Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Masa Örtüsü

({{filteredProducts.total}} Ürün)
La Doublej

Colorblocked Desenli Keten Masa Örtüsü

5.750,00 TL 3.699,00 TL Ek İndirimle 2.999,00 TL
2 ve Üzeri +%20 İndirim

Masa; mutfakta, balkonda, yemek odasında, ofiste ve hatta çalışma masası olarak genç-çocuk odalarında kullanılan çok amaçlı bir mobilyadır. Böylelikle evlerin çeşitli alanlarında kullanılabilen masalar yemek ve boya gibi lekelere sıkça maruz kalır. Bu lekeler de masanın sürdürülebilirliğini yani uzun ömürlü olmasını engelleyebilir. Masa örtüsü ise bu ihtiyaçtan doğmuş ve asıl amacı masanın leke olmasını önlemektir. Bu amaç çevresinde yaygın bir kullanımı olan masa örtüsü temiz görünümün korunmasını da sağlar.

Yemek masa örtüsü kullanım ihtiyacı, üretim malzemesi ve boyutları gibi nitelikler etrafında çeşitlenmiştir. Bu kullanışlı masa örtüleri böylelikle geniş bir yelpazeye sahip olur. Ayrıca masa örtüleri görüntü bakımından da pek çok seçeneğe sahiptir. Bu şekilde zamanla dekorasyonun bir parçası halini alır. Her odaya ve duruma özel beyaz masa örtüsü bulmak mümkündür.

Bunlarla birlikte masa örtüleriniz temizliği de çok kolaydır. Kumaş masa örtülerinin çoğu yıkamaya uygundur. Üstelik leke tutmaz, kaymaz ve silinebilir masa örtüsü gibi spesifik özellikleri de bulunabilir. Pratik ve konforlu kullanımı sayesinde masa örtüleri bir kez kullananın bir daha vazgeçemediği ürünlerin arasında yerini alır.

Devamını Göster
 

Birbirinden Kullanışlı Masa Örtüsü Modelleri

Birden fazla kullanım alanıyla çok amaçlı bir ürün olan masa örtüsü geniş bir model çeşitliliğine sahiptir. Bu masa örtüsü modelleri kumaş materyali ile masaya uyum ve dekora uyum şeklinde 3 ana kategoriye ayrılır.

Masaya uyum kategorisinde şekil ve boyut farklılıkları öne çıkar. Kare, dikdörtgeni, yuvarlak ve oval 4 temel masa şeklidir ve dolayısıyla modellerde buna göre oluşur. Çeşitlilik için bu 4 temel şekil dışında da asimetrik gibi seçenekler bulunsa da yuvarlak masa örtüsü gibi klasik modellerin önüne geçememiştir. Bununla birlikte şekle uygun boyut seçenekleri mevcuttur. 4, 6, 8 ve 12 kişilik olan masalara uyum sağlayacak masa örtüleri yapılır. Bunlarla birlikte runner & amerikan servisi gibi özel modellerde mevcuttur.

Kumaş materyali masa örtüsü modellerini çeşitlendiren bir diğer kategoridir. Masa örtüleri pamuklu kumaş, keten, jüt vb. doğal seçeneklerin yanında plastik ve naylon gibi seçeneklere de sahiptir. Ayrıca muşamba masa örtüsü gibi seçenekler de bulunur. Örtüyü kullanacağınız alana göre bu kumaşlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Üçüncü kategoride ise dekor özelliği taşıyan modeller mevcuttur. Özenle yapılan evin dekorasyonuna uyum sağlayan masa örtüleri bütünleyici bir unsur haline gelir. Puantiyeli, çizgili, çiçekli veya geometrik şekillerle bezenmiş masa örtüleri her zevke hitap edecek şekildedir. Üstelik daha temiz ve sade bir görünüm tercih edenler için şeffaf masa örtüsü seçeneği de vardır. Ayrıca saten, işlemeli, dantelli ve geniş renk skalası ile masa örtüleri güzel görünümlerine ek kullanışlı yapısından ödün vermez.

Bütün bu modellerin dışında sadece ihtiyaç zamanı kullanabileceğiniz tek kullanımlık masa örtüsü de bulunur. Tek kullanımlık bu ürün ile hem masanızı koruyabilir hem de odanızın dekoruna uygun ürün aramakla uğraşmazsınız.

 

Masa Örtüleri Ortama Farklı Bir Şıklık Katacak!

Ürün çeşitliliğinde sınırları zorlayan masa örtüleri, mutfağınızdan yemek odanıza ve hatta balkonunuza kadar gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir üründür. Masa örtüsünü farklı masa şekillerine göre belirleyebileceğiniz için farklı odaya göre de belirleyebilirsiniz. Mesela mutfak masa örtüsü öncelikle mutfak şartlarına uyum sağlamalıdır. Leke tutmayan, temizlenmesi kolay ve sıcağa dayanıklı olması mutfak için önemlidir. Bununla birlikte mutfağınızın temasına da uyum sağlaması masa örtüsünü oranın bir parçası haline getirir.

Yemek masasında ise yine leke tutmayan bir modelin daha gösterişli versiyonlarını kullanabilirsiniz. Örneğin işlemeli masa örtüsü daha şık bir görüntü verebilir. Üstelik üzerine bir şamdan&mumluk veya çiçek koyarsanız o noktayı tamamen öne çıkarır. Eğer bir yemek odasına sahip iseniz bir masa örtüsü takımı tercih edebilirsiniz. Örtü, amerikan servis ve runnerdan oluşan bu takımlar özellikle misafir sofralarınızı üst seviyeye taşır. Masa örtü takımının renklerini kumaşlı bir sandalye sahibi iseniz buna göre de seçebilirsiniz. Yemek takımınız da örtü seçme sürecine yardımcı olabilir. Eğer çok renkli veya desenli bir sofra grubu ürünlerine sahip iseniz gözünüzü fazla yormayacak ve bunları öne çıkaracak siyah masa örtüsü seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Bahçe, balkon veya teras gibi dış mekanlarda kullanmak için ise açık hava şartlarına uygun bir masa örtüsü seçmeniz uygun olur. Bahçe masası üzerine dış mekanda kullanılacak masa örtülerinin güneşe dayanıklı ve su geçirmez olması iyi bir artı olur. Kahverengi, bej ve yeşil masa örtüsü seçenekleri bu ortamlardaki doğal görünümü korumanıza yardımcı olabilir.

Ofis ve odalarda kullanılacak masa örtüleri için ise sade ve minimalist modeller idealdir. Bu alanlarda karışık desenlerden veya canlı renklerden uzak durmanız odaklanma ve rahatlama aktivitelerini kolaylaştıracaktır.

Bütçenize Uygun Masa Örtüsü Fiyatları

Geniş yelpazesi ve çok amaçlı kullanımı ile masa örtüleri çoğu kişi tarafından tercih edilir. Bu çerçevede ise masa örtüsü fiyatları da kendi içinde değişiklik gösterir. Masa örtüsünde fiyatları etkileyen bazı özellikler bulunur. Bu özellikler boyut, şekil, kumaş, desen ve renklerdir.

Öncelikli olarak şekil kare, yuvarlak, dikdörtgen, oval ve asimetrik seçeneklerine sahiptir. Yuvarlak ve kare örtüler en çok tercih edilenler iken oval masa örtüsü daha az tercih edilir. Bu da fiyata yansır. Boyut ise temelde 4 - 12 kişi arasında değişen ölçülerdedir. Ancak 20 kişilik geniş sofralar içinde masa örtüsü bulunur. Bu da kumaşın kullanımını ve işçiliği arttırdığı için fiyat üzerinde etkilidir.

Kumaş materyali ise fiyatın belirlenmesinde rol oynayan bir diğer kriterdir. Mutfak masaları örtüsü kumaşları temelde keten ve naylon gibi kumaşlar olsa da kumaş çeşitliliğine eş şekilde seçenekleri bulunur. Saten, kadife, jüt vb. belirli bir tarza ve kaliteye sahip kumaşlar standart kumaşlara göre daha pahalı olabilir. Bu da doğrudan fiyatta değişikliğe neden olur.

Desen ve renklerde ise sınırsıza yakın seçenek vardır. Düz desenli örtüler çiçekli veya puantiyeli örtülere göre işçiliğin daha az olduğu modellerdir. Bununla birlikte doğal renkli örtüler ile kırmızı renkli masa örtüsü gibi canlı renge sahip örtüler de farklı fiyatlandırılabilir. Ayrıca masa örtüsü dantelli, işlemeli, taşlı veya simli ekstra özelliğe sahip ise ve özellikle bunlar el yapımı ise fiyatı etkiler.

Masa örtülerini fiyatını sahip olduğu nitelikler de etkiler. Bu nitelikler; leke tutmazlık, kaymazlık, su geçirmezlik gibi kriterler olabilir. Üstelik tekli örtü ile masa örtüsü seti arasında da fiyat farkı görülebilir. Doğal olarak masa örtüsü seti daha fazla içeriğe sahiptir. Her bütçeye uygun masa örtüsü seçenekleri için beymen.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}