Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Makyaj

({{filteredProducts.total}} Ürün)

Beymen

MAKYAJ ÇANTASI
-%43 1.049,00 TL 599,00 TL

Beymen

MAKYAJ ÇANTASI
-%46 1.249,00 TL 669,00 TL
Yüzyıllardır hayatımızda olan makyaj güzellikleri öne çıkarıp kusurları kapatmanın genel tabiridir. İyi bir makyajın anahtarı, kaliteli makyaj malzemeleridir. Siz de kusursuz görünmek için gerekli, en güzel ve kaliteli makyaj malzemelerini Beymen.com’da bulabilir; ihtiyacınıza göre filtrelemeler yaparak aradığınız ürünlere çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Devamını Göster

Makyaj Malzemeleri Hakkında

Makyaj malzemeleri oldukça kapsamlı bir konu. Üstelik her geçen gün bambaşka ihtiyaçlara bambaşka çözüm önerileri sunarak daha da kapsamlı bir hale geliyor. Yüzün hatta vücudun her bölgesine farklı bir makyaj yapılıyor, her bölgeye de ayrı makyaj malzemeleri kullanmak gerekiyor.

Makyaj bazı için cildi makyaja hazırlayan en önemli ürün denebilir. Farklı cilt tipleri ve ihtiyaçlara yönelik olarak farklı bazlar mevcut. Cilt kızarıklığı için yeşil renkteki bazlar, kuru ciltler için nemlendiricili olanlar ve yağlı ciltler için matlaştırıcı bazlar tercih edilir. Gözenek problemleri olanlar için ise silikon içeren bazlar tavsiye edilir.

Kaliteli bir bazdan sonra, aynı kalitede bir fondöten tüm cildinizi eşitleyip daha güzel gösterecektir. Fondöten seçiminde en önemli nokta cilt tipinizi iyi tanımaktır. Yanlış bir seçim, ciltte bazı sorunlara yol açabilir. Cilt tipine ve rengine uygun bir fondötenden sonra, kapatıcılar devreye girer. İyi bir kapatıcı ciltte kalan küçük kusurları ve göz altlarını nötralize ederek cildi daha aydınlık gösterir. Cilt tonu eşitlendiğinde ve kusurlar kapatıldığında, sıra güzel yerleri öne çıkarmaya gelir.

Allık ve bronzer, cilde sıcaklık ve renk katan ürünlerdir. Doğru renkte allığı elmacık kemiklerine sürüp daha sağlıklı görüneceğiniz gibi, bronzerla güneşten yanmış etkisi yaratabilirsiniz. Kontür ve highligter, makyajda yüzü boyutlandırmak için en önemli iki üründür. Doğru noktalara kontür ve highligter uygulaması yapıldığında o bölgeleri öne çıkarıp geri plana atabilir; istediğiniz gibi yüzünüze boyut kazandırabilirsiniz.

Göz makyajı sonraki adımdır. Her kadın gözlerini daha büyük ve kirpiklerini daha görünür yapmak ister. Göz kalemleri gözleri boyutlandırır. Eyelinerlar ise kuyruklu olarak çektiğinizde kedi gözü etkisi yaratıp gözlerinizi daha çekik göstermenizi sağlar. Gözünüzün rengini ortaya çıkaracak doğru tonlardaki farlar sizi renklendirirken; rimeller kirpiklerinizin daha dolgun, uzun ve gür görünmesine destek olur. Bakışlarınızı ve yüzünüzü etkileyen kaşlar da özel bir ilgiyi hak ederler. Kaşlarınız seyrekse doldurabilir, düşükse kaş maskarasıyla sabitlenebilir, daha kalkık göstermek içinse açık renkte bir kalem ya da farı kaşınızın kavisinin tam altına sürebilirsiniz.

Dolgun bir dudak, sadece doğuştan olmaz, makyajla da elde edilebilir. Ten rengi bir dudak kalemiyle dudağınızı bir miktar daha dolgun gösterebilirsiniz. Üstelik istediğiniz her renkteki ruju aynı tonlarda bir dudak kalemiyle düzeltip dudaklarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Güzel bir makyaj yapıldığında, mutlaka sabitlemek gerekir. Pudra ve sabitleyici spreyler yardımıyla makyajınızı en güzel şekilde sabitleyebilirsiniz.

Makyaj Markaları

Söz konusu makyaj malzemeleri olduğunda kalite öncelikli olmalıdır. Kalitesiz içeriklere sahip ürünler cildinize zarar verip sizi kötü gösterebilir. Ürünün içeriği ne kadar iyiyse, güzelliğinizi de o kadar iyi yansıtacak ve kusurlarınızı o kadar iyi kapatacaktır.

Güzel kokulu ürünleriyle Guerlain, tercih edebileceğiniz en kaliteli markalardan. Guerlain, özellikle pudraları ve fondötenleriyle meşhur. Bir sanat eseri niteliğindeki parçalarıyla Christian Louboutin, cildinizi taze gösterecek hafif ürünleriyle Christian Dior, özellikle sorunlu ciltlere yönelik ürünleriyle popülerleşen Clinique ve Estée Lauder, rujlarıyla meşhur Yves Saint Laurent ve Tom Ford tercih edebileceğiniz markalardan yalnızca birkaçı. Smashbox, La Mer ve La Prairie de kaliteli ürünleriyle sektörün en iyileri arasında yer alıyor.

Her türlü makyaj malzemesi için Beymen.com’un makyaj kategorisini ziyaret ederek ayrıcalıklı ve avantajlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.
Devamını Gizle

{{customPopupTitle}}