Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler
  

Plastik materyalden üretilen masa örtüsü çeşitleri iç ve dış mekânlarda pratik kullanım sağlar. Kullanım avantajlarının yanı sıra bu ürünler kullanılmadıkları zaman bile genel dekorasyonda tamamlayıcı detaylarıyla öne çıkar. Bu örtüler birçok renk ve desende tasarlanır. Dolayısıyla iç veya dış mekânlarda sağladıkları şık uyum da örtülerin popüler olmasını sağlar. Ayrıca özel günlerde temayı yansıtan farklı desenlerde ve renklerdeki modeller de genel konsepti tamamlama açısından sıkça tercih edilir. Ürünler dayanıklı ve sağlam yapılarıyla öne çıkar. Bununla birlikte plastik kullan - at örtüler geri dönüşümle tekrar değerlendirilebilecek şekilde üretilir. Dolayısıyla plastik örtüler uzun süreli kullanımlarda faydalı, tek seferlik kullanımlarda ise sürdürülebilir olur. Davet ve özel organizasyonlar için masa örtüsü seçeneklerinin ardından parti malzemeleri kategorisine de göz atmayı unutmayın.

Devamını Göster    
 

Plastik Masa Örtüsü Kullanmanın Avantajları

Plastik masa örtüsü çeşitleri %100 su geçirmez, dayanıklı malzemelerden yapılır. Bu örtülerin ana malzemesi plastiktir. Farklı birçok plastik materyal arasından en dayanıklı malzeme olan PVC kullanılır. Açılımı polivinil klorür olarak isimlendirilen bu polimer bileşik, aşınma direncine karşı güçlü ve mekanik mukavemete sahip materyaller arasında yer alır. PVC malzeme küçük ev eşyalarından bina ve inşaat sektörüne kadar birçok uygulamada kullanılan yaygın bir bileşiktir. Hava koşullarına, kimyasal etkenlere, korozyona ve şoka çok dayanıklı olan bu malzeme, toksisite içermez. Kullanıldığı tüm yerlerde uluslararası güvenlik ve sağlık standartlarına uyum sağlar.

Plastik masa örtüsü talimatlara uygun şekilde kullanıldığında ortalama elli senelik ömre sahiptir. Bu materyalden üretilmiş masa örtüleri çeşitli kalınlıklarda tasarlanabilir. Ayrıca yüksek teknolojiye sahip baskı makineleri ile plastik üzerine istenen renk ve desenler rahatlıkla basılabilir. PVC plastik örtünün alt kısmı elyaf kumaşla kaplanır. Elyaf kumaş, plastiğin masa yüzeyinden kaymasını önler. Bu kumaş çok daha fazla renk ve desen alternatifi sağlar. Daha dayanıklı olduğu için sıkça tercih edilir. Ayrıca bu örtüler kir tutmaz, lekelenmez ve kolayca temizlenir. İç veya dış mekânda genel olarak kullanılan renklere uyumlu veya kontrast tonlarda seçtiğiniz masa örtüleri ile farklı tarzlar yaratabilirsiniz. Böylelikle mekânı tekdüzelikten de kurtarmış olursunuz.

Her Zevke Hitap Eden Farklı Plastik Masa Örtüsü Seçenekleri

Masa örtüsü mekânın dekorasyonunu yenilemeye yardımcı olabilecek aksesuarlar arasında yer alır. Bu örtüler, kullanışlı olmalarının yanı sıra estetik ve dekoratif bir işleve de sahip olur. Örtüyü seçerken mekânın genel konseptini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu konsepti vurgulayan ana ve yardımcı renklerin neler olduğuna da dikkat etmek önemlidir. Dekorasyonun ana renkleriyle uyumlu ve yakın tonlarda seçilen masa örtüsü, mekânın genel görünümünde huzurlu bir tarz yaratır. Bununla birlikte örtünün renkleri dekorasyonun yardımcı renklerini içeriyorsa detayların öne çıktığı dengeli bir uyum yakalayabilirsiniz. Mekân renklerine uygun kontrast örtüler, ortamın enerjisini yükseltir, canlı ve enerjik bir tarz katar. Bununla birlikte örtünün desenini de mekânın genel dekorasyonuna göre seçebilirsiniz. Plastik masa örtülerinin hangi sıklıkla kullanılacağı ve ne amaçla kullanılacağı da kalınlığının belirlenmesi açısından önemlidir.

Şeffaf Plastik Masa Örtüsü

  

Şeffaf plastik masa örtüsü, serildiği masanın yüzeyini de gösterir. Tamamen şeffaf örtüler özellikle ahşap veya özel bir materyale sahip masalar için sıkça tercih edilir. İnce şeffaf örtüler de farklı desenlerle tasarlanarak kullanıcının beğenisine sunulur. Desenler arasında şeffaf bir fon oluşturan plastik örtü, dekoratif şıklık ve hareket sağlar. Örtünün farklı bir renkte şeffaf yapısı da genel dekorasyona farklı bir renk ile daha modern bir tarz kazandırır.

