Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Kahve Demleme Ekipmanları

({{filteredProducts.total}} Ürün)

Yüzyıllar önce keşfedilen kahvenin insan hayatındaki yeri her geçen gün daha da önemli hale gelir. Türk kültürüne gelişi ise Osmanlı zamanına dayanır. Yemen’de içilen ilk kahvenin Anadolu topraklarına ve oradan dünyaya yayılışı bu şekilde olmuştur. Çeşitli bölgelerde yetişen kahvelerin aromaları ve tatları da bu doğrultuda farklılık gösterir. Farklı şekilde pişirilip demlenerek tüketilen kahve zaman içerisinde birçok kültürde severek tüketilen bir içecek haline gelir. Kahve çekirdeklerinin ısı yardımı ile kavrulup öğütülmesiyle hazırlanan kahve, sıcak suda pişirilerek ya da demlenerek tüketilmeye başlar. Bu gelişimle birlikte de kahve demleme ekipmanı olarak birçok farklı ürün geliştirilir.

Devamını Göster
 

Modern yaşamın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen kahveler, birden fazla çeşide sahiptir. Farklı ülkelerin topraklarında yetişen ve lezzetleri de kendine has olan bu kahveler birçok farklı demleme çeşidi ile tüketicisiyle buluşur. Çeşitli demleme makineleri sayesinde farklı kahve çeşitleri içmeniz mümkündür. Bilinen ilk demleme tekniği ile hazırlanmış kahve ‘Türk Kahvesi’dir. Osmanlı’dan günümüze kadar gelen bu gelenek öğütülmüş kahve çekirdeğinin kavrulması ve su ile pişirilmesi sonucu elde edilir. Daha sonra farklı ekipmanlar kullanılarak İtalya’da ortaya çıkan espresso kahveler, bu kültürün gelişmesinde önemli rol oynar.

Kahve Türleri ve Demleme Ekipmanları

Türk kahvesinin Yemen’de ortaya çıkışıyla yayılan kahve kültürü, tüm dünya tarafından sevilen ve tüketilen içeceklerin başında gelir. Değişik demleme türleri ve ekipmanlarıyla da kahve severlerle buluşur. Kahvenizi demlemeden önce yapılacak işlem kahve çekirdeklerinin doğru ısıda kavrulmasıdır. Farklı derecelerde kavrularak lezzeti değişen kahve çekirdekleri birçok marka hali hazırda satışı sunduğu ürünler arasındadır. Dilerseniz hazır kavrulmuş kahve çekirdeğini alarak evinizde kahve öğütücü yardımıyla toz hale getirebilirsiniz.

Birçoğu espresso bazlı yapılan kahveler arasında Latte, Americona, Mocha, Espresso, Türk Kahvesi ve Filtre kahveler bulunur. Aralarında farklı olarak demlenen iki kahve çeşidi vardır. İlki suda pişirilerek içilen Türk kahvesi, ikincisi ise filtreden geçirilerek demlenen ve adını da buradan alan Filtre kahvedir. Genellik demlenmesi sırasında da filtre kahve demleme ekipmanı arasından farklı markaların ev tipi ya da profesyonel kahve makineleri kullanılır. Diğer bir seçenek ise french presslerdir.

Profesyonel olarak kahvenizi demlemek isterseniz eğer moka pot ya da dripper gibi kahve demleme ekipmanlarından yardım alabilirsiniz. V60 olarak bilinen ve genellik seramik kahve ekipmanı olarak üretilen bu ürünle de kahvelerinizi bir kağıt filtre yardımı ile demleyebilirsiniz. Püf noktası ise sıcak suyu kahvenin üzerinden yavaşça dökmeniz ve kısa molalarla demlenmesini sağlayarak hazırlayabilirsiniz. Daha sonra sevdiğiniz bir bardağa ya da kupa modeline dökerek keyifle içebilirsiniz.

En kolay ve popüler demleme yöntemlerinden biri ise french presstir. Sıcak suya ulaşabildiğiniz her yerde kahvenizi içebilmenize imkan sağlayan bu ekipmanlar sayesinde kahve keyfinizi her an her yerde yapabilirsiniz. Farklı boyut seçenekleri bulunan french pressler ile kalabalık gruplara kahve demleyebilirsiniz. Birbirinden güzel renkli ve cam tasarımları ile de oldukça şık bir görünüme sahiptir. Hem uygun fiyatlı hem de zahmetsiz bir kahve keyfi yapmak için Beymen.com adresinden french press çeşitlerine bakabilirsiniz.

Kahve Demleme Ekipmanı Fiyatları

Öğütülmüş kahvelerinizi demlemek için kullanacağınız en uygun fiyatlı ve kolay kullanıma sahip ürün, french presslerdir. Bütçenizi zorlamayacak fiyatlarla birçok farklı marka tarafından üretilen kahve demleme ekipmanları arasında en sık tercih edilenlerden biridir. Ev, iş yeri, okul, kamp gibi alanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ekipmanlar sayesinde kahvenizi her yerde demleme şansı bulabilirsiniz. Basit kullanımları ve taşınabilir olmaları bu konuda büyük avantaj sağlar.

Kahve demleme ekipmanı fiyatları kendi içerisinde model ve fiyat farklılıkları olan ürünleri içerir. Filtre kahve demlemek için üretilmiş moka potlar, dripper, v60 ya da kettle gibi ekipmanların her birinin fiyat skalaları farklıdır. Farklı demleme yöntemlerini denemeyi seviyorsanız ve buna ayıracak bütçeye sahipseniz dilediğiniz kahve demleme ekipmanını satın alabilirsiniz. Hepsinde ayrı ayrı lezzetli kahveler demleyebilir hatta kahve sever arkadaşlarınıza hediye olarak da verebilirsiniz.

Demleme işlemini yaptıktan sonra kahvenizi yanınızda taşımanıza da olanak sağlayan termoslar, uzun süre kahvenizin soğuk ya da sıcak kalmasını sağlar. Yeni nesil mug termos modelleri ile işte, sporda, dışarıda ya da evinizde kahvenizi her daim istediğiniz ısı ayarında uzun süre saklayabilirsiniz. Sıvı hacimleri arttıkça fiyatları da aynı oranda artan mug termos çeşitlerine ve fiyat avantajlarına Beymen adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Ekipmanlar ile Doğru Kahve Demleme Yöntemi

Nitelikli bir kahve keyfi için öncelikle doğru ve kaliteli kahve seçimi önemlidir. Bu doğrultuda alacağınız kahvenin kalitesi ve damak zevkinize uyumunu doğru seçmelisiniz. Kahve çekirdeğinin kalitesi ise yetiştiği bölgenin toprak verimliliği ve bakımıyla doğru orantılıdır. Kahve seçiminizi yaptıktan sonra demlemeye geçmeden önce kahve miktarını ayarlayabilirsiniz. 1/16 oranında belirlenmiş olan bir kişilik kahve miktarı uygun bir ölçüdür. Yani 1 litre su için 60 gr kahve kullanımı önerilir. Örneğin; v60 ya da french press gibi bir ekipman kullanıyorsanız 2 tatlı kaşığı kahve tek kişi için yeterli bir miktardır. Ayarlamasını yaptıktan sonra ekipmanınızı hazırlayarak kahvenizi demleyebilirsiniz.

Kahve seçimi ve miktarının ayarlanmasından sonra suyu da aynı doğrultuda doğru seçilir. Kötü su ile demleyeceğiniz kahveniz, ekipmanınız ne olursa olsun lezzetsiz olacaktır. Önerilen sıcaklığı 93 derece olan kahve suyunu hazırlayarak seçeceğiniz kahve ekipmanıyla demleyebilirsiniz. Bu noktada kahve demleme ekipmanı yorumları size doğru ürünü seçme konusunda yardımcı olur. Filtre yöntemi ile demleme yapacaksanız da kahve demleme ekipmanını kağıt filtreyi yerleştirmeden önce ıslatmanız, kağıt tadının kahveye geçmesini önlediği gibi kahvenin lezzetini de arttırır. Bu sayede daha hoş kokulu ve aromatik bir tat elde edebilirsiniz.

Sıcak ya da soğuk kahve demleme ekipmanı olarak birçok seçeneği bir arada bulabileceğiniz Beymen.com adresinde çeşitli kahveleri de bulmanız mümkündür. Farklı yörelerin farklı lezzetteki kahveleri ile eşsiz deneyimler yaşayabilirsiniz. Genellikle tropikal bölgelerde yetişen kahve ağaçları, o yörenin toprak zenginliğine ve hava şartlarına da göre farklı tatlarda yetişir. Kahve çekirdeklerinin kavrulma süresi ve şekli de yine kahvenizin tadını etkiler. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak çeşitli kahve demleme ekipmanları sayesinde kahve keyfinizi en üst noktaya taşıyabilirsiniz. Çünkü kahvenin insan hayatındaki yeri her geçen gün artma eğilimindedir. Bu nedenle doğru demlenmiş kahve ve uygun ekipmanlarla bunu ev, okul ve iş gibi ortamlarında kolaylıkla yapabilirsiniz.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}