Gündelik koşuşturmanın arasında bazen bir mola istenebilir. Bunun en güzel yollarından biri de doğaya dönmek ya da spor yapmaktır. Herkesin yaşamında bir yer edinmesi gereken spor, fiziksel açıdan önemli olduğu gibi ruhunuza iyi gelir; sizi rahatlatır, kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlar. Her zaman giyilen dar pantolonlar ve kalın kumaşlar yerini rahat kıyafetlere, yani eşofmanlara bırakır. Hem spor yaparken hem de rahat olmak istediğiniz zamanlarda tercih edebileceğiniz eşofmanlar son dönemlerde önemini giderek artırıyor. En kaliteli ve stil sahibi eşofmanları ve eşofman takımı seçenekleri ise sizi Beymen.com’da bekliyor.

Devamını Göster
 

Eşofman Modelleri

Spor giyimin vazgeçilmez parçalarından biri olan eşofmanlar belli bir stile ait gibi görünebilir. Ancak bu durum son dönemlerde ciddi anlamda değişti. Rahat giyimin trendler arasında kendine daha fazla yer bulmasıyla spor kıyafetler gündelik yaşamın önemli bir parçası oldu. Geçtiğimiz yıllara kadar yalnızca spor ayakkabılar ya da botlarla görülebilen eşofmanlar günümüzde topuklu ayakkabılarla bile kombinlenebiliyor.

 

Tam da bu yüzden eşofmanlar farklı stillere uygun şekillerde tasarlanmaya başladı. Bugün baktığınızda pek çok farklı stilde eşofman tasarımı bulabilmek mümkün. Jogger tipi eşofmanlar hem kadın hem de erkekler tarafından son dönemlerde en sık tercih edilen modeller arasında. Ağ kısmı geniş ve paçalara doğru darlaşan bu eşofman pantolonlar sporda olduğu kadar gündelik yaşamda da giyiliyor.

 

Geniş paça eşofmanlar yine unisex olarak sıklıkla tercih ediliyor. Paçası aşağıya doğru genişleyen modeller vücudu daha orantılı gösterdiği gibi botlarla da güzel bir uyum yakalıyor. Yoga pantolonu olarak da geçen dar ama paçaya doğru genişleyen modeller t-shirtler, kazaklar, deri ceketler ya da iddialı üstlerle kombinlenebilir. Siyah renkte bir geniş paça eşofmanı pantolon olarak kullanabilir; stil sahibi görünümünüzden ödün vermeden rahatlığın keyfini sürebilirsiniz.

 

Eskiye dönüşün yansımalarından biri olan lastik paça eşofman altları ise sokak stilinin önemli bir parçası. Bu eşofmanları bilekli spor ayakkabılarla ya da botlarla kullanabilirsiniz. Özellikle bilekleri ince göstermek için bol ancak paçası hafif dar ve lastikli eşofman altlarını seçebilir, stilinizi en iyi şekilde ortaya koyabilirsiniz.

 

Boru paça ve bol eşofman altları ise her zaman gardırobunuzun joker parçaları arasında yer alıyor. Pijama olarak, pantolon olarak, eşofman olarak, hatta akşam çıkarken bile giyilebilecek bir model olan boru paça tasarımlar neredeyse her üstle uyum sağlıyor.

 

Eşofmanlar söz konusu olduğunda genelde pamuk modeller ön plana çıkıyor. Ancak yün eşofmanlar da son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor. Renk seçiminde siyah, gri, lacivert gibi düz renkler ön plana çıkarken şerit ya da baskı detaylı tasarımlar da göze çarpıyor.

 

Eşofman markaları

 

Bir eşofmanın kumaşı ne kadar iyi ve kaliteliyse, vücutla o kadar uyum sağlar ve kullanımı o kadar rahat olur. Genelde spor markaları üretse de günümüzde farklı stillere sahip giyim markaları da eşofman konusunda çeşitli alternatifler sunuyor. Adidas ve Nike eşofmanlar en sık tercih edilen seçenekler arasında. Champion ve Off-White da son yıllarda eşofman tasarımlarıyla dikkat çeken markalardan. Bunların yanı sıra klasik çizgisiyle Dolce&Gabbana, farklı dokulu ürünleriyle Stella McCartney, sıradışı tasarımlarıyla Alexander McQueen, iddialı modelleriyle Dsquared2 ve her stile uyum sağlayabilecek eşofmanlarıyla Kenzo ön plana çıkıyor.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}