Sipariş Takibi Kampanyalar The One Servisler tr
  

Küçük ev aletleri mutfaklarda zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor. Pratik özellikleriyle yemek yapmayı çok daha keyifli hale getiren elektrikli ev aletleri sayesinde işinizi hızlı bir şekilde bitirip kendinize vakit ayırabilirsiniz. İşte fritöz de bu konuda yardımcınız olacak aletlerden biri! Fritöz, yemek yapma işini zahmetsiz hale getiriyor. Elektronik bir tasarıma sahip olan bu cihaz, pişirme sıcaklığı ve süresi gibi unsurları ayarlayarak yemeklerde hep aynı lezzeti elde edebilmeyi sağlıyor.

Fritözlerin farklı pişirme teknikleri kullanan çeşitleri bulunuyor. Klasik fritözler derin yağda kızartma işlemi yapıyor. Modern fritöz çeşitleri ise sıcak hava ve buhar gibi farklı teknikler kullanarak yağsız kızartmalar yapabilmeyi sağlıyor. İhtiyacınız olan fritöz çeşitlerini Beymen’de bulabilirsiniz!

1. Lezzetli ve Yağsız: Sıcak Hava Fritözü Seçenekleri

Sıcak hava fritözü çeşitleri yemeklerinin hem lezzetli hem de yağsız olmasını isteyen kişilere hitap ediyor. Pişirme işlemi sırasında sıcak havanın gücünü kullanan bu cihazlar, mükemmel kızarmış yiyecekler pişirmek için yağa ihtiyaç duymuyor. Sıcak hava fritözleri ile az yağlı veya tamamen yağsız tarifler hazırlanabiliyor.

2. Tadına Doyulamayan Fit Tariflere: Buharlı Pişirici Fritözler

Buharlı pişiriciler yağsız fritöz arayanların değerlendirebileceği bir diğer seçenek. Sıcak buhar gücü sayesinde yemekleri pişirmek için çok az yağa ihtiyaç duyan bu cihazlar, lezzetine doyum olmayan kızartma tariflerini fit bir şekilde hazırlayabilmeyi sağlıyor.

3. Pratik ve Hızlı: Dokunmatik Ekranlı Fritöz Çeşitleri

Dokunmatik ekranlı fritöz modelleri kolay kullanım avantajıyla kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Dokunmatik tasarımı sayesinde pişirme ısısı ve süresi gibi ayarların hızlı bir şekilde yapılabilmesini sağlayan bu cihazların kullanımı son derece kolay! Eğer siz de sadece birkaç dokunuşla fritözünüzü ayarlayıp kalan zamanı kendinize ayırmak istiyorsanız bu modelleri incelemelisiniz.

4. Profesyonel Şeflere: Manuel Fritöz Çeşitleri

“Ben otomatik ayarlara güvenmem, her şeyi kendim ayarlamalıyım!” diyenlerdenseniz manuel fritözler tam size göre! Isı ve pişirme süresi gibi ayarları yapabilmenize imkan tanıyan bu cihazlarla tam da istediğiniz lezzete sahip yemekler hazırlayabilirsiniz.

5. Zahmetsiz Kullanım: Uzaktan Bağlantılı Fritözler

Uzaktan bağlantılı fritözler sayesinde yemek pişerken mutfakta olmanız bile gerekmiyor. Akıllı telefonlarla veya ev asistanlarıyla kontrol edilebilen uzaktan bağlantılı fritözler sayesinde ayaklarınızı uzatıp dinlenirken yemeğinizi pişirebilir ve pişirme işlemini sonlandırabilirsiniz.

6. Fonksiyonel ve Kaliteli: Fırınlı Fritöz Seçenekleri

Fırınlı fritöz makinesi çeşitleri tek cihazda birden fazla pişirme seçeneği sunuyor. Bu cihazlarla mükemmel kızarmış yiyeceklerin yanı sıra lezzetli fırın tariflerini de oldukça hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Fırına göre çok daha pratik olan fırınlı fritözleri bir kez kullandığınızda bir daha bırakamayacaksınız!

7. Geniş Aileler için: Çift Hazneli Fritöz Çeşitleri

Fritözle hazırlanan yemeklerin hem lezzetli hem de pratik olmasını seviyor ancak bu cihazlarla tek seferde çok az yiyecek hazırlandığını düşünüyorsanız çift hazneli modelleri mutlaka incelemelisiniz. İki ayrı pişirme bölmesine sahip olan çift hazneli fritöz çeşitleri ile aynı anda iki kat fazla yiyecek hazırlanabiliyor.

Bu cihazlarla farklı tarifleri aynı anda hazırlamak da mümkün. Balık ve tavuk gibi lezzetlerinin karışmasını istemediğiniz tarifleri bu cihazın farklı haznelerinde aynı anda pişirebilirsiniz.

8. Fritöz Çeşitlerine Dair Sık Sorulan Sorular

Fritözler uzun yıllardır mutfaklarda yer alıyor. Ancak yine de bu cihazlarla ilgili merak edilen pek çok detay bulunuyor. Gelişen teknoloji sayesinde farklı pişirme tekniklerine sahip olan pek çok fritöz çeşidi bulunuyor. Bu durum kullanıcıların “Fritöz çeşitleri nelerdir?” sorusunu sormasına neden oluyor.

