol sürüşlerinde bu materyalden üretilmiş modelleri tercih etmeniz daha çok avantaj sağlar.

Motosiklet Deneyiminizi Yükseltecek Motosiklet Aksesuarları

Motosiklet kullanan sürücülerin temel ekipmanları haricinde kullanabilecekleri farklı aksesuarlar da bulunur. Bu aksesuarlardan bazıları şöyle:

Bandana: Vücut sıcaklığının stabil olması için boyun bölümünün de kapatılması gerekir. Bandana ve buff tipi boyun kapatıcı ürünler, rüzgârın boyundan içeri girmesini engeller. Bu tip aksesuarları yedekli bulundurabilir, ıslanma, terleme gibi durumlarda diğeriyle değiştirebilirsiniz.

Sırtlık: Motorcuların sıkça tercih ettikleri aksesuarlar arasında yer alır. Vücudun arka tarafını destekler, bel ve omurga bölgesinde ekstra koruma sağlar.

Dizlik: Sürücünün diz kapaklarını destekleyen dizlikler, özellikle uzun yol sürüşlerinde kullanışlı olur. Bununla birlikte motorcu pantolonlarında diz bölümündeki destekler dizlikle aynı görevi görebilir.

İhtiyacınız olan motosiklet aksesuarları modellerini Beymen’in otomotiv & motosiklet kategorilerinde inceleyebilirsiniz. Keyifli ve konforlu uzun yol gezileri için hemen şimdi alışverişe başlayabilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
    

{{customPopupTitle}}