Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Hermès bir moda evinin adı, ancak her şeyden önce 1837'den beri ustalık ve kalite, gelenek ve yenilik üzerine kurulmuş bir Parisli şirketin tarihini kuşaktan kuşağa aktaran bir ailenin adı.Bağımsız bir aile moda evi olan Hermès, güzel, kullanışlı ve dayanıklı eşyalar yaratıyor, üretiyor ve satıyor.Hermès şimdi yaratıcılığını on altı meslek dalı aracılığıyla yayıyor.Yüksek standartlar ve özgünlük, zarafet ve ağırbaşlılık, fantezi ve cesaret tüm kreasyonlarını karakterize ediyor.

Hermes

({{filteredProducts.total}} Ürün)

Thierry Hermès tarafından 1837 yılında kurulan Hermès markası, deri imalatı ile başlayan tasarım yolculuğunu bugün bir efsaneye dönüşerek devam ettiriyor. Başlangıçta eyer ve binicilik sporuna dair aksesuarlar üretmek için kurulan Hermès markası bilhassa deri işlemeciliği alanındaki ustalığı ve yıllara meydan okuyan kalitesiyle güncelliğini hala koruyor. O yıllarda soylular için üretilen kemerlerden dizgin ve binici şapkalarına çeşitli ve sınırlı sayıda tasarımlar yaparken ilk dönüm noktasını 1920 yılında yaşıyor ve fermuarın patentini alıyor. Fermuarın patentini almasıyla beraber bugün Hermès dendiğinde ilk akla gelen çanta tasarımlarını da alıcılarına sunuyor.

Devamını Göster

Mutluluğun Sembolü

Ardından ürün skalasını geliştirerek eldiven ve spor giyim üzerine de yoğunlaşan Hermès, kendini bir mutluluk sembolü olarak tanımlıyor. Bugün ev tekstilinden mobilyalara, gümüş setlerinden porselen ve ev aksesuarlarına, parfümlere hatta bebek koleksiyonlarına oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan markanın en özel tasarımları ise çantalar. Bir Hermès çanta geleneksel yöntemler kullanılarak elde dikiliyor ve yapımı yaklaşık 48 saat sürüyor.

At eyeri üretiminden başlayıp bugünlere gelen Hermès’nin bu masalsı dünyasını Beymen.com’dan takip edebilirsiniz.

Adı Gibi Tanrısal

Zamansız parçaların yaratıcısı Hermès, özel dikim tekniği ile yeri doldurulamaz tasarımların sahibi. Bugün artık bir tasarım ikonu haline gelmiş Hermès çantalar ise markanın alametifarikası. İlk olarak 1935 senesinde üretilen ve Monako Prensesi Grace Kelly’ye adanarak Kelly ismini alan modeli bugün hala aynı teknikle üretilmeye devam ediyor. Yılda sadece 60 tane Kelly modeli üretiliyor olması ise bu çantaları daha da özel kılıyor. Markanın diğer ikonik modeli Birkin ise şirketin başındaki isim Jean Louis Dumas ve Jane Birkin’in bir uçak yolculuğunda yollarının kesişmesi ile ortaya çıkıyor. İkili arasında gerçekleşen diyalog tasarım tarihine bir efsane olarak geçiyor ve olay tam olarak şöyle gelişiyor: Durmas, uçakta taktığı çantaya eşyaları sığmayarak etrafa saçılan Birkin’e “Cepleri olan bir çanta edinsen iyi edersin” diyor ve Birkin’den “Hermès cepli bir çanta yaptığı gün bu olacak!” yanıtını alıyor. Böylece markanın en iddialı tasarımlarından biri ortaya çıkıyor.

Günümüzde 16 farklı Hermès çanta tasarımı mevcut. Sınırlı sayıda ve kendine has dikim teknikleriyle işlenerek üretilen bu çantaların her birinin, üstte anlatılan ikisi kadar iddialı olmasa da, kendi hikayeleri var. Kurulduğu ilk günden bu yana önemli bir mirasın taşıyıcısı olan Hermès’nin kişiye özel üretilmiş ve mükemmel dikim kalitesine sahip ürünleri, ayrıcalık hissinin vücut bulmuş hali gibi. Timsah, devekuşu, gibi çok özel ve nadir bulunan derilerle yapılan şık ve minimalist çizgili el çantalarından geniş ve hacimli seyahat çantalarına dek uzanan çeşitli ebatlarda Hermès çantaları prestij nedir sorusunun cevabı niteliğinde.

Kalıcı ve Çarpıcı Hermes Parfümleri

Hermès parfümlerinin tasarım sahnesine adım atması ise 1949 yılına uzanıyor. O dönemden günümüze parfüm alanında kendini geliştiren marka, aynı zamanda dünyanın en pahalı ikinci parfümünün sahibi unvanına da sahip. 2009 senesinde kendi toprağını kokulaştırmak fikri ile ürettiği Terre D’Hermès erkek parfümü ise içlerinde en çok bilineni. Üretildiği yıl pek çok ödüle layık görülen bu parfüm, yapısında narenciye kokuları ile odunsu ve çatlak koku bileşenlerini barındırıyor. Notalarında kişniş, papatya, kimyon, yasemin, gül, meşe yosunu ve misk bulunan Doblis Hermès isimli kadın parfümü; frenküzümü, fulya, nergis ve yeşil meyvelerin bileşiminden oluşan Amazone ve Mauppassant’ın ünlü romanı Bel Ami’den esinlenilerek tasarlanan otantik erkek kokusu Bel Ami Hermès markanın popüler parfümlerinden yalnızca birkaçı.

Online alışverişin güvenilir ve hızlı adresi Beymen.com’da Hermes’in sofistike ve elegan dünyasına giriş yapabilirsiniz.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}