Fritözler klasik modeller ve sıcak hava gücü kullananlar olarak ikiye ayrılıyor. Klasik fritöz yiyecekleri derin yağda pişiriyor. Bu cihaz ile kısa sürede lezzetli kızartmalar hazırlamak mümkün. Sıcak hava fritözü ise pişirme sırasında buhar gücü kullanıyor. Bu cihazlar ile az yağlı ve fit tarifleri pratik bir şekilde hazırlamak mümkün oluyor.

8.1. Beymen’in Fritöz Markaları Nelerdir?

Beymen teknolojik ürün koleksiyonunda çok sayıda fritöz modelini bir arada sunuyor. Sahip oldukları farklı özelliklerle kullanıcılara çeşitli kolaylıklar sunan bu cihazlar arasında siz de ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Mutfağınızla uyum sağlayacak şık bir cihaz arıyorsanız Philips fritöz çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Philips markasının fritöz modellerinde kapasite ve pişirme özellikleri bakımından da çok sayıda seçenek bulunuyor.

Eğer aynı anda farklı tarifler hazırlayabileceğiniz bir model arıyorsanız Kenwood ve Ariete fritöz çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Pratik ve çok fonksiyonlu bir modele ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda Kenwood fırınlı fritöz modellerine de göz atabilirsiniz.

8.2. Fritöz Nasıl Kullanılır?

Kullanıcıların akıllarında soru işaretleri oluşturan önemli konulardan biri de fritözün kullanım şekli oluyor. Esasında fritöz kullanımı son derece kolay ve keyifli! Otomatik bir tasarıma sahip olan bu cihazların çoğu modeli kullanıcılara otomatik pişirme ayarları sunuyor. Tavuk, balık ve sebze gibi çeşitli gıdalar için ideal ısı ve pişirme süresini sunan ayarlara sahip fritözlerle sadece birkaç dokunuşla lezzetli tarifler hazırlanabiliyor.

Manuel modellerde ise kullanıcıların ısı ve süre ayarlamasını kendileri yapmaları gerekiyor. Bu işlemler ürünün üst kısmındaki ayar paneli üzerinde gerçekleştiriliyor.

8.3. Fritöz Nasıl Temizlenir?

Fritözlerin temizliği modellere göre değişiklik gösterebiliyor. Genellikle ürünle birlikte gönderilen kılavuzda temizlik işlemi için tercih edilebilecek yöntemlere yer veriliyor. Temizliği cihaza zarar vermeden yapmak için bu kısımların mutlaka incelenmesi gerekiyor. Bazı fritöz modellerinin parçaları bulaşık makinesinde temizlenmeye uygun oluyor. Bu özellik ürünün kullanma kılavuzunda yer alıyorsa, fritöz parçalarını bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkayabilirsiniz.

Bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olmayan fritöz parçalarını ise yağ sökücü ve bulaşık deterjanı gibi ürünlerle temizleyebilirsiniz. Doğallıktan yana olan kişiler yağ sökücü kimyasallar yerine sirke ve suyla hazırladıkları karışımları da kullanabilir. Buharlı fritözler gibi teknolojik parçalara sahip olan cihazlarda temizlik sırasında ürünü ıslatmamaya dikkat etmek gerekiyor. Cihazın yalnızca ayrılabilen hazne gibi parçaları yıkanarak temizlenmeli. Diğer kısımlar nemli bir bez ile silinebilir.

8.4. Fritözde Neler Pişirilir?

Fritözler ile pek çok yiyecek oldukça pratik bir şekilde hazırlanabiliyor. Kahvaltıların ve atıştırma saatlerinin vazgeçilmezi olan patates kızartması, soğan halkası ve kroket gibi pek çok yiyecek bu akıllı ev aletleri sayesinde kısa bir sürede hazırlanabiliyor. Yenilikçi sıcak hava fritözleri ile çok daha fazla yiyeceği kısa sürede hazırlamak mümkün oluyor. Bu cihazlarla yalnızca kızartmalar değil, tencerede ve fırında hazırlanabilen tarifler de pişirilebiliyor. Pilavlardan ızgaralara, hafif sebze yemeklerinden sulu tariflere kadar pek çok yiyeceği bu cihazla hazırlamak mümkün!

8.5. Fritöz Nereden Alınır?

Beymen, fritöz kategorisinde onlarca seçeneği sizin için bir araya getiriyor. Avantajlı özellikleri ve kaliteli tasarımlarıyla mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak en yenilikçi fritöz çeşitlerini Beymen’in küçük ev aletleri koleksiyonunda bulabilirsiniz. Eğer farklı markaları ve modelleri karşılaştırarak kendinize en uygun fritöz modelini hemen satın almak istiyorsanız şimdi sayfayı yukarı kaydırabilir ve birbirinden ilgi çekici fritöz çeşitlerine yeniden göz atabilirsiniz. İyi alışverişler!

Devamını Gizle    

 

    
         

{{customPopupTitle}}