Sipariş Takibi Kampanyalar The One Servisler tr
  

Bir bilgisayar donanımı olan mouse, ilk tasarlandığı günden bu yana insan hayatını kolaylaştırıyor. İster ofis isterseniz okulda kullanabileceğiniz kablosuz mouse ise bu küçük boyutlu donanımın daha gelişmiş bir versiyonu. Bilgisayar kullanıcılarına pratik bir çözüm sunan bu ürün, standart mouseların aksine bir kabloya sahip değil. Geniş kapsama alanı sayesinde bilgisayarınızın uzağınızda olsanız bile onu kontrol etmenize izin veren en kaliteli kablosuz modellerini Beymen’de bulabilirsiniz.

Devamını Göster    
 

Kablosuz Mouse Çeşitleri: Farklı Cihazlar İçin Farklı Seçenekler

Farklı beklentilere ve ihtiyaçlara uygun olarak üretilen pek çok mouse çeşidi bulunuyor.

Kablosuz Oyuncu Mouse: Gaming mouse olarak da adlandırılan bu fareler, yüksek performanslarıyla dikkat çekiyor. DPI / CPI bakımından da normal fareden daha gelişmiş olan bu modeller, genellikle günlük kullanım için değil oyun için tercih ediliyor. Oyuncu farelerinde geçişler ekstra hızlı ve keskin olduğu için bu ürünlerle oyun oynamak çok daha keyifli.

Kablosuz Lazer Mouse: Lazer teknolojisiyle donatılan lazer mouse modelleri, en az 2.000 DPİ çözünürlük sunuyor. Bu sayede daha rahat bir kontrole izin veren bu modellerle üst düzey ekran hakimiyeti mümkün. Oyunculara da hitap eden bu modeller sayesinde oyun zevkiniz yükseliyor.

Kablosuz Optik Mouse: Gelişmiş bir model olan optik mouse; LED ışığı, dijital işaretleme noktası (DSP) ve optoelektronik sensör özelliklerine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Ekranda yer alan curserı hareket ettiren küçük bir kamerası olan bu fare, saniyede 1.500 kare resim algılayabiliyor. Tak/çalıştır prensibine dayanan optic farelerin, yazılımla uyumlu olması gibi bir gereklilik de mevcut değil.

Kablosuz Mouse Nasıl Seçilir?

Doğru fare arayışında pek çok faktörü eş zamanlı olarak değerlendirerek ihtiyaçlarınıza uygun doğru ürünü seçebilirsiniz. Kablosuz modeli seçerken dikkat etmenizi gerekenler şu şekilde sıralanabilir.

Fareyi uzun süre kullanacaksanız ergonomik bir tasarıma sahip olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece ürün elinize tam ve doğru şekilde oturduğu için uzun saatler boyunca rahat bir kullanım sunar.

Farelerin sensörleri kalite bakımından bir hayli önemli. Tasarımdan ziyade sensörün kalitesine bakmanızı öneririz.

Eğer oyun için alacaksanız DPI değeri yüksek olan modelleri değerlendirebilirsiniz. Böylece yüksek hassasiyet gösteren bir fareyle oyun keyfinizi yükseltebilirsiniz.

Bluetooth modelin sağlam olup olmadığını anlamak için üretildiği materyali inceleyebilirsiniz. Kaliteli malzemeden üretilen fareler, uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Bluetooth Mouse Avantajları ve Dezavantajları

Teknoloji severlerin ilgi odağı olan kablosuz ürünleri, oyun deneyimini iyileştiren önemli bir donanım. Pek çok kolaylık sunması nedeniyle tercih edilen kablosuz mouse çeşitleri çok fazla avantaja sahip.

Bluetooth mouse, geniş kapsama alanı sayesinde bilgisayarınızı uzak mesafelerden de rahat bir şekilde kontrol etmenize olanak tanır. Bu tasarım daha az yer kaplama ve kolay tanışabilme özelliklerini de beraberinde getirir.

Diğer bir avantaj ise bu modellerin USB girişi olan hazneleri işgal etmemesi. Fareniz bilgisayarınıza USB girişinden bağlanmadığı için bu alanı başka bağlantılar için kullanabilirsiniz.

Kablo ile uğraşma zorunluluğu ortadan kalktığı için çalışma alanınız açılır ve rahat bir ortamda işlerinizi yürütmeniz mümkün hâle gelir.

Bluetooth tipi mouse modellerini zaman zaman yapılandırmanız gerekli. Bluetooth 4.0 mouse modellerinde de cihaz ve model uyumuna dikkat edilmeli.

Kablosuz RGB Mouse ile Oyun Masanızı Renklendirin

Kablosuz RGB mouse modelleri yalnızca işlevsel amaçları ile değil tasarımsal yönleriyle de ön plana çıkıyor. USB portuna yerleştirilen bluetooth alıcısı ile basitçe bağlantı kurduktan sonra keyifli bir şekilde kullanabilirsiniz. RGB mouse çeşitlerindeki temel nitelik; kırmızı, yeşil ve mavi renkleriyle görsel şölenler oluşturan led panellere sahip olmasıdır. Bu sayede tasarımsal açıdan üst düzey bir modele sahip olmanın keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Ayrıca karanlıkta ve loş ışıkta bile cihazın seçilebilmesini sağlayan LED paneller sayesinde gece vakitlerinde de rahat bir kullanım deneyimi mümkün. RGB ışıklara sahip mouse çeşitlerini tercih ederek ofis, oyun ve diğer bilgisayar kullanımlarında daha rahat edebilirsiniz.

Kablosuz Oyuncu Mouse Markaları ve Modelleri

  

Uzaktan bağlantı imkânı sunan ve kablo bağlantısını ortadan kaldırarak konfor sunan mouse modellerinde ismini bilişim sektöründe duyurmuş pek çok marka mevcut. Microsoft, Lenovo ve Samsung bu markalar arasında en bilinenleri. Dell ise geniş ürün yelpazesiyle mouse konusunda bilgisayar kullanıcılarına farklı alternatifler sunuyor. Uzun yıllardır mouse tasarımları ve sistemleri geliştiren Logitech ise bir hayli öne çıkan bir marka.

Çeşitli markaların öne çıktığı mouse modellerinde, farklı işlevleri karşılayan ve farklı tasarım anlayışlarına sahip modeller de birbirinden ayrılıyor.

Oyun esnasında kullanıcı tarafından verilen komutların anında algılanmasının önem arz ettiği modeller gaming mouse olarak isimlendiriliyor. Bu noktada Bluetooth oyuncu mouse modelleri her oyunseverin ihtiyaç duyduğu hız ve esnekliği altın tepside sunuyor. Gaming mouse türleri hızlı yanıt sürelerine ek olarak makul DPI oranları ile dikkat çekici. Fare duyarlılığı ve hassasiyetinin en üst seviyelerde bulunduğu bu modelleri kullanırken, çeşitli video oyunlarında hızlı aksiyon alabilmeniz mümkün oluyor.

Mouse modellerini birbirinden ayıran diğer bir husus ise bağlantı türü. Kablosuz olanlarda wireless, bluetooth ve USB gibi çeşitli bağlantı seçenekleri var.

Mouse çeşitlerini birbirinden ayıran bir diğer etkense DPI oranı. İşlevsellikleriyle hayatımızda yer edinen fareler, 100 - 1000 DPI düzeyinde mütevazı bir kapasiteye sahip olabileceği gibi 5000 - 10000 DPI gibi yüksek hassasiyet oranı da barındırabiliyor.

Remote Mouse ve Kablosuz Mouse Arasındaki Farklar

Bir bilgisayar kullanıcısı olarak, kablosuz fare modellerini tercih edebileceğiniz gibi elinizin altındaki cihazı remote mouse olarak kullanmak da isteyebilirsiniz. Remote fare, mobil cihazlarınızın yanı sıra tabletlerinizi klavye ve fare olarak kullanabilmenizi sağlayan bir yöntem. Bluetooth bağlantılı bir mouse olmadığı durumda, kablosuz kontrol aygıtı gereksiniminizi zahmetsizce gideren remote model sistemi son derece fonksiyonel.

Kablosuz mouse modelleri, donanımsal bakımdan değişmeyen tekil cihazlar. Remote fare sistemi ise pek çok farklı cihazın dönüştürülmesiyle kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Uygun olan herhangi bir cihaz remote fonksiyonunda kullanılabiliyor. Telefon ve tablet cihazlarınızı birkaç basit işlemi tamamladıktan sonra remote olarak olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Remote fare uygulamasını aynı zamanda klavye ve kısayol işlevlerini karşılayacak şekilde de kullanabilirsiniz. Üstelik remote fare özelliğini medya oynatıcısı olarak kullanabilir, bu sayede video izleyebilir, müzik dinleyebilir ve slayt dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Remote cihazınızı medya oynatıcısı olarak kullanırken başlatma/durdurma ve ileri/geri gibi kısayollardan yararlanabilirsiniz.

Her Cihaz İçin Kablosuz Mouse Seçenekleri Beymen'de!

Teknoloji kategorisindeki ürünlerde ön plana çıkan kablosuz mouse ürünleri ile bilgisayar kullanımında optimum rahatlığı hissedebilirsiniz. USB, Wi-Fi ve bluetooth teknolojileriyle kolay bağlantı imkânı sunan söz konusu cihazlarla benzersiz bir tutuş ve kullanım deneyimi mümkün. Kolay bağlantı olanağı sunmasının yanı sıra masalara şık görünüm de kazandıran söz konusu fare modellerini uzun zaman kullanabilirsiniz. Bu modellerde ışıklı, kompakt ve inovatif tasarımları tercih edebilirsiniz.

Elinizi yormayan, tasarım kalitesi yüksek ve kullanıcı dostu mouse modelleriyle Beymen’de tanışın. Beymen’in web sitesinde farklı teknoloji markalarının en şık, ergonomik ve dayanıklı mouse modellerinizi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
  

{{customPopupTitle}}