İnsan yaşamının büyük bölümü evlerde geçiyor. Haliyle hemen hemen herkes yaşam alanlarını keyif verici bir ambiyansa dönüştürmenin yollarını arıyor. Söz konusu zihni, bedeni ve ruhu rahatlatan bir atmosfer yaratmak olduğunda akla ilk olarak mumlar geliyor. Geçmiş dönemlerde sadece aydınlatma amacıyla kullanılan mumlar, şimdilerde romantik bir ortam yaratan dekoratif aksesuar niteliği taşıyor.

Antik dönemlerden beri dini ritüellerin vazgeçilmezi olan mumluk ve şamdan çeşitleri işlevsel özellikleriyle biliniyor. Klasik, modern ve barok başta olmak üzere birbirinden farklı estetik anlayışlara sahip olarak tasarlanan dekoratif mumluk modelleri ile evinizi davetkar bir atmosfere kavuşturabilirsiniz. İster aydınlatma ister görsel zenginliğe katkıda bulunma amacıyla olsun, evinizin ihtiyacı olan şamdan ve cam mumluk modelleri Beymen.com’un seçkin koleksiyonlarında sizi bekliyor.

Devamını Göster
 

Mumluk ve Şamdan Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şamdan modelleri arasından seçim yaparken zorlanmamak için dikkat edilmesi gerekenler hakkında fikir sahibi olmak gerekiyor. Nitekim şamdan ve mumluk çeşitleri farklı renk, stil, malzeme ve yükseklik detaylarına sahip olarak tasarlanıyor. Kullanacağınız mum çeşitleri hızlı yanıyor ve kolayca eriyorsa büyük şamdan modelleri iyi bir seçim olabilir. Öte yandan estetik bir görünüm oluşturmak için mum ve şamdan yüksekliğinin orantılı olmasına dikkat etmelisiniz.

Geniş ve sofistike detaylara sahip bir alanda kullanmayı düşünüyorsanız, ayaklı şamdan modelleri ile zengin bir görünüm oluşturabilirsiniz. Ayrıca iki, üç veya dört kollu şamdan modelleri ile geniş alanları daha kolay bir şekilde aydınlatabilirsiniz. Şamdan tasarımlarını seçerken kullanacağınız mumların boyut özelliklerini de dikkate almanızda yarar var. Geniş tabanlı mumlar için tasarlanan kase şamdan çeşitlerini tercih edebilir ve birbirinden farklı geometrik formların dekoratif özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Masaüstü Şamdan Modelleri ile Zarif Bir Dokunuş Yapın

Hem evlerde hem de ofislerde kullanılan şamdan çeşitleri arasında farklı ortamlara uyum sağlamak için tasarlanan geniş alternatifler yer alıyor. Masaüstü şamdan modelleri özellikle yemek masalarına lüks ve zarif bir dokunuş yapmak için tercih ediliyor. İster sade ister gösterişli bir stil anlayışına sahip olun, arzuladığınız sofistike görünüm için heyecan verici seçenekler sizi bekliyor. Şamdanı kullanmak istediğiniz alandaki diğer detaylarla birleştirerek bütünsel bir görsel deneyim elde edebilirsiniz.

Yıllarca kullanabileceğiniz göz kamaştıran bir seçenek arıyorsanız, dokulu seramik şamdan modelleri ve porselen şamdan çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Mumlardan yükselen küçük alevlerin çarpıcı detaylarla buluştuğu taşlı şamdan modelleri de iyi bir alternatif olabilir. Klasik ve moderni aynı çizgide buluşturan lüks bir tasarım için Luxuria markalı taş detaylı cam şamdan seçeneklerine göz atabilirsiniz. Dilerseniz çiçek formlu ya da ayna efektli şamdan tasarımlarını da inceleyerek evinizde veya işyerinizde kullanabileceğiniz yeni alternatifler yaratabilirsiniz.

İşyeri ve Ev Hediyesi Arayanlar İçin Şamdan Modelleri

Yakınlarınızın yeni ev ve işlerini kutlamak için hediye arıyorsanız hem fonksiyonel kullanımı hem de estetik detaylarıyla mükemmel bir seçenek olan şamdan modellerini tercih edebilirsiniz. Ev hediyeleri arayanlar için pratik bir seçim olan dekoratif şamdan modelleri her ortama uyum sağlayan çeşitli alternatiflerden oluşuyor. Zengin detaylarla öne çıkan göz alıcı bir tercih için gold ve silver renklerinden oluşan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Sevdiklerinizin heyecanını gözü yormayan sade bir tasarımla paylaşmak için ikili şamdan modelleri ve çelik materyalden üretilen objelere yönelebilirsiniz. Ev dekorasyonu için kusursuz bir seçenek olan bu hediyelik eşya ürünleri sayesinde yıllar sonra dahi unutulmaz bir anıya imza atabilirsiniz. Çarpıcı tasarımlarıyla kendine hayran bırakan şamdan mumluk modelleri için Zanetto, Bauer, Hiref ve diğer lüks markaların koleksiyonlarına Beymen.com’un ayrıcalıklı fırsatlarıyla sahip olabilirsiniz.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}