Yüz Nemlendirici Kremler

Cildimiz bizim koruyucumuzdur. Hassas yapısı nedeniyle her zaman özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Parıl parıl parlayan, pürüzsüz ve dolgun bir cilt herkesin hayalidir. İyi bir cilt bakımı ise ancak onu doğru bir şekilde temizlediğinizde mümkün olur. Arınmış ve tertemiz bir cildin tek ihtiyacı da iyi bir nemlendiricidir. Nem dengesi yerinde olan bir cilt, sağlıklı göründüğü gibi güzelliğinize güzellik katar. En etkili ve iyi yüz nemlendiricilerini Beymen.com’da bulabilir, Beymen ayrıcalıkları ve online alışverişin avantajlarından faydalanarak kolayca satın alabilirsiniz. Devamını Göster

Yüz Nemlendirici Kremler

Temizlenmiş bir cilde iyi bir bakım yapmak için en önemli adımlardan biri onu nemlendirmektir. Cildin elastikiyetini korumak, ciltteki kuruluğu önlemek, çatlamaları ve dökülmeleri engellemenin yanı sıra hasarları iyileştirmek, cildi dış etmenlerden korumak, siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemek ve kırışıklıkların önüne geçmek için nemlendirici kullanmak önemlidir. Sağlıklı ve nemli bir cildin korunması da kremler yardımı ile olur. İşte bu yüzden doğru nemlendiriciyi bulmak çok önemli ve hassas bir konudur. Yanlış bir nemlendirici seçimi cildinizde sivilcelere sebep olabilir, gözeneklerinizi tıkayabilir ya da farklı cilt problemlerine yol açabilir.

Nemlendirici seçiminde ilk adım doğru bir cilt analizidir. Cildinizin tipi, hassasiyet durumunuz ya da reaksiyon yaşayabileceğiniz unsurları bilip buna göre doğru içerikte bir nemlendirici satın almalısınız. Jel formundaki nemlendiriciler genelde karma ya da yağlı ciltler için önerilen bir formdur. Çabuk emilmesi ve hafif olması sayesinde cildi yormazlar ve güzel nem sağlarlar. Hafif yapılı olmaları nedeniyle genelde sivilce yapmazlar. Kuru ya da çok kuru ciltlere ise daha yağlı ya da daha yoğun kremler önerilir. Kuruluktan oluşabilecek çatlakları önlemek için cilde ihtiyacı olan nemi vermek gerekir. Yoğun ya da yağlı kremler kuru ciltlere istediği nemi verip sağlıklı bir görünüme kavuştururlar. Kuru ciltler özellikle soğuk aylarda daha da hassaslaşacağı için bu aylarda nemlendiricinin yanında bakım yağı da uygulanabilir.

Nemlendiriciden önce ya da nemlendirici yerine sürülebilecek bakım yağları cildinizi rahatlatıp sağlıkla parlamasını sağlar.

Biz uyurken cildimiz kendini onarır. Bu onarımı hızlandırmak ve cildin daha çabuk toparlamasını sağlamak için ise gece kremleri kullanılabilir. Normal nemlendirici kremlerden daha yoğun olan gece kremleri cilt kendini yenilerken takviye verip cildin daha güzelleşmesini ve sağlıklı olmasını sağlar. Cilt tipi ne olursa olsun sabah ve akşam olmak üzere uygulanan nemlendiriciler cildi dış etmenlerden korur, elastikiyetini ve kalitesini artırır.

Yüz Nemlendirici Markaları

Nemlendirici seçmek oldukça zordur. Cilde iyi gelip gelmeyeceği, sivilce yapıp yapmayacağı ya da cildi tıkayıp tıkamayacağı çok önemli konulardır. İyi bir nemlendiricinin içeriği her zaman kaliteli ve sağlığa uygun olmalıdır. Özel bazlı içerikler cilde iyi geleceği gibi cildin kendini daha çabuk toparlanmasına yardımcı olup hızlı etki eder. Çoğu markanın özel nemlendiricileri vardır. Bu yüzden yüz nemlendirici krem tavsiyelerinde içerikten ya da formülden çok markaya önem verilir. Örneğin, cildi rahatlatırken nemlendiren kremleriyle Sisley ve Sensai, özel içerikleriyle La Mer ve La Prairie, yoğun nem veren başarılı kremleriyle Bobbi Brown, güzelleştirici yüz bakım yağlarıyla Cowshed, kırışıklık karşıtı ve kırışıklıkları açmayı vadeden ürünleriyle Yves Saint Laurent, ferahlatıcı, hafif ve etkili ürünleriyle Christian Dior, onarıcı ve iyileştirici ürünleriyle Orogold ve günlük nemlendirme ihtiyacınızı karşılayacak hafif kremleriyle Diptyque nemlendirici konusunda tercih edebileceğiniz en iyi markalardan bazılarıdır.

Siz de kendiniz ve cildiniz için en doğru içerikli kremleri Beymen.com’da bulabilir; cildinizle ışıldayarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.
Devamını Gizle

{{customPopupTitle}}