Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Erkek Kaban

({{filteredProducts.total}} Ürün)

Network Haki Casual Kaban

-%50 14.999 TL 7.499 TL
Her 4000 TL'ye 800 TL Hediye

Network Lacivert Kapüşonlu Kaban

-%50 14.999 TL 7.499 TL
Her 4000 TL'ye 800 TL Hediye

Network Siyah Kaban

-%20 10.899 TL 8.749 TL

Academia Siyah Kruvaze Kaban

14.950 TL
Sepette 10.465 TL
  

Erkek kaban çeşitleri soğuk ve rüzgârdan korumak için en şık seçenekler arasında. Farklı kumaş, model ve kesimlerle üretilen kabanlar erkeğin tarzını da yansıtır. Şıklığından ödün vermek istemeyen beyler için kaban seçimi ilk izlenim açısından çok önemli. Kabanın sıcak tutması ve şıklığının yanı sıra kullanım amacına uygun olması da dikkate alınmalı. Uzun ve kaşe kaban ile sportif bir trençkotun bıraktığı izlenim ve etki birbirinden çok farklı. Bu nedenle sıcacık ve şık bir kış stili için en uygun erkek kaban modelleri arasından seçim yaparken amaca, tarza ve hava durumuna uygun modellerin tercih edilmesi önemli.

Devamını Göster    
 

Her Tarzla Kolayca Uyum Gösteren Erkek Kabanları

Genel olarak çok yönlü, kullanımı rahat ve temizliği pratik bir şekilde yapılabilen kabanlar, günlük kullanımda sıklıkla tercih edilen modelller arasında. Çok yönlü ve her tarza rahatlıkla uyum sağlayan erkek kaban türlerini şöyle sıralamak mümkün:

Trençkot: Trençkotlar resmi ve gündelik kullanımda giyilebilen klasik ceketler olarak hem yağmurlu hem de ılık havalar için uygun bir modeldir.

Kruvaze ceket: Erkek denizci kabanı olarak da bilinen bu model, yünden yapılmış kısa ve kruvaze kesimli. Soğuk havalarda şık ve pratik bir seçim olan bu ceketleri, tarzınıza göre günlük veya resmî kombinlerde kullanabilirsiniz.

Kaban: Tipik olarak takım elbise veya resmî kıyafet üzerine giyilen uzun kesimlerdir. Kabanlar, erkek kaşe kaban veya yün palto gibi iplik ve dokuma tarzına göre isimlendirilirler.

Parka: Soğuk havalar için tasarlanmış erkek parka kaban modelleri, kuş tüyü veya sentetik elyaf türü malzemeler kullanılarak doldurulur. Böylece soğuğa karşı sağlıklı bir yalıtım sağlanmış olur.

Erkek Kaban Tasarımlarında İddialı Markalar

İddialı markaların koleksiyonları arasında yer alan kabanlar, tasarımcıların imza dokunuşları ile zamansız şıklığı çağdaş detaylarla birleştiriyorlar. Erkek kürklü kaban çeşitleri vücudun doğrudan, soğuk ile temas edebilecek noktalarında korumayı artıracak şekilde tasarlanır, genellikle kapüşon kenarları ile parkanın fermuar iç tarafı kürkle dekore edilir. Beymen’de parka ve mont modellerini kürkle zenginleştiren birbirinden şık tasarımlar arasından, zevkinize uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Lempelius: Lempelius parka çeşitlerinde genellikle kapüşon çevresi ve ön fermuarın hemen arka tarafı kürklü modeller göze çarpıyor.

Fendi: Montların bazılarında kapüşon üzerine yerleştirilen çıkartılabilir kürkle hareketlendirilen Fendi parkalarda, ön ve yanlardaki cepler ürüne sportif ve asi bir hava katıyor.

Beymen Collection: Beymen’in “club” koleksiyonunda yer alan montların yakasında da son yılların trendi olan çıkarılabilir shearling aksesuar bulunuyor.

Palto ve kaban modellerinde estetik duruşunun yanı sıra soğuğu kesmek için kullanılan bir diğer tasarım detayı da iç yaka. Kabanda yer alan iç yaka detayı, modele daha sportif bir hava katıyor. Beymen koleksiyonunda yer alan puf kaban türleri, outdoor etkinlikler için de ideal.

Les Benjamins: Logo detayıyla dikkat çeken dünyaca ünlü markanın tasarımlarında sıklıkla kullandığı polar astarlarla hem şık hem de sıcacık bir kış geçirebilirsiniz.

Vetements: Uzun puff montlara fonksiyonel bir dokunuşla kısaltılabilir bir özellik ekleyen Vetements, aynı anda hem kısa hem de uzun bir monta sahip olmanıza imkan tanıyor.

Moncler: Canlı renklerle oluşturulan tasarımları ve kapüşonlu alternatifleri ile dikkat çekiyor.

Resmî toplantılarda, özellikle giyim kodu takım elbise olan etkinliklerde, kombinlerin en ideal tamamlayıcısı yün kabanlardır. Smart casual toplantılarda ise daha sportif görünen, ince tasarım detaylarına sahip kabanları tercih edebilirsiniz.

 

Beymen Club: Shearling detaylı, çift sıra düğmeli kruvaze yün paltolarda bulunan iç ve dış cepler, paltolara fonksiyonellik kazandırıyor.

Network: Monoyaka, düğme kapatmalı paltolardaki detaylarıyla dikkat çeken Network modelleri, özellikle uzun paltoları tercih edenlere göz kırpıyor.

Valentino: Önden tek sıra düğmeli kelebek yaka paltolarda minimalist bir hava yakalayan Valentino, sade tasarımlardan hoşlanan erkeklerin tercih edebileceği tasarımları dikkat çekiyor.

Kaban Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaban seçerken dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Soğuk havalarda katıldığınız dış mekan etkinliklerinde, girdiğiniz ortamlarda yarattığınız ilk izlenimde kabanın rolü büyüktür. Kaban seçerken bazı detaylara dikkat ederek etkili bir ilk izlenim yaratabilirsiniz.

Kışlık kaban erkek ve kadın modellerinde birbirinden farklı olan bu detaylar, kıyafet seçiminizden yaşam tarzınıza kadar hakkınızda birçok ön bilgiyi içerir. Bu nedenle kumaş, renk, ölçü ve tasarımsal detaylara odaklanarak etkili bir dış görünüş oluşturmanız önemli. Stiliniz, estetik bakış açınız ve yaşam tarzınıza dair ön bilgiyi, doğru seçilmiş bir kaban sayesinde karşınızdaki insanın kolayca algılamasını sağlarsınız.

Kaban Kumaşı

  

Erkeğe şefkatli, ağırbaşlı ve uysal bir hava veren palto çeşitleri arasından, tarzınıza uygun olanı seçerken, ilk dikkat etmeniz gereken unsur ürünün kumaşıdır. Uzun yıllar dayanan paltoların ortak özelliği, sıkı dokunmuş %100 yün iplikten üretilmiş olmaları ve kullanım esnasında bakımlarının dikkatle yapılıyor olmasıdır. Genel olarak ağır paltolar, kumaşı dayanıklı olduğu için daha uzun süre dayanır.

Bunun yanı sıra, özellikle kullanım esnasında manşet ve yakaların çok iyi korunması gerekir. Kullanılmadığı zamanlarda, dolap içerisinde lavanta veya naftalin türü ürünlerle bir arada tutulması önemlidir.

Yün ve kaşmir karışımı olanlar, ideal palto tasarımları arasında. Bu ürünler dayanıklı olmalarının yanı sıra, oldukça rahat ve kullanışlı. Trençkot türü kabanların su geçirmeyen, hızlı temizlenen ve buruşmayan kumaşlara sahip olması ekstra kullanım kolaylığı sağlar. Bunların dışında zarafetiyle ilgi toplayan kaşmir kumaştan üretilen paltoların duruşu da çok şık.

Kaban Rengi

  

Erkek palto kaban seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da renk. Palto seçiminde oluşturmak istediğiniz etkiye göre renk seçimi yapabilirsiniz. Cesur, otoriter, ciddi ve güçlü bir imaj için siyah renk palto ve montlar tercih edilebilir. Beyaz renk ise zarif, şık, profesyonel ve başarılı bir imaj yaratır. Fiziksel olarak çekici, iddialı, hedef odaklı, agresif ve cesur bir etki bırakmak için genellikle kırmızı ve tonlarındaki kabanlar tercih edilir. Turuncu renk modeller heyecan, enerji ve canlılık hisleri verir. Palto ve diğer kıyafetlerin ton sür ton sarı olması yoğun ajitasyon hissi oluşturur. Doğa dostu etkinlikler için yeşil modelleri tercih edebilirsiniz. Mavi renk mont, kaban ve paltolar sakinlik, dinginlik ve güven hissi yaratır.

Doğru Beden Seçimi

  

Erkek kaban çeşitlerinde beden seçimi tarzın doğru şekilde ifadesi açısından önemli. Günümüzde kaban modelleri, bir erkeğin kıyafetinin geri kalanını sade bir şekilde gizlemek ve şıklığını vurgulamak için tasarlanıyor. Doğru seçilmiş bir palto, kişiyi ince ve çekici gösterir.

Seçimler vücut yapısına göre yapılmalı. Kişiyi olduğundan daha iri veya kilolu gösteren modellerden kaçınılmalı.

Önü düğmelenmiş kapalı kaban, vücudu sıkmamalı.

Düğmeli bölgeler ve kapanan ön kısım da düz olmalı, potlu kalmamalı.

İnce yapılı olanlar beli hafifçe saran kabanları tercih edebilirler.

Sırtı geniş kaslı erkekler daha çok düz kesim kabanları tercih edebilirler.

Özel dikim kabanların görünüm açısından maskülen bir hava verebilmesi için herhangi bir ek detay olmaksızın sadeliği korunmalı.

Doğru bedeni seçerken, paltonun altına takım elbise giyecek kadar geniş olmasına da kullanım rahatlığı açısından özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Kaban Uzunluğu

  

Kabanın uzunluğu, genel tarz açısından belirleyicidir. İyi seçilmiş bir kaban ne çok kısa ne de uzun olmalı, vücut boyuna uygun ve orantılı olmalıdır. Erkek uzun kaban modeli için en iyi ölçü etek ucunun diz üstünden biraz yukarıda olmasıdır. Bu uzunluk, görsel olarak boyu uzatan bir etkiye sahiptir. Özellikle çok uzun boylu olmayan erkekler, iyi bir orantı elde etmek için kısa kabanları tercih etmelidir.

Bazı stil uzmanları, uygun kat uzunluklarını belirlemek için vücudu sekiz eşit parçaya ayırır. Bu hesaplama 180 cm boyundaki bir erkeğe uygulandığında, her bir parça yüksekliği 22,5 cm bulunur. Optimum etek uzunlukları, zemin seviyesinden 22,5 cm, 45 cm veya 67,5 cm yükseklikte olarak hesaplanır. Kısa kaban tercihlerinde takım elbisenin ceketin altından dışarı taşmamasına dikkat etmek gerekir.

Cep ve Aksesuar Detayları

  

Erkek kaban çeşitlerinde aksesuar ve cep gibi detayların tasarımları, modelin tarzına ve kullanım amacına göre farklılaşır. Yaygın tasarım aksesuarları arasında düğmeler, fermuarlar, çıtçıtlar ve cepler vardır. Düğmeler, kabanın tasarımına uygun şekilde konumlandırılmış olmalıdır. Üst üste binen yakalı modellerde karşılıklı dikilen düğmelerin paltonun kapanması için bir işlevi olmayabilir. Bununla birlikte, kabana şık ve estetik bir hava katar. Fermuar ve çıtçıtların gizlenme şekilleri tasarımsal detaylardır.

Cepler, montun ön tarafında, yanında veya iç kısmında yer alabilir ve fonksiyonel veya dekoratif olarak tasarlanabilir. Bazı paltolarda, göğüs cebi, yan cepler ve hatta daha fazla saklama için iç cepler dahil olmak üzere birden fazla cep bulunabilir. Tasarım işlevsel ve şık olmalıdır. Cepler kolayca erişilebilir ve anahtar, telefon ve cüzdan gibi eşyaları saklayacak kadar büyük olmalıdır.

Güvenilir Marka

  

Erkek kaşe kaban modelleri güvenilir markaların tasarım ve üretimleri ile zamansız şıklığı yakalamanızı sağlar. Bununla birlikte güvenilir markalardan alışveriş yapmak, ürünün kaliteli ve uzun ömürlü olmasını da garanti eder. Markanın ürününde kullandığı kumaş ve dikim tekniklerinin yanında tasarımı ile ilgili itibarı da kalite düzeyini yükseltir. Bilinen ve güvenilir markalardan satın aldığınız palto, kaban ve montlarla estetik, yenilikçi, iddialı ve stil sahibi bir imaj oluşturabilirsiniz. Beymen güvencesiyle sunulan dünyaca ünlü markaların birbirinden şık ve iddialı erkek giyim ürünlerini, dış giyimde palto, parka veya pardösü modelleri ile kombinleyerek kendi tarzınızı oluşturabilir, doğru ilk izlenim için güvenilir seçimler yapabilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
    

{{customPopupTitle}}