Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Parfüm

({{filteredProducts.total}} Ürün)

Tom Ford Bitter Peach EDP 50ml

8.170 TL
SEPETTE 6.536 TL

Tom Ford Bıtter Peach 100Ml

11.490 TL
SEPETTE 9.192 TL

Tom Ford Oud Wood Edp 100ml

8.540 TL
SEPETTE 6.832 TL

Tom Ford Lost Cherry Edp 100ml

11.490 TL
SEPETTE 9.192 TL

Tom Ford Velvet Orchid Edp 100ml

4.370 TL
SEPETTE 3.496 TL

Tom Ford Ombre Leather Edp 100ml

4.370 TL
SEPETTE 3.496 TL
Hayatta neredeyse herkesin en büyük isteği iz bırakmaktır. Konuşmalarıyla, davranışlarıyla, yaptıklarıyla, stiliyle ya da kokusuyla... İz bırakmanın en iyi yollarından biri, kokuyu kullanmaktır. Belleğimizde yer eden kokuları unutmak oldukça zordur. Bir koku bir insanla, bir olayla ya da bir eşyayla birleştiğinde yıllar sonra bile mutlaka bize onu hatırlatır. Hafızamızda güçlü bir şekilde yer eden kokular insanın imzası gibi olur. İşte bu yüzden kendi imzanızı bulmak, teninize, duruşunuza en uygun parfümü seçebilmek için Beymen.com’u ziyaret edebilir; en seçkin, kaliteli ve en güzel parfümler arasından kendinize uygun olanları satın alabilirsiniz. Devamını Göster

Parfüm Çeşitleri

Parfüm konusu oldukça geniş kapsamlıdır. Bir parfüm satın alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı şeyler vardır. Ten rengi ve cilt tipi bunlardan ilkidir. Her ten renginde her parfümün kalıcılığı aynı olmayacağı gibi cilt tiplerine göre de koku farklılaşabilir. Parfümleri seçerken içeriklere dikkat etmek gerekir. Parfümün notalarına bakarak cildinize uyumlu olup olmayacağını anlayabilmeniz mümkün. Tepe noktası da denilen üst notalar parfümü ilk sıktığınız an duyduğunuz kokudur. Bu kokular 2-3 dakika sonra uçar. Orta nota, etkisi birkaç saat kadar süren ve cilde yerleşen kokudur. Alt nota ise cildinizde son kalan ve parfümün kalıcılığına göre süresi değişebilen bir kokudur.

“EDP” ibaresi olan kokularda parfümün konsantresinin yüzdeliği daha fazladır. Daha kalıcı ve ağır olan EDP’ler genelde en pahalı parfümlerdir. “EDT”ler ise parfüm konsantresinin daha az yoğun olduğu, kısacası daha hafif olan parfümlerdir. Çoğu markada aynı parfümün hem EDP hem de EDT seçeneği bulunabilir. En hafif olan parfüm ise kolonyalardır. Etkisi az süren, çekinmeden sıkıp tazeleyebileceğiniz kolonyalar genelde yaz aylarında tercih edilir. Özellikle yaz aylarında deodorantlar da olmazsa olmaz ürünler arasındadır.

Kadın parfümleri ve erkek parfümleri arasında ise bazı farklar vardır. Kadın parfümlerin notaları daha feminen, çiçeksi ya da tatlıyken; erkek parfümlerinde odunsu notalar ve baharatlar hâkimdir. Unisex parfümlerde ise notalar genelde bir dengede olup erkeklerin de kadınların da kullanabileceği ortak esanslardan yapılır. Kendini özel hissetmek isteyenler için ise niş parfümler ideal olacaktır. Sınırlı sayıda üretilen, her yerde bulunmayan özel esanslardan yapılan ve parfümörler tarafından tasarlanıp şişe tasarımına kadar eşsiz olan bu parfümler size kendinizi özel hissettireceği gibi farklı olmanızı da sağlar.

Parfüm Markaları

Parfümler eski zamanlarda sadece parfüm evlerinde yapılırdı. Günümüzde bu durum biraz daha farklı. Günümüzde çok sayıda marka kendi çizgilerini yansıtan parfümleri piyasaya sürüyorlar. Öyle ki belli kokular belli markaları anımsatır oldu. Bir imzası olan, çizgisinden kaymayan ve en özel içerikleri kullanan markaların parfüm seçenekleri arasından kendinize uygun olanını seçmek kimi zaman zor olabilir. Ancak Beymen.com’da her stile uygun bir parfümü rahatça bulabilirsiniz.

Penhaligon’s, Xerjoff ve Tiziana Terenzi gibi markalar niş parfümleriyle dikkat çekiyor. Kalıcı, ağır ve baskın kokularıyla Tom Ford, çiçeksi kokularıyla Dolce&Gabbana, oryantal notalarıyla Bvlgari, güçlü tavrıyla Narciso Rodriguez, modern ve çekici etkisiyle Gucci, klasik parfümleriyle Yves Saint Laurent, kültleşmiş kokuları ve baştan çıkarıcı notalarıyla Thierry Mugler ve egzotik dokunuşlarıyla Givenchy tercih edebileceğiniz markalardan bazıları. Parfüm setlerinde ise Eight&Bob, Memo ve Juliette Has A Gun öne çıkan markalardan.

En güzel ve kaliteli parfüm markalarına göz atmak; kendiniz için en uygun olanını bulmak istiyorsanız Beymen.com’daki seçeneklere mutlaka göz atın.
Devamını Gizle

{{customPopupTitle}}