Plastik Dantel Masa Örtüsü

  

Farklı desenlerle oluşturulan plastik dantel masa örtüsü çeşitleri vintage etkileri ile dikkat çeker. Dantel detaylı masa örtüleri, retro çağrışımları romantik detaylarla birleştirir. Eski dönemlere ait motiflerle tasarlanmış modellerin yanı sıra dantellerin modernize edilmiş tasarımlarını da bulmak mümkün. Bu modellerin tek ortak yanı, dantel etrafındaki yol şeklindeki kabarıklık dâhil tüm formun korunmuş olması. Dantelli tasarımlara sahip plastik örtü çeşitleri çiçek ve kelebek formlarındaki dantel görünüşleri ile özellikle retro döşenmiş iç ve dış mekânlarda rahatlıkla tercih edilir. Bununla birlikte plastik masa örtülerinde yer alan dantel görünümündeki otantik desenler de mekâna etnik bir hava katar.

Desenli Plastik Masa Örtüleri

  

Desenli plastik masa örtüsü modellerinde birçok farklı renk alternatif bulmak mümkün. Bu alternatifler arasında canlı, parlak renkleri veya pastel ve mat olanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kumaş örtünün yarattığı stili yansıtacak, aynı desenlere sahip bir plastik örtüyü satın alabilirsiniz. Bu örtüler satın alındıktan sonra düzenli şekilde temizlenerek kullanılabilir.

Kalın Plastik Masa Örtüsü

  

Kalın plastikten üretilmiş olanlar masanın üstünü tamamen kaplayacak şekilde kesilerek yüzey üzerine örtülür. Kalın ve yüzeyi kaplayanların üzerine kumaş ve benzeri başka örtüler serilebilir. Kalın plastik masa örtüsü modelleri genel olarak masanın üst yüzeyinin herhangi bir şekilde deforme olmasını engellemek için kullanılır. Bu örtüler, üzerinde çok sık yemek yenen masaları korumak amacıyla tercih edilir. Bunun yanı sıra kalın plastik örtüler, uzun atölye masalarının üzerinde de kullanılır. Burada yapılan işlerde kullanılan araçların masanın üstünü deforme etmesini engellemek önem taşır. Siz de “kendin yap” gibi özel hobilere sahipseniz çalışma tezgâhınızın üzerine bu tip örtüler serebilirsiniz. Böylelikle tezgâh herhangi bir şekilde zarar görmez. Rahat çalışmaları kaliteli ürünlerle birer sanat eserine dönüştürmek için Beymen’in hobi&eğlence ürünleri kategorisine de göz atabilirsiniz.

Masanızın Boyutuna ve Şekline Göre Seçebileceğiniz Plastik Masa Örtüleri

Plastik masa örtüsünün elde edildiği PVC, oldukça esnek ve kolay şekil alabilir bir materyal. Bu nedenle örtü için istediğiniz ölçülerde plastik koruyucu temin edebilirsiniz. Dantel görünümlü plastik masa örtüsü gibi farklı kabarıklıklar ve form değişiklikleri olan çeşitlerin de kesilmesi çok kolay.

Masa örtüsü seçerken masanın boyut ve şeklinde göre karar vermek önem taşır. Bu örtüler dekoratif şıklık sağlarken çok kullanışlı olur. Ancak dengesiz şekilde sarkan örtüler genel konsepti tamamen bozar. Bu nedenle bazı kurallara dikkat etmek önemlidir. Masa kare ise bir kenarını sıfırlayarak ölçerek uzunluk bilgisini almanız gerekir. Daha sonra uzunluk ve genişliğe yaklaşık 30 cm ekleyerek doğru ölçüyü alabilirsiniz. Dikdörtgen masalarda genişlik ve uzunluk ölçüldükten sonra her iki taraftan yaklaşık 60 cm eklemek yeterli olur. Masa yuvarlaksa çapını ölçtükten sonra 30 cm’lik bir ekleme yapabilirsiniz.

Kapalı ve Açık Alanlar İçin Uygun Şık Masa Örtüleri Beymen'de!

Seçkin markaların iç veya dış mekânlarda, zarif şıklığı estetik bir dokunuşla tamamlayan masa örtüsü tasarımları şöyle:

WellStudio.store: Markanın keten kumaş türünden üretilen doğal renklerdeki iplerle zarif işlemelere sahip örtüleri dikkat çekiyor.

Chaira Alessi: Markanın tasarımları etnik desenleri ile zevkli dekorasyonlara renk getiriyor.

Chakra: %100 pamuk kumaştan üretilen masa örtüleri arasında özellikle koyu renkte olanlar genel dekorasyona klasik bir hava katıyor.

Baci Milano: Kumaş masa örtüleri üzerindeki şık detaylarla tasarlanmış desenler, canlı renkler içeriyor. Tekrarlı desenlerle kurgulanmış canlı örtüler, masanın düz yüzeyine mümkün olduğunca hareketli detaylar katıyor.

Golden Table Home: Etnik desenli örtüleri, klasik tarzda dekore edilmiş evlere maskülen bir detay katıyor.

Niu Home: Transparan masa örtülerinin üzerindeki kabartma efektli desenler, örtüyü daha da kaliteli ve şık hâle getiriyor.

Seçkin markaların kaliteli tasarımları, dekorasyonunu zenginleştirmek isteyen herkes için farklı alternatiflerle bir arada. Siz de bu farklı modeller arasından beğendiklerinizi satın alabilir, Beymen’de alışverişin keyfini yaşayabilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
    

{{customPopupTitle}}