Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Kadın Parfüm

({{filteredProducts.total}} Ürün)
Toplumda yaygın olarak “kadınlar bir çiçektir” algısı hakimdir. Halbuki kadınlar, zarif, narin ve güzel olmanın yanı sıra güçlüdürler de. Bunu bir kadının tavırlarından, konuşmalarından hatta stilinden anlayabilirsiniz. Saç, makyaj, kıyafet, aksesuarlar… Bunların hepsi bir bütündür ve kişiyi en iyi şekilde yansıtmalıdır. Kişilerin imzası olarak görülen parfümler de aynı şekilde… Kendinize en uygun ve en kaliteli parfümleri Beymen.com’da bulabilir, pek çok seçenek arasından sizi en iyi hissettireni satın alarak kokunuzla zihinlerde iz bırakabilirsiniz. Devamını Göster

Kadın Parfüm Çeşitleri

Karakter, dış görünüş ya da his olarak bir parfümün kullanıcısını en doğru şekilde temsil etmesi önemlidir. Çeşit çeşit esanslardan elde edilen parfümler arasından seçim yapmak işte bu yüzden oldukça zordur. Kokladığınızda hoşunuza giden aromaları içeren parfümler genel olarak size daha uyumlu olabilir. Ancak parfüm seçimini sadece buruna hoş gelen kokuyu seçmekle sınırlandırmamak gerekir. Yaş, ten rengi, cilt tipi gibi farklı faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin her parfüm her yaştan kadına hitap etmez ya da her parfüm notası her insanın teniyle uyumlu olmaz. Ağır içerikli ya da fazla klasik parfümler yaşça daha büyük kadınlara uyumlu olabileceği gibi genç kadınlara meyvemsi ya da çiçeksi notalar daha çok yakışacaktır.

Kadın parfümlerinde içerik çeşidi oldukça geniş olsa da genelde çiçeksi kokular hâkimdir. Aynı zamanda vanilya ve amber de sıkça kullanılan notalardandır. “Eau de Parfum” yazılı parfümler daha ağır olur ve parfümün konsantresi daha fazladır. Bu parfümleri az da uygulasanız kalıcılık elde edebilir, tüm gün o kokuyu hissedebilirsiniz. Genelde gece kullanımına uygun EDP’ler yoğun koku seven kadınlar için idealdir. “Eau de Toilette” yazılı parfümler ise daha hafif olur ve günlük kullanıma da oldukça uygundur. Hafif olmaları sebebiyle özellikle sıcak yaz günlerinde sizi rahatsız etmezler. Daha hafif koku sevenler içinse kolonyalar tavsiye edilir. Fazlasıyla hafif olan ve kalıcılıkları da EDP ve EDT’lere göre daha az olan kolonyalar parfümün kokusu ağır gelenlere ya da yaz aylarında sadece ferahlık isteyenlere önerilebilecek en iyi alternatiftir.

Parfümlü duş jelleri ve vücut losyonları da parfümlerle beraber kullanıldığında kalıcılığı büyük ölçüde arttırır. Parfüm setleri ise bu noktada kadınların en büyük kurtarıcısıdır. Duş jeli, losyon ya da küçük boy parfüm alternatifleri sunan bu setler, tüm ürünleri aynı anda kullanmanıza olanak tanır.

Kadın Parfüm Markaları

Kadın parfümlerinde tabii ki feminenlik ön plandadır. Genelde pudralı, çiçeksi ya da meyvemsi notalar tercih edilirken parfüm şişeleri de birbirinden çarpıcı tasarımlarla raflardaki yerini alır. Sadece özel parfüm evleri değil, tasarımcı markalar da kadın parfümlerine özellikle önem verir. Her markanın kendine ait bir ruhu ve çizgisi olduğu da bilinen bir gerçektir. Parfüm üreten markalar ruhlarını ve karakterlerini parfümlerine yansıtır. Kadın parfüm tavsiyeleri de genellikle bu karaktere göre yapılır. Markaları seçerken kendi karakterinize göre bir markayı tercih edip doğru parfümü daha kolay bulabilirsiniz.

Romantik Dolce&Gabbana’nın çiçeksi kokuları, modern ruhu ve modern notalarıyla Gucci, feminen ve çekici Givenchy, pudralı ve egzotik kokularıyla Guerlain, dinamik ruhuyla Thierry Mugler ve modern klasik çizgisiyle Yves Saint Laurent tercih edebileceğiniz markalardan birkaçı. Hediye almak içinse kadın parfüm setlerini değerlendirebilirsiniz. Pek çok marka artık kadın parfüm seti de çıkararak aynı kokulu farklı ürünleri bir araya getiriyor. Yves Saint Laurent, Juliette Has A Gun, Memo ve Eight&Bob markalarında en güzel parfüm setlerini bulabilirsiniz.
Devamını Gizle

{{customPopupTitle}}