Sipariş Takibi Kampanyalar The One Servisler tr

Kayak Eldiveni

({{filteredProducts.total}} Ürün)

Reusch Strike R-Tex XT Lacivert Unisex Kayak Eldiveni

5.800 TL
Sepette 5.220 TL
Doğaya Sevgi

Reusch Reusch Strike R-Tex XT Kayak Eldiveni

5.800 TL
Sepette 5.220 TL
Doğaya Sevgi

Reusch Manni Gore-Tex Siyah Erkek Snowboard Eldiveni

3.300 TL
Sepette 2.970 TL
Doğaya Sevgi

Reusch Storm R-TEX XT Siyah Kayak Eldiveni

6.650 TL
Sepette 5.985 TL
Doğaya Sevgi

Reusch Marisa Beyaz Kadın Kayak Eldiveni

2.150 TL
Sepette 1.935 TL
Doğaya Sevgi

Reusch Hike & Ride Windstopper Outdoor Eldiven

2.100 TL
Sepette 1.890 TL
Doğaya Sevgi

Reusch Cronon Siyah Erkek Kayak Eldiveni

5.300 TL
Sepette 4.770 TL
Doğaya Sevgi

Reusch Luna R-TEX XT Beyaz Unisex Kayak Eldiveni

3.200 TL
Sepette 2.880 TL
Doğaya Sevgi

Reusch Sweeber II R-TEX XT Unisex Kayak Eldiveni

6.450 TL
Sepette 5.805 TL
Doğaya Sevgi
  

Kış sporlarının vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan kayak eldiveni modelleri Beymen’in kaliteli ve seçkin markalardan oluşan koleksiyonunda dikkat çeken modeller arasında. Özellikle çocuklar için üretilen modellerin elleri sıcak tutması önem taşır. Böylelikle çocuklar hem kış mevsiminin keyfini yaşar hem de kayak yaparken rahat eder. Eldiven modellerinin kullanışlı detayları onları pratik şekilde takıp çıkarmayı sağlar. Ayrıca bu özel eldivenler soğuk kış günlerinde elleri dış etkenlerden tamamen koruduğu için de tercih edilir. Farklı renk seçenekleri ve desenler ile çocukların zevkine göre tasarlanan kayak eldivenleri, kar ile iç içe geçirilen zaman boyunca konfor vadeder.

Devamını Göster    
 

Sıcacık ve Rahat Elleri Garantileyen Kayak Eldiveni Markaları

Çocuk kayak eldiveni çeşitlerinin onların ellerini koruyacak şekilde tasarlanmış olması önem taşır. Bununla birlikte bu ürünlerin sağlam bir malzemeyle üretilmesi de gerekir. Kullanımı kolay olan tasarımların çocukların el ve bileklerini sıkmaması da aranan özelliklerden biri. Beymen’de, çocuklar için özel tasarım kayak eldiveni modelleri üreten firmalar ve ürünlerinden bazıları şöyle:

Quiksilver: Markanın üretim teknolojisi, kullanıcılarına konforlu bir sıcaklık sunmak için sürekli yenileniyor. Dışı su geçirmez materyalle kaplı olan eldivenlerin yalıtımı bilekten başlar. Ayarlanabilir bilek bantları sayesinde bu bölgeden içeriye karın veya soğuğun girmesi engellenir. Eldivenin içindeki mikro polar astar, çocukların hassas ellerinin yumuşak bir dokunuşla rahat etmesini sağlar. Parmak ve avuç içinde bulunan suni deri dokunmatik ekranlara uyumlu teknolojiyle üretilir.

Rossignol: Markanın tasarımları arasında kayak sporuyla çok küçükken tanışan çocuklar dâhil olmak üzere neredeyse her yaş için üretilen çeşitli eldiven modellerini bulmak mümkün. Yumuşak kauçuk materyalden üretilen eldivenler kavramayı kolaylaştırır. Su geçirmez ve nefes alabilen materyal ile kaplanan üst kaplama sayesinde her koşulda özellikle yağmur ve soğuğa karşı koruma sağlanmış olur. Markanın özel yalıtım teknolojisi IMP´R® sayesinde kullanım esnasında elde oluşan ter ciltten hızla uzaklaştırılır. Bu da uzun süreli konforlu kullanım anlamına gelir.

Stella McCartney: Markanın eldiven tasarımları renkli ve desenli modelleri ile dikkat çekiyor. Eldivenlerde markayı belirginleştiren nakış tasarımları mevcut. Özellikle çocuklar için üretilmiş olan eldivenlerin manşetlerini bileğe göre ayarlamak mümkün. Eldiven, kaliteli üretim materyali sayesinde su geçirmeyen ve soğuğu yalıtan özelliklere sahiptir.

Çocuk Kayak Eldiveni Tasarımlarında Kullanışlı Detaylar

Eller, vücudun en hızlı soğuyan ve bu nedenle en hassas korumaya ihtiyaç duyan organları. Atkılar, şapkalar ve çoraplar pratik şekilde giyildiği için çocuklar tarafından tercih edilir. Ancak çocukların eldivenleri giymeleri için ebeveynlerin biraz daha fazla uğraşması gerekebilir. Bunun en önemli nedeni eldivenin, çocuğun el hareketlerini kısıtlaması olabilir. Kaliteli kayak eldiveni çeşitleri, çocuğun eline tam oturması ve kaymaması ile dikkat çeker. Böylelikle hareket kısıtlaması en aza inmiş olur. Bununla birlikte iyi bir eldivenin elin sıcaklığını sabit ısıda tutması da önem taşır.

Çocukların eldivenleri parmak detaylı veya çorap şeklinde tasarlanabilir. Her iki varyasyonun da çeşitli avantajları var. Hangi modeli seçmeniz gerektiğine, eldiveni kullanacak çocuğun yaşı, aktivite düzeyi ve soğuğa duyarlılığına göre karar verebilirsiniz. Çorap şeklindeki eldivenler çocukların parmaklarını sıcak tutar, çünkü parmaklar birbirini ısıtır. Ayrıca bu modeller küçük çocukların giymesi için de çok pratik tasarımlar arasında. Parmaklı eldivenlerde eller ve parmak uçları biraz daha hızlı soğur. Ancak bu tasarımlar da çok hareketli çocuklar için idealdir.

Isı Yalıtımı, Esneklik ve Kuruluk Sağlayan Dış Kaplama

  

Çocuklar için üretilen kayak eldiveni modellerinin seçiminde kullanılan yalıtım malzemesi de şekli kadar önemli bir kriterdir. Gore Tex veya Sympatex türü membranlı eldivenler karda oynayan, kayak veya kızakta kayan çocukların ellerini kuru tutar. Membran malzemelerinin dokuması suyu tutan ancak buharı geçirebilen gözeneklerden oluşur. Dokuma teknolojisi kumaşın santimetre karesine 1,4 milyar gözenek sığdırır. Bu sayı gözeneklerin mikroskobik boyutlardaki çapı hakkında da fikir verebilir. Çok küçük çaplardaki deliklerden sıvı hâldeki su geçemez. Bununla birlikte buhar hâldeki su kolaylıkla geçebilir. Bu materyal yüksek performanslı sentetik kumaşlar üzerine ısıl işlemle kaplanmış bir membran ile üretilir. Bu kumaşlar su, kar, rüzgâr gibi dış etkenler ile cildin temasını keser. İçeride biriken su buharını da dışarı atarak cildin nefes almasını sağlar. Böylelikle cilt üzerinde ter birikmesi gibi rahatsız edici durumlar ile karşılaşılmaz.

Fermuarlı ve Cırt Bantlı Manşetler ile Kolay Giyip Çıkarma

  

Kayak eldiveninin şekli nasıl olursa olsun, korumasının bilekten dirseğe doğru normal eldivenden biraz daha uzun olması önem taşır. Bu tasarımın en önemli nedeni, mont kollarının yukarı kaymasını ve içeri kar girmesini engellemektir. Bu nedenle kar eldivenlerinde fermuar veya cırt cırtlı bant kullanılır. Çocuk eldivenlerinde optimum tutuş sağlamak için büzme ipleri ve ekstra tutturucular olması da avantajlıdır. Eldivenlerde sıklıkla karşılaşılan “Rad tasarım” şekli de sporcunun el ve bileğinin korunmasına yardımcı olan özel bir dizayndır. “Rad”, “radius” kelimesinin kısaltmasıdır ve eldivenin tasarımında, bilek kısmında özel bir dışbükey kavisi ifade eder. Beymen’in spor & outdoor koleksiyonunda yer alan çocuk eldivenlerinde de manşet bölümünde fermuar, cırt bantlar yer alır. Bununla birlikte rad tasarım modellerle de çocukların bilek ve ellerini destekleyerek ekstra koruma sağlayabilirsiniz.

Soğuk Kış Günlerinde Konfor Yükselten Astar ve Dolgu Malzemeleri

  

Seçkin markalar tarafından üretilen kayak eldiveni çocuk modellerinde hem ellerin rahat hareket etmesi hem de sıcak ve konforlu şekilde kalması gerekir. Astar ve dolgu malzemeleri de doğru eldivenin seçimi konusunda rol oynar. Sıcaklık ve yalıtım sağlayan malzemelerden yapılmış eldivenler arasından en iyi yalıtımı sağlayanlar daha çok dikkat çeker. Yalıtımın güçlü ve uzun ömürlü olmasında doğru malzeme seçimi de önem taşır. Yaygın malzemeler arasında kuş tüyü, sentetik yalıtım malzemesi ve hayvan kürkleri bulunur. Bununla birlikte eldivenin en alt katmanı, çocuğun hassas cildine yumuşak bir dokunuşla temas edecek polar ve benzeri kumaşlarla üretilir. Eldiven alt katmanı ile en üstü arasında, izolasyon materyali ile birlikte el ısıtıcı paketler için de küçük cepler bulunur. El ısıtıcı paketler ısı üretmek için havayla reaksiyona girer ve ellerinizi daha uzun süre sıcak tutar. Kimyasal tepkimelerle ısı açığa çıkaran bu paketler çeşitli boyutlarda bulunur. Isıtıcı çeşitlerini ve diğer kış sporları aksesuarlarını Beymen’in kayak & snowboard modelleri arasından seçebilirsiniz.

Her Çocuğa Hitap Eden Renk Seçenekleri

  

Çocuklar kendi hareketlerini kısıtlayan kayak eldiveni modellerini sevmeyebilir. Bu nedenle neşeli ve canlı yapılarına uygun çeşitler daha çok ilgilerini çekecektir. Komik desenler veya soğuk havada değişen renkli eldivenler, tüm gün ellerinden çıkarmamalarını sağlayabilir. Canlı renklerden lacivert ve grinin tonlarına kadar her renkteki eldivenleri spor & outdoor ekipmanları arasında bulmanız mümkün.

Çocuk kayak eldiven modelleri arasından seçim yaparken çocuğun yaşı ve aktivite düzeyi önemli kriterler olarak öne çıkar. Eldivenlerin soğuk kış günlerinde, özellikle kartopu oynayan çocuklar için dayanıklı ve tam izolasyon özelliği taşıması gerekir. Bu eldiven çeşitlerini Beymen’in kışlık aksesuar kategorilerinde bulabilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
    

{{customPopupTitle}}