Sipariş Takibi Kampanyalar The One Servisler tr

Göz Kalemi

({{filteredProducts.total}} Ürün)
  

Beyaz göz kalemi çeşitli efektler oluşturmak için kullanılır. Tipik olarak, gözlerin belirli bölgelerini vurgulamak için bölgesel veya tamamını ortaya çıkarmak için göz hattı üzerine uygulanır. Yumuşak ve kremsi yapısı sayesinde bölgesel tonlamayı, cildin istenen yerinde başarılı şekilde uygulamanızı sağlar. Beyaz kalemlerle gözlerinizi aydınlatabilir, büyük gösterebilirsiniz. Bununla birlikte kaş kemiğinizi vurgulayabilir veya makyajınızda yaratıcı tasarımlar yapabilirsiniz.

Doğru göz kalemini seçmek, bulaşma ve dağılma riskini ortadan kaldırdığı gibi göz sağlığı için de çok önemli. İstediğiniz etkiyi bırakan, kalıcı bir beyaz kalem için kaliteli markalara yönelmenizi tavsiye ederiz.

Devamını Göster    
 

Beymen Koleksiyonundaki En Popüler Göz Kalemi Markaları

Birbirinden farklı kalemler arasından kendinize en uygun olanları seçmeniz için markaları ve özelliklerini inceledik.

Gucci: Yoğun ve cesur bir renk paletinden oluşan vegan, suya dayanıklı göz kalemi, karnauba mumu, yumuşak polimer ve reçine kombinasyonundan elde ediliyor. Ucunu açarak keskinleştirmeye gerek kalmayan ürün, geri çekilebilir altın kaplama kapaklı şık bir tasarımla sunuluyor.

Guerlain: Kremsi, rahat bir dokuya sahip olan kalem uzun süre kalıcılığıyla dikkat çekiyor. Su geçirmez bitişli kalemin en güçlü renk pigmentasyonuna ulaşması için elinizde biraz ısıtmanızı öneririz.

Lancome: Le Stylo koleksiyonunda, bir tarafı eyeliner diğer tarafı dumanlı görünüm sağlayan süngerli uca sahip olan kalemde çift fonksiyon bulunur. 24H Drama Liquid kalemler ise tek kullanımda uzun süreli yoğun renk sağlayan çift polimer kompleksine sahip.

Beyaz Göz Kalemi İçin Mükemmel Seçenekler

  

Birbirinden kaliteli markalar tarafından üretilen göz kalemi çeşitleri arasından özellikle beyaz renkte dikkat çekenler şöyle:

Dior: DShow koleksiyonu iki farklı sünger uca sahip. Geri çekilebilir uç ile rengi uyguladığınız bölgede istediğiniz efekti yaratabilirsiniz. Dior göz kalemi koleksiyonları arasında bulunan waterproof modeller de uzun süreli kullanım için ideal.

Dolce & Gabbana: Markanın kalemleri yumuşak uçlu ve yoğun bir renk pigmentasyonu sunuyor. Kokusuz Dolce Gabbana göz kalemi çeşitlerinin her biri farklı bir makyaj efekti için kullanılabilir.

Nars: Jel benzeri formüle sahip Nars göz kalemi çeşitlerinde, renkleri birbiriyle karıştırarak kullanmanız mümkün. Cilt üzerinde kolaylıkla kayar ve istediğiniz yerde sabitlenerek 12 saate kadar kalıcı zengin renkler bırakır. Ucunu kolaylıkla açabilirsiniz.

Kusursuz Bir Makyaj İçin Beyaz Göz Kalemi Kullanmanın Püf Noktaları

Beyaz renkteki kalemleri sadece göze değil yüzün farklı bölgelerine de rahatlıkla uygulamanız mümkün. Yüzde çeşitli bölgeleri aydınlatmak, bazı bölgeleri biraz daha küçük veya büyük göstermek ve çeşitli hileler için de bu kalemler ideal. Kusursuz bir makyaj için göz kalemi nasıl sürülür işte püf noktaları:

Dudak ve çevresi: Dudak üzerine bir hat şeklinde sürüp hattı dağıttığınızda daha dolgun görünümlü dudaklara sahip olabilirsiniz. Alt dudağın ortasına, içeriden dışarıya doğru çektiğiniz bir beyaz hat ruj üzerinden veya altından belli belirsiz şekilde ışığı yansıtır. Bu da dolgun dudak görünümü verir. Ruj sürmeden önce kullandığınızda, dudak hatlarını daha kusursuz şekilde ortaya çıkarır.

Burun: Burnunuzun ucuna beyaz bir nokta koyup hafifçe dağıttığınızda daha kalkık göründüğünü fark edebilirsiniz.

Gözler: Kaş ortasına ve gözlerin iç tarafına sürülen beyaz renk uzaklaştırıcı bir efekt verir. Gözleriniz birbirinden daha uzakta gibi görünür, yüzünüzün görüntüsü biraz daha genişler. Sadece göz pınarlarına uygulanan beyaz renk, daha aydınlık bakışlar oluşturur. Beyaz göz kalemi kapak üzerine bir çizgi şeklinde uygulanıp dağıtılır. Üzerine far sürdüğünüzde daha metalik bir görünüm elde edersiniz.

Kaşlar: Şekilli ve kalkık kaş görüntüsü için kaşların alt kısımlarına beyaz kalem uygulayabilirsiniz. Göz makyajı ağırlıklı yaptığınız zamanlarda kaşın üst tarafına da beyaz sürerek tam bir hat oluşturabilirsiniz.

Mimik çizgileri: İstenmeyen mimik çizgilerine fondöten uygulamasından önce beyaz kalem ile dolgu yapabilirsiniz. Bu işlemde ten rengi de çok önem taşır.

Makyaj güçlendirme: Rengi çok anlaşılamayan farların vurgusunu artırmak için önce beyaz kalemle bir baz oluşturabilirsiniz. Beyaz, farın rengini güçlendirir. Bu kalemi eyeliner bitişine uyguladığınız zaman da daha belirgin ve keskin bakışlar elde edersiniz.

Suya Dayanıklı Göz Kalemi Nedir?

Waterproof göz kalemi su, ter ve nem gibi sıvı içeren her dış etkene karşı dayanıklı olan ürünlerden. Bu makyaj ürünlerinin 36 saate kadar dayanan çeşitlerini bulmak mümkün. Suya dayanıklı kalemler kolay sürülen ve anında sabitlenen yüksek güçlü formüle sahip özellikleri ile en çok tercih edilenlerden.

Suya dayanıklı kalemler, kontrollü bir uygulama sağlayan hassas sivri bir uca sahiptir. İçeriklerinde suya ve bulaşmaya dirençli, uzun ömürlü pigmentlerden olduğu için akmayan göz kalemi ile oluşturduğunuz keskin ve belirgin çizgiler daha dayanıklı olur. Bu kalemler özellikle yağlı cilde sahip kişiler tarafından tercih edilir. Bunun yanı sıra suya dayanıklı modeller, diğer eyeliner türleri ile bulaşma ve akmanın yaygın olduğu sıcak ve nemli ortamlarda yaşayan kişiler arasında da oldukça popüler.

Su geçirmez eyeliner kalemleri temizlemek için pamuklu bir ped üzerinde waterproof makyaj çıkarıcı dökün. Pamuklu pedi göz kapağınıza hafifçe bastırın ve çıkarıcının göz kalemine nüfuz etmesini sağlamak için birkaç saniye tutun. Göz kalemini pamukla ya da makyaj temizleme pediyle yavaşça silin. Çok sert ovmamaya dikkat edin, aksi halde gözlerinizi tahriş edebilirsiniz. Tüm eyeliner tamamen temizlenene kadar işlemi tekrarlayın. Daha sonra yüzünüzü yıkayıp kurulayabilirsiniz.

Waterproof göz kalemi modelleri diğerlerinden daha hızlı kuruyabilir. Kullanım ömürlerini uzatmak için düzgün şekilde saklamanız ve kullandıktan sonra kapağını sıkıca kapatmalısınız.

Daha Büyük Görünen Gözler İçin Beyaz Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Beyaz kalemler konfor alanınızdan korkusuzca çıkabileceğiniz çok kullanışlı makyaj malzemeleri arasında. Alıştıktan sonra büyüleyici efektlerini görerek hayran kalmanız mümkün. Beyaz renk sadece gözleri büyük göstermekle kalmaz aynı zamanda gözlerinizin daha açık görünmesini de sağlar. Cilt tonunuz ne olursa olsun, bu makyaj malzemesi ile tüm yorgunluğunuzu silebilirsiniz.

Göz kalemini “su hattı” olarak bilinen, alt kirpiklerinin hemen üzerinde, göz küresine en yakın kısma bir köşeden diğerine doğru sürebilirsiniz. Böylelikle bir çerçeve oluşturursunuz. Daha sonra bu çerçeveyi biraz dağıtabilirsiniz. Aynı şekilde gözlerinin burna yakın iç V’sine de hafif dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu, beyaz göz kaleminizi kullanmanın en kolay yollarından biri. Bu işlemi yaptığınız anda gözleriniz daha parlak görünür. Üst göz kapağınızı da beyaz kalemle belirginleştirebilirsiniz. Gözün dış köşesine doğru hafifçe yükselttiğiniz bu çizgiyle cat eye görünümü yakalamış olursunuz. Daha da büyük gözler için önce siyah bir baz uygulayıp ardından üstüne beyaz bir çizgi ekleyebilirsiniz. Aynı işlemi siyah bazdan sonra gözlerinizin sadece iç köşelerini aydınlatarak da yapabilirsiniz. Biraz daha büyük ve yuvarlak şekilli gözler için kapağın tam ortasına beyaz kalem uygulayabilirsiniz. Gözleri daha büyük göstermek için içlerine beyaz kalem uygulayabilirsiniz. Bu daha canlı bakışlara sahip olmanızı da sağlar. Özellikle uykusuz ve yorgun bir gece geçirdiyseniz bu makyaj hilesi ile daha canlı ve enerjik görünebilirsiniz. İri gözlerinizi daha çok ortaya çıkarmak için ten renklerinden oluşan dudak makyajı ürünleri seçmeniz ve uygulamanız yeterli.

Yüzünüzün karakteristik imzasını belirginleştirmek ve güzelliğinizi daha çok vurgulamak için ten renginize uygun tüm kozmetik çeşitlerine Beymen’in makyaj kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
       

{{customPopupTitle}}