Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Erkek Kol Saati

({{filteredProducts.total}} Ürün)
  

Beymen’in zengin koleksiyonuyla beğeninize sunulan, yaratıcılığın ince işçilikle buluştuğu ikonik kol saati markaları arasında, kadın kol saati ve erkek kol saati aksesuarları, zamanın dışına taşan çizgileriyle göz dolduruyor. Minimalist, zarif, pürüzsüz dokusuyla bileğinizi nazikçe saran bu tasarımlar, evrensel bir moda stilinin yansıması. Birbirinden farklı özelliklerle, her türlü zevk ve ihtiyaca uygun olarak tasarlanan bu ürünler aynı zamanda, dijital dünyayla geçmişin ruhunun iç içe geçtiği güçlü semboller.

Klasik işleyişiyle zamanı saatlere bölen bu mekanizma, günlük temponuzu ayarlarken en büyük destekçiniz. İcat edildiği dönemden beri hem işlevsel hem de estetik yönüyle insanların ilgi odağı olan bu tasarımlar, zamanla gelişerek neredeyse hayatın ayrılmaz bir parçasına dönüştü. Saatin Antik Mezopotamya'da başlayan macerası, vücut ısınızdan uyku ritminize, antrenman temponuzdan iş takviminize hayatınızı düzenleyen dijital versiyonuyla günümüzde de yolculuğuna devam ediyor.

Devamını Göster    
 

Saat Tutkunuzu Canlandıracak Tasarımlar

Çalışma prensipleri ve donanımları birbirinden farklı olan, kurmalı, otomatik, pilli ve farklı materyallerle üretilen birbirinden şık seçenekleri Beymen’in zengin saat koleksiyonunda bulabilirsiniz.

Zamanın ritmik döngüsünü simgeleyen saatler hem hayatınızı düzenleyen kullanışlı yardımcılar hem de kıyafetlerinizi tamamlayan şık birer aksesuar. 1462’de cep saati formuyla ortaya çıkan bu tasarımlar kol ve duvar saati formlarıyla kısa sürede günlük hayatın değişmez parçalarına dönüştüler.

Kullanım alanı ve mekanik işleyişine göre farklı saat türleri var. Klasik tasarımlardan hoşlananların tercihi daha çok mekanik işleyişe sahip olanlarından yana olabilir. Bazen günlük kullanım bazen de koleksiyon amaçlı satın alınan bu tasarımlar, hayatın her alanında kullanılabilecek zamansız parçalar. Cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla zamanı gösterme işlevi geri planda kalan bu nostaljik tasarımlardan sonra son yıllarda teknolojik yeniliklerle güncellen dijital saatler ilgi odağı. Son teknoloji ürünü bu aksesuarlar aynı zamanda modern insanın hayatını düzenleyen akıllı dijital ajandalar. Gelişmeler doğrultusunda sürekli güncellenen dijital kol saati ve akıllı kol saati modelleri daha çok koşuşturmalı şehir hayatında yaşayanlar için uygun.

Kol Saatinde Öncü Markalar

Breitling:

  

1884’ten bu yana yaptığı tasarımlarla adından bahsettiren İsviçre’nin dünya devi Breitling, otomatik ve klasik çeşitleriyle kendi alanının en iyilerinden. Deri kayışı, çelik materyaliyle fark yaratan Breitling klasik tarzı sevenler için ideal.

Tag Heuer:

  

1860’tan bu yana kaliteli çizgisini devam ettiren İsviçre’nin güçlü markası Tag Heuer, çelik ve altın karışımı dayanıklı modelleriyle, sportif bir hava veren dizaynıyla gündelik şıklığın da simgesi.

Herbelin:

  

Asil Fransız tarzının önemli temsilcisi Herbelin, paslanmaz çelikten zarif görüntüsüyle tüm dikkatleri üzerine topluyor. Herbelin, iş toplantılarınızda da en sofistike eşlikçiniz.

Versace:

  

Versace imzalı, quartz teknolojisiyle üretilmiş şık tasarımlar, dayanıklılık ve lüksün sembolü.

Citizen:

  

Serüvenine cep saati tasarlayarak başlayan Japonya’nın ikonik ismi Citizen, kristal cam zarafetiyle ve quartz teknolojisiyle ürettiği modellerle evrensel bir stilin öncüsü.

Klasikten Sportife Farklı Saat Modelleri

Kullanım alanları, saatlerin tarzını belirleyen faktörlerden. Spor giyimin tamamlayıcısı dijital akıllı saatler, fonksiyonları kadar renkleri ve biçimleriyle de ön planda. Koşu yaparken, uzun doğa yürüyüşlerinde, hafta sonu buluşmalarında dijital kol saatleri sportif ve şık duruşuyla tarzınızı etkiler.

Daha klasik tarzda dizayn edilen mekanik saatler, ince camları, zarif aksamlarıyla sofistike bir tarz yansıtırlar. Özel kombinlerin tamamlayıcısı bu modeller erkek aksesuar modasının vazgeçilmez unsurlarından. Çelik, altın, kristal materyallerle kuyumculuk sanatıyla mühendisliği birleştiren özel saat tasarımları, davetlerde ve resmi toplantılarda yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz en değerli eşlikçiniz.

Dijital Akıllı Kol Saati

  

Modern dijital çağın en kreatif ürünlerinden olan toza ve suya dayanıklı dijital erkek kol saati tasarımları işlevsel ve çok yönlüdür.

Güçlü ve dinamik bir mekanizmaya sahip olan dijital akıllı kol saati modelleri güncellenebilir teknolojileri sayesinde kolaylık sağlarlar.

Bu modellerin büyük bölümü şarjla çalışır.

Hafif materyallerden üretildikleri için hareket halindeyken rahatlıkla kullanılabilirler.

Takvim, alarm, kronometre gibi çok sayıda özelliğe sahiptir.

Bluetooth ile telefona bağlanabilen modelleriyle telefon görüşmeleri de yapılabilir.

Spor rutininizin önemli bir parçası olan bu teknolojik ürünler antrenman takibinizi yapar.

Vücudunuzun her hareketini hassas bir şekilde algılayıp, nabzınızı ölçebilir.

Diyet ve kalori takibi yapmak için idealdir.

Adım sayar özelliği sayesinde yürüyüş temponuzu düzenler.

Uyku döngünüzü ve stres seviyesini ölçer.

Daha çok spor giyim tarzına uygun olan dijital akıllı saatleri, özel kombinlerle daha sıra dışı bir tarz yakalamak için kullanabilirsiniz.

Mekanik Kol Saati

  

İnce işçilikle dizayn edilen mekanik saatler, geçmişten günümüze saat geleneğinin izlerini taşır. Daha çok analog çalışma sistemine dayanan bu saatler, kurmalı ve otomatik sistemle çalışır. Kurmalı sistem, mekanik saatlerin ilk ortaya çıktığı dönemlerden beri kullanılan bir yöntem. Tepe düğmesi ya da yan tarafında bulunan bir anahtar yardımıyla kurulur. Kolunuzdan çıkardıktan sonra yaklaşık olarak 24 saat ile 36 saat arasında kendi kendilerine dururlar. Günümüzde hâlâ kullanılan bu sistem, otomatik çalışma