Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Erkek Spor Atlet

({{filteredProducts.total}} Ürün)
  

Erkek spor atlet çeşitleri, üretildiği kumaşın hammaddesine, kol ve boyun derinliklerine ve beden tasarımına göre değişen amaçlarla kullanılabilir. Atlet kullanımının temel amacı spor yaparken veya hareket hâlindeyken üst bedenin rahat hareket etmesini sağlamaktır. Bu nedenle üretilen atlet çeşitlerinin tasarımı nasıl olursa olsun temelde rahat hareket etmeyi sağlaması önemli. Vücudu tamamen saran, fit modeller ve daha bol, tank top atlet türünde tasarımlar bulunur. Bu modeller fitness veya ağırlık antrenmanı yapan erkekler tarafından daha sık tercih edilir. Bununla birlikte bazı atlet çeşitlerini, tarzınıza uygun şık kombinlerde de kullanabilirsiniz.

Devamını Göster    
 

Spor Atlet Model ve Markaları

Atlet modelleri yapılacak egzersiz türüne göre üretilir. Bunun en önemli nedeni egzersiz esnasında atletin, sporcuya ağırlık yapmaması, çok terletmemesi ve rahatsızlık vermemesidir. Ayrıca atletlerin üretildiği kumaşların dokuma teknolojisi ve tasarımı da yapılan spora göre dizayn edilir. Erkek atlet spor yapanlar kadar sportif giyimden hoşlananlar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Bu atlet çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

Askılı T-Shirt Atletler: Bu atletler t-shirt olarak da tabir edilir, bu modeller günlük kombin seçimlerinde sıkça tercih edilir. Bu tarz tasarım için Merrell’in boyun kısmı t-shirt modelinde kesilmiş tasarımlarına göz atabilirsiniz. Bu modellerin oyuk kol kesimleri uygun kombinle şık detaylar olarak öne çıkar.

Erkek Koşu Atleti: Koşu atletleri kullanılan malzeme ve dokumasındaki özel tasarımı sayesinde aktif egzersiz yapan erkekler için hafif ve rahat alternatifler sunar. Merrel’in koşu atletleri antrenman esnasında omuz, kol ve boyun hareketlerini kısıtlamayan ve bedeni tamamen sarmayan tasarıma sahip. Değişik renkleriyle çeşitli kombinler yapmak ve genel şıklığı sporcu kimliğine de taşımak mümkün.

Atlet: Spor yaparken veya günlük kullanım için ideal tarzlardan biri Nasaqu’nun modellerinde özellikle ön tarafındaki nakışlar dikkat çeker. Bu nakış, erkeğin sportif kentli tarzını etnik dokunuşlarla taçlandırır. Çeşitli kombinler ile uyumlu ve aynı zamanda şık atletler için markanın modellerine göz atabilirsiniz.

Ağırlık antrenmanı ya da fitness yapanların, rahat hareket etmelerini sağlayacak ve aynı zamanda vücutlarındaki teri alacak atlet çeşitlerini tercih etmelerini tavsiye ederiz. Bu modeller genellikle ince askılı, sırtta daha derin kol ve boyun oyukları olan tank top türlerdir. Bununla birlikte bu modeller fitness, yoga ve benzeri alanlar için özel olarak üretilir.

En Sağlıklı Erkek Spor Atlet Kumaşları

En sağlıklı erkek spor atlet kumaşları öncelikle nefes alabilme özelliğine sahip olmalı. Dokuma ipliği ve kullanılan diğer malzemeler teri emen ve cildin hava almasını sağlayacak şekilde tasarlanmalı. Bununla birlikte dokuma teknolojisinde de özel yöntemlerin kullanılması gerekir. Bu özel teknoloji, vücudun ısı dengesini sabit tutacak şekilde izolasyon sağlamalıdır. Vücudun ısı dengesinin stabil olması antrenman esnasında oluşabilecek krampları engelleyebilir. Kumaş aynı zamanda antrenman sırasında oluşan terin, cilt üzerinde kurumasını engelleyecek şekilde hava alabilmeli.

Atlet modelleri tasarım ve kumaş bileşenleri açısından rahatlık sağlamalı ve bunun yanı sıra dayanıklı olmalı. Dayanıklı atletler özellikle ağır egzersizler yapan sporcular için önem taşır. Ter gibi organik vücut sıvıları, sporcu diyeti ve antrenmanlarda tüketilen su dolayısıyla normalden farklı asitlik oranları içerebilir. Giyilen atletin iplik, dokuma ve tasarımının bu farklı bileşendeki teri tolere etmesi önem taşır. Bu nedenle de geri dönüşümlü pamuk ip, polyester, elastan ve likra karışımı dokumalar tercih edilir. Atletin, zorlu antrenmanlarda çeşitli fiziksel zorlamalara karşı da dayanıklı olması, formunun bozulmaması önemli. Tüm bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda, hızlı kuruyan, rahat ve hafif olan, nefes alabilen yapıdaki kumaşlar dikkat çeker. Bu kumaşlar doğru tasarımlarla üretildiğinde ideal spor atleti formunu alır.

Spor Atlet Modelleri ile Yapabileceğiz Kombinler

Spor atletlerle çeşitli kombinler yapmak mümkün. Bu eşleştirmeleri yaparken özellikle öne çıkartılacak tarz önemli. Erkek spor giyim tarzı için eşleştirilecek ürünler ile retro etki bırakmak amacıyla bir araya getirilen tasarımlar birbirinden farklı. Eşleştirilecek kıyafetleri atletin kesimine, dokumasına, tasarımına dikkat ederek seçmek gerekir. Özellikle siyah spor atlet erkek ve kadın modelleri, kontrast renklerle cesur ve iddialı bir stilin ifadesi. Bu nedenle bileklik, saat gibi çeşitli aksesuarlarla tarzın bir alt metne oturtulması önemli. Özellikle erkeklerde siyah spor atlet türleri kontrast pantolonlarla eşleştirildiğinde ayakkabı, saat, şapka gibi aksesuarlarla tamamlanmalı.

Denim ve Atlet

Şık kombinleri oluştururken basic erkek spor atlet modelleri ile denim pantolonların kombinasyonu öne çıkar. Bu kombinasyon, iddialı ve meydan okuyan bir duruşun ifadesi olarak dikkat çeker. Şık bir atlet ve uygun renkteki spor pantolon , uygun model ayakkabı ile eşleştirildiğinde, aktif, hareketli ve neşeli bir karakteri yansıtır.

Renkleri tamamen kontrast tutarak vücudu saran erkek atlet modelini, bol bir kot pantolon ile bir araya getirdiğinizde bohem bir hava yaratmış olursunuz. Denim ve atlet eşleştirmesi genellikle tiril tiril bir gömlek ile tamamlanır. Bu kombin, yaz mevsiminin vazgeçilmez rahat tarzları arasında yer alır. Siyah denim pantolon üzerine giyilen üzeri işlemeli veya marka logolu siyah atlet, maskülen duruşu daha güçlü hâle getirir. Kola takılan bir pilot saat ile erkeğin sportif kimliği daha çok ortaya çıkar.

Eşofman Altı ve Atlet

Kolsuz spor atlet modellerini eşofman altı ile kombin yapmak hem çok pratik hem de kullanışlı. Özellikle atlet rengi ile uyumlu seçilen eşofman altları ve ayakkabı modelleri sportif şıklığı ortaya çıkarır. Bu sportif tarz, yoğun iş günlerinin sonunda veya hafta tatillerinde gün içinde yapılan aktiviteler için en sık tercih edilen bir kombin. Antrenmanlardan önce ve sonra verilen molalarda da ton sür ton veya kontrast renklerde eşofman altı modelleri, şık ve estetik tarzın sürdürülmesini sağlar. Eşofman takımları içine giyilen spor atlet modelleri de kombini tamamlayacak tarzda modellerden seçebilirler.

Spor Şort ve Atlet

Spor şort ve atlet kombini genellikle yaz mevsiminde yapılan sporlarla ilişkilendirilir. Bu nedenle şort – atlet kombini diğer tarzlardan daha iddialı ve özel. Erkek spor atlet türleri, şortlarla giyildiğinde sporcu kimliğini öne çıkartır. Şortla yapılan aktiviteler arasında plaj futbolu, açık hava fitness çalışmaları da yer alır. Kombini tamamlamak için üzerinize bir sweatshirt veya yağmurluk alabilirsiniz.

Deri ve Denim Ceketler ve Atlet

Spor atlet modelleri deri ve denim ceketlerle kombin yapıldığında genç, asi bir tarz yaratır. James Dean, Marlon Brando tarzı asi ve yakışıklı genç stile bir gönderme olduğu için de dikkat çeker. Bu kombinlerde bazı parçalar hafif eskitilmiş modellerden seçilebilir. Retro göndermeler özellikle eskitilmiş tarz parçalarla tamamlanır. Bunun yanı sıra deri ceket, denim pantolon ve beyaz atlet zamansız ve çok iddialı bir tarz. Bu tarzı, gösterişli deri botlarla tamamlayarak mevsimlik bir kombin yaratabilirsiniz. Spor ayakkabılarla giyeceğiniz kombindeyse seçenekleriniz denim ceket, bermuda veya uzun pantolon ve atlet bileşenleri üzerine olmalı. Atletin iddialı ve cesur duruşu kentli erkeğin şık ve uyumlu meydan okuyuşu ile tamamlanmalı.

Dünyaca ünlü markaların birbirinden kaliteli ve şık tasarım atlet modellerini Beymen koleksiyonunda bulabilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
    

{{customPopupTitle}}