Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Erkek Parfüm

({{filteredProducts.total}} Ürün)
Parfüm herkes için önemli bir detaydır. Öyle ki güzel kokan ve her daim bakımlı olan kişiler bir adım öndedir. Seçtiğiniz parfüm sizi yansıttığı gibi görüntünüze ayrı bir karakter de ekler. Hatta seçtiğiniz parfümle olan uyumunuzu bir denemede bile anlayabilirsiniz. İçerisindeki notalar, uyandırdığı his ve teninizle birleşmesi, bir parfümün sizin için doğru bir seçim olup olmadığını anlamanız için dikkat edebileceğiniz kriterlerdir. Beymen.com’da en güzel ve kaliteli parfümlerini bulabilir; online alışverişin tüm olanaklarından yararlanarak kolaylıkla satın alabilirsiniz. Devamını Göster

Erkek Parfüm Önerileri

Erkeklerde kokuya her zaman dikkat edilir. Bu konu hakkındaki hassasiyet ise her geçen zaman daha da artmaktadır. Güzel kokmak her insanı mutlu edip modunu yükseltirken karşı taraf için bu daha da önemlidir. Biriyle tanışıldığında ya da birinin yanından geçerken ilk olarak onun kokusu fark edilir. Parfümünüz ne kadar kalıcı ve ne kadar size uygunsa fark edilirliği de o kadar yüksek olur.

Erkek parfümlerinde genelde odunsu notalar hâkimdir. Ayrıca maskülen, sert ve aromatik kokular tercih edilir. Deri, odun, misk, biber ya da tonka fasulyesi gibi kokular parfüme hem bir aroma hem de ağırlık katar.

Bunun yanı sıra parfümler ten renginden cilt tipine göre değişkenlik gösterebilir. Her tende her parfüm aynı durmaz. Bunun yanı sıra bir parfümün kalıcılığı da cilt tipi ve hatta rengine göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden parfüm alırken size en uygun parfümü bulmak için bileğinize sıkıp bir gün boyunca bekletmelisiniz. Nitekim parfümü ilk sıktığınızda üst notaları duyarsınız; ancak bu noktalar yaklaşık iki dakika sonra geçer. Asıl koku bundan sonrasıdır. Parfümü bileğinizde bir gün boyunca tutarsanız kendi ten kokunuzla karışıp saatler içinde sizde nasıl duracağını anlayabilirsiniz.

EDP parfümlerini kış aylarında ya da gece davetlerinde kullanıp kalıcılığının ve ağırlığının keyfini çıkarabileceğiniz gibi EDT olanları yaz aylarında ya da günlük olarak kullanabilirsiniz. EDP ve EDT’nin farkı tamamen konsantrelerinin yoğunluk oranlarıdır. EDP’nin yüzdeliği daha fazlayken, yani daha ağırken; EDT’ler daha hafiftir. Kalıcılıkları içeriklere göre değişebileceği gibi neredeyse her parfümün hem EDP’si hem de EDT’si bulunabilir. Aynı parfümün EDP’si ve EDT’si konsantresinin yüzdeliği yüzünden tenlerde farklı durabileceği için ikisini de ayrı ayrı denemek gerekir. Daha sıcak aylarda EDT yerine EDC’ler, yani kolonyalar da tercih edilebilir. Kolonyaların yüzdeliği oldukça düşük olduğundan dolayı ağır bir kokuları olmaz ve sürekli tazeleme imkânı olur.

Erkek Parfüm Markaları

Eski zamanlarda parfüm evleri sınırlı sayıda ve özel içeriklerde parfümler üretiyorlardı. Bu parfümler bir kozmetikten ziyade sanat eseri niteliğindeydi. Onları herkes erişemez ve herkes kullanamazdı. Şimdi ise parfümler her yerde. Parfümün toplum içindeki önemi arttığından beri pek çok marka bu konuya yoğunlaşmaya başladı. Fakat parfümler yaygınlaşsa da kaliteli ve zengin içerikte olanlar hâlâ her yerde bulunamıyor. Parfümü bir sanat olarak görenler, farklı olmak isteyenler ve imzasını en kalıcı şekilde atmak isteyenler niş parfümleri tercih edebilirler. Sınırlı sayıda ve özel içeriklerdeki bu parfümler, her yerde bulunmayan ve kolay erişilemeyen parfümlerdir. Xerjoff, M.int, Tiziana Terenzi ve Penhaligon’s markalarında en kaliteli niş parfümleri bulabilirsiniz.

Tasarımcı markalarda ise özel içerikte ve harika uyumdaki parfümleri bulabilmeniz mümkün. Yoğun ve baskın notalarıyla Tom Ford, klasik çizgisiyle Yves Saint Laurent, maskülen ve modern tarzıyla Christian Dior ve aromatik kokularıyla Thierry Mugler tercih edebileceğiniz markalardan. Aynı zamanda bu markaların erkek parfüm seti çeşitlerine de bakabilir hem kendinize hem de sevdiklerinize güzel bir hediye alternatifi oluşturabilirsiniz.
Devamını Gizle

{{customPopupTitle}}