Kadınlar her zaman kendilerini değerli ve özel hissetmek ister. Değerli bir aksesuar olan mücevherler kimi zaman manevi anlamlar da taşır. Anneannelerden ya da babaannelerden yadigâr kalan eski mücevherler buna en iyi örnektir. Bir kadının kendine yapacağı en güzel yatırımlardan olan mücevherler, hiçbir zaman değerini yitirmez. Gece elbiseleriyle ve abiyelerle daha sık kullanılsalar da mücevherlerin minimal parçaları günlük hayatta da sıkça karşımıza çıkar. Siz de stilinize uygun mücevherleri Beymen.com’da bulabilirsiniz. Devamını Göster

En Güzel Mücevher Tasarımları

Mücevherlerde kalite kriteri, genellikle taşının ve materyalinin değerinden kaynaklanır. Kullanılan materyal ve taş ne kadar iyiyse, o mücevhere paha biçmek de o kadar zor olur. Öte yandan kalite kadar tasarım da çok önemli bir husustur. Her yaş grubuna, her stile veya her kombine göre kullanılması gereken mücevher tasarımları birbirinden farklıdır. 20’li yaşlardaysanız minimal tasarımlar daha uygun olacağı gibi yaş ilerledikçe minimallik yerini gösterişe bırakabilir. Özellikle orta yaş ve üstü olan kadınlar daha gösterişli ve asil tasarımları tercih ederler.

Mücevherlerde en sık tercih edilen modellerden biri kolyelerdir. Manevi değerler taşıyan altın kolyeler buna iyi bir örnektir. Bu kolyeler değeri ve kullanışlılığıyla her yaşta tercih edilebilir. Pırlantalı kolyeler ise düğün hediyesi olarak tercih edilen tasarımlar arasındadır. Su yolu pırlanta kolyeler düğünlerde ya da özel günlerde tercih edilirken tek taşlı olan modeller günlük olarak kullanılabilir. Sade abiyeleri bir anda yukarı taşıyıp asalet katmak isterseniz, tercihiniz değerli taşlardan yana olmalı. Straplez, düz bir abiye elbiseyi uygun tonlarda büyük ve taşlı bir kolyeyle tamamlayabileceğiniz gibi, sade bluzları da büyük kolyelerle tamamlayıp farklı ortamlara uyum sağlayabilirsiniz.

Yüzük, duygusal bir değeri olan ve farklı anlamlar taşıyan bir mücevherdir. Tek taş, beş taş, alyans… Evliliğin ve bağlılığın sembollerinden yüzükler, aynı zamanda zarif bir hediye olarak da alınabilir. Bu yüzüklerin dışında, büyük taşlı yüzükler, kombinlerinize ayrı bir hava katıp tüm dikkati ellerinize çekecektir.

Yüzük dışında, elleri zarif gösteren parçalardan biri de bilekliklerdir. Doğru bir bileklik bileğinizi daha ince göstereceği gibi yanlış bir seçim kalın gösterebilir. Su yolu ve pırlantalı bileklikler, genelde setlerde bulunur. Saatlerle de kombinlenebilen bu tasarımları bir kot ve t-shirt ile bile günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Büyük ya da sallantılı bileklikler ise tek başlarına yıldız parça olup abiyelerinizi tamamlayacaktır.

Farklı broş tasarımları gömleklerinize, ceketlerinize ya da şallarınıza takabileceğiniz asil bir detaydır. Eski zamanlarda daha çok kullanılsalar da şimdilerde yükselen trendler arasında yer alan broşların minimal ve modern tasarımlarını tercih edebileceğiniz gibi daha gösterişli olanlara da bakabilirsiniz.

Mücevher Markaları

Mücevher seçiminde marka oldukça önemlidir. Collection; modern, gösterişli ve asil tasarımlarıyla dikkat çeken bir marka. Ürünleri arasında günlük kullanıma uygun olarak harfli kolyeler, minik küpeler, taşlı ve minimal bilezikler bulabileceğiniz gibi büyük taşlı küpeler ya da çarpıcı kolyelerle de karşılaşmanız mümkün. Stil sahibi kombinleri, gösterişli abiyeleri ve süsü seven kadınların kendilerine uygun tasarımları bulabileceği bir diğer marka ise Kenneth Jay Lane. Bir Amerikan markası olan Kenneth Jay Lane, modernliği ve gösterişi harmanlayan tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Farklı formda kesilmiş, değerli taşlarıyla ünlü olsa da markada oldukça sade tasarımlar da bulabilirsiniz. Özellikle geometrik şekilli küpelerini hem günlük olarak hem de gece dışarı çıkarken kullanabilirsiniz.
Devamını Gizle

Sizlere daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız