Erkek ya da kadın fark etmeksizin, yüzü ve genel olarak stili değiştiren, yön veren saçlar, her zaman özel bir ilgiyi hak eder. Güzel görünmenin ilk adımı olan temizlik saçlar için önemli bir husus olsa da temizliğin dışında yapılması gereken bakımlar da vardır. Birbirine dolaşmış ve mat saçlar, pek hoş bir görüntü oluşturmazlar. Güzelce taranmış, ipeksi ve parlak saçlar, sizi bir adım öteye taşıyıp kendinizi iyi hissetmenizi sağlarlar. Bu noktada kullandığınız bakım ürünleri kadar fırça ve taraklar da önemli rol oynarlar. En kaliteli saç fırçalarını Beymen.com’da bulabilir, beğendiğiniz ürünlere hızlı ve güvenli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Devamını Göster
 

Saç Fırçaları ve Taraklar

Saçları taramak güzel görünmelerine ve daha sağlıklı durmalarına sebep olsalar da dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Yanlış bir tarak ve yanlış bir tarayış saçı güzel göstermektense elektriklenmesine sebep olabilir ve saça zarar verebilir. Saça en az hasarı vermek için taramaya saç uçlarından başlamak ve doğru bir tarak kullanmak gerekir.

Günümüzde farklı amaçlara yönelik farklı taraklar ya da fırçalar bulmak mümkün. Yeni nesil taraklar, saçlara daha az zarar verdikleri gibi, el kolaylığı da sağlıyorlar. Tangle Teezer marka taraklar bu anlamda en meşhur ve en sık tercih edilen seçenekler arasında. Plastik kıllara sahip bu taraklar, çok özel tasarımlara sahip. Saçlardaki elektriklenmeyi önlüyorlar, ergonomik tasarımıyla elinizi kaplayıp kolay uygulama olanağı sağlıyorlar ve irili ufaklı dişleri sayesinde her türlü saçı açabiliyorlar. Kabarık, kıvırcık ya da zor bir saçınız varsa bile bu taraklarla saçınızı canınızı yakmadan açabilirsiniz. Plastik kılları aynı zamanda saçı daha parlak göstermeye de yardımcı oluyor.

Patentli Intelliflex uçlarıyla saçı kırmadan ve saça zarar vermeden taramaya yardımcı olan Wetbrush taraklar ise diğer favori ürünlerden biri. Bu taraklar saçınıza daha az zarar verdiği için saç tararken minimum dökülme ve minimum kırılma sağlıyor. Ayrıca pek çok renk seçenekleriyle stilinizi yansıtma imkanı da veriyor.

 

Öte yandan özellikle seyahatlerde, birçok şeyi bir arada bulmak isteyebiliriz. Janeke, katlanabilir aynalı ve el yapımı saç fırçalarıyla hem seyahatlerde hem de günlük hayatta çantalarınızda kullanmanız için sizi bekliyor.

Tarak ve Fırçalarla Yapılabilecek Saç Modelleri

Saç modelleri, sadece kuaförde ya da değişik ürünlerle yapılmaz. Aslında bir tarak yardımıyla bile saçınıza kolaylıkla şekil verebilirsiniz. Elektriklenmeyi önleyen ve saçınızı kolayca açan tarakların en iyi yanı, saçı kabartmadıkları için sadece dolaşık kısımları açmaları ve böylece saçlarınıza minimum zarar vermeleridir.

Saçınız nemliyken tarakla saçınızı tarayarak fön makinesini üstten tutarsanız, bu hareket size düz fön etkisi verecektir. Aynı şekilde saçı kuruturken fırçayı saçınıza hafif dolayıp tarayarak kurutursanız, dağınık su dalgalarına ulaşmanız mümkün olacaktır. Saçınızı eğip diplerden uçlara doğru iyice tarayarak kurutursanız daha hacimli ve kabarık bir saç görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

Tarak yardımıyla yapabileceğiniz başka bir model ise, arkaya doğru taranmış saçlar. Saçınızı düz bir şekilde kuruttuktan sonra bir jöle ya da köpüğü saçınızın diplerine sürüp arkaya doğru tarayarak farklı bir stil elde edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta, jöle ya da köpük kurumadan saçınızı mümkün olduğunca düzgün bir şekilde taramanızdır.

Erkekler için de bu öneriler geçerli olup ekstra olarak farklı saç modelleri yapılabilir. Saçınızı alttan üste doğru tarayarak kurutabilir, önleri daha kalkık bir saç elde edebilirsiniz. Ayrıca bir jöle yardımıyla daha farklı modeller de yaratabilirsiniz.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}