Vücut Bakım & Banyo

İncelikli bir bakım vücudumuzun en önemli ihtiyaçlarından biridir. İyi bir bakımla tenimiz daha sağlıklı bir hale geleceği gibi pek çok cilt probleminin de önüne geçilebilir. Bu yüzden vücut bakımı konusunda hassas olmak ve vücut bakım ürünlerini seçerken özenli davranmak gerekir. Özelliklebanyo-duş ürünleri gözeneklere iyice nüfuz ettikleri için seçim yaparken ekstra dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Kalıcılık ve içerik, vücut bakım ürünlerinde genelde doğru orantılıdır. En kaliteli ve en etkili vücut bakım ürünlerini Beymen.com’da bulabilir; seçeceğiniz ürünlerle hem vücudunuza iyi bir bakım yaparken kendinizi de şımartabilirsiniz. Devamını Göster

Vücut Bakım Ürünleri ve Çeşitleri

Vücut bakımı asla aksatılmamalıdır. Ciltte leke, koku, sivilce, siyah nokta ya da kuruluk problemlerinin giderilmesi ya da oluşumlarının önlenmesi için cilde gerekli bakımların düzenli olarak yapılması gerekir.

Bu bakımları yapmak içinse en güzel fırsat duş zamanıdır. Günün yorgunluğunu attığımız ve arındığımız duşta kullanılan ürünlerin çeşitliliği her geçen gün artıyor. Sabun kullanımı eski zamanlarda daha yaygınken, şimdilerde duş jelleri daha sık tercih ediliyor. Aromatik kokularıyla enerji veren duş jelleri tende güzel bir koku bırakarak daha iyi hissetmenizi sağlar. Çok kuru ciltler için duş jelleri korkutucu olsa da artık krem formundaki seçeneklerle bu korkuyu yenebilirsiniz. Çeşitli kokulardaki duş kremleri cildi nemlendirirken temizlemeyi de vadeder. Banyo keyfi yapmayı seviyorsanız banyo köpükleri ve banyo tuzları da rutininize katabileceğiniz ürünler arasındadır. Banyo tuzları verdikleri koku ve suyu daha aromatik yapmaları sayesinde cildinizi ve sizi rahatlatırken; köpükler ise kendinizi bir film sahnesinde gibi hissetmenizi sağlar.

Arındırdığınız cildinizi muhakkak nemlendirmeniz gerekir. Vücut nemlendirici kremler düzenli kullanıldıklarında kurulukları önleyerek cildin elastikiyetini ve kalitesini büyük oranda artırır. Farklı amaçlarla kullanılan nemlendiriciler de mevcuttur. Antiselülit kremler, sıkılaştırıcı göğüs kremleri, masaj yağları ve kremleri, vücut spreyi ve pudraları… Tüm bu ürünleri vücudunuzun ihtiyacına ve amacınıza göre kullanabilir; seçtiğiniz kaliteli ürünlerle güzel etkiler yaratabilirsiniz. Son olarak sıkacağınız bir vücut spreyi ise nemli cilde tutunacak ve tüm gün güzel kokmanızı sağlayacaktır.

El ve ayaklar ise ayrıca bir bakım ister. Çok soğuk ya da çok sıcaklarda çatlayan el ve ayakları her zaman nemli tutmak gerekir. Nemlendirici el kremleri hem ele hem tırnağa bakım yaparken; onarıcı bakım kremleri çatlak topukları bile çok kısa bir sürede iyileştirebilir. Bu kremlerin yağlı olanları çok kuru ciltlere, daha hafif olanları ise normal ciltlere önerilir. Özellikle yaş gereği ellerde oluşacak kırışıklıkları önlemenin yolu eli sürekli nemli tutmaktan geçer.

Öte yandan vücut ürünlerini ayrı ayrı sevmeyenler için vücut bakım setleri önerilebilir. Birden daha fazla ürün deneme imkânı sağlayan ve daha avantajlı olmaları sebebiyle tercih edilen setler aynı zamanda iyi birer hediye de olabilir.

Vücut Bakım Ürünleri Markaları

Vücut bakım ürünlerini seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta içerikleridir. Yanlış içerikler cildinize zarar verebilir ya da üründen istediğiniz etkiyi almanızı engelleyebilir. Pek çok marka son yıllarda vücut bakım ürünlerine önem vermeye başladı. Güzel kokulu duş ve banyo ürünleriyle Acqua Di Parma ve Memo, en iyi vücut losyonu ve nemlendirici seçenekleriyle Jo Malone London ve Diptyque, onarıcı el ve ayak bakım ürünleriyle Byredo, Sisley ve Le Chateau Du Bois ve hem tasarımı hem de formülü güzel cilt bakım setleriyle Cowshed vücut bakımı konusunda tercih edebileceğiniz markalardan yalnızca birkaçıdır. Daha fazlası için Beymen.com’un vücut bakım ürünlerini inceleyebilir; ihtiyacınıza göre bir tercihte bulunabilirsiniz.
Devamını Gizle

{{customPopupTitle}}