Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Güneş Ürünleri

({{filteredProducts.total}} Ürün)

Özellikle soğuk kış aylarında pek çoğumuz yazın bir an önce gelmesini diler; deniz, kum ve güneş üçlüsünün özlemini yaşarız. Ancak güneşli havalar her zaman hayalini kurduğumuz kadar çekici değildir. Her şeyden önce dikkatli ve özenli olmayı gerektirir. Durum ne olursa olsun, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için çaba göstermek gerekir. Nitekim bu zararlı ışınlar cilt lekelerine, çillere, çabuk yaşlanmaya ve ciltte çeşitli pigmentasyon problemlerine sebep olabilir. Bu yüzden güneş kremi seçimi oldukça önemlidir. İster bronzlaşmak ister korunmak için olsun, seçeceğiniz güneş kreminin kaliteli içeriğe sahip olması en önemli kriterdir. En iyi ve etkili güneş bakım ürünlerini Beymen.com’da bulabilir; cildinizi güneşin zararlı etkilerinden en doğru şekilde koruyabilirsiniz.

Devamını Göster

Güneş Bakım Ürünleri

Güneş bakım ürünleri, en çok önem vermemiz gereken bakım ürünlerinden biridir. Cilt tipinize uygun, kaliteli bir içeriğe sahip olması gerekir. Güneşten korunmak istiyorsanız, UVA ve UVB filtresi olan ve SPF oranı yüksek olan ürünleri tercih etmelisiniz. SPF oranı ne kadar yüksek olursa, koruma oranı da o kadar fazla olur. Çocuklar ve çok hassas ciltlere sahip yetişkinler için 50+ faktör kremler en doğru tercih olacaktır. Çok hassas olmayan ciltler içinse genelde 30 faktör kremler önerilir.

Yüz için kullanacağınız güneş kremlerinin komodejonik olmaması, yani gözenekleri tıkamaması gerekir. Komodejonik kremler sivilce ya da siyah nokta oluşumuna sebep olabilir. Ayrıca yeni güneş kremlerinin çoğu ciltle kolayca bütünleşerek beyaz bir iz bırakmıyorlar.

Koruyucu içeriklere sahip güneş bakım ürünleri yalnızca krem olarak karşımıza çıkmıyor, sprey formlarıyla da kullanılabiliyorlar. Hem kullanım rahatlığı hem de ürünün eşit dağılması açısından doğru bir tercih olan sprey formlu güneş bakım ürünleri, kremlerle aynı SPF oranlarına sahip oluyorlar.

Sadece korunmak değil, bronzlaşmak da özel bir bakım gerektiriyor. Hiçbir şey sürmeden güneşte yanmak hem ciltte sorunlara yol açıyor hem de sonrasında can yakıyor. Doğru bir şekilde bronzlaşmanın yolu ise doğru bronzlaştırıcı kullanmaktan geçiyor. Bronzlaştırıcıların bir diğer güzel özellikleri ise, cildinizi çikolata rengine dönüştürmeleri. Bronzluğunuzu arttıracak ve uzun süre koruyacak özel ürünler de mevcut. Jel ya da yağ formunda olan bu ürünler ten renginizi kırmızılaştırmadan yanmanıza ve bronzluğunuzu uzun süreler sağlıklı bir şekilde korumanıza olanak tanıyorlar. Özellikle yağ formunda olanlar cildinizi besleyerek nemlendiriyorlar.

Bronzlaştıktan sonra da hassasiyeti önlemek adına bazı ürünler kullanmak gerekiyor. Bu durumlar için ise güneş sonrası kremler imdada yetişiyor. Ciltteki hassasiyeti alan ve cildi rahatlatan bu kremler en az acı ve en az hassasiyetle güneş bakımınızı tamamlıyorlar. Aloe vera ya da salatalık içerikli seçenekler, cildinizi yumuşatırken bir taraftan da rahatlamanızı sağlıyorlar. 

Güneş Bakım Ürünlerinde Markalar

Güneş bakımında marka seçimi önemlidir. Kaliteli olmayan bir güneş bakım ürünü cildinizi yeteri kadar korumayabilir ya da cildinizde reaksiyon oluşturabilir. Güneş bakımında en iyi markalardan Lancaster hem koruyucu hem de bronzlaştırıcı ürünleriyle Beymen.com’da yer alıyor. Markanın ürünleri arasında olan yüksek koruyucu ürünlerin yanı sıra bronzlaştırıcılar da dikkat çekiyor. Bronzlaştıktan sonra kullanılabilecek bronzluk arttırıcı ürünler ise ten renginizi sağlıklı bir şekilde koyultuyor. Sadece bakım değil, makyaj ürünleriyle de bronzluk sağlanabiliyor. Markanın BB kremleri ve pudraları hem SPF içeriyor hem de bronzluğunuzu ön plana çıkarmanıza yardımcı oluyorlar.

Lancaster’ın yanı sıra zengin içerikli ve SPF koruması olan ürünleriyle Sisley, La Prairie ve Christian Dior da ürünlerini tercih edebileceğiniz markalardan sadece birkaçı. Güneş sonrası kremleriyle Frederic Malle ve güneşe gerek duymadan ev konforunda bronzluğu yaşayabileceğiniz otobronzanlarıyla Sensai’nin ürünlerini de incelemeyi ihmal etmemelisiniz.

Devamını Gizle

{{customPopupTitle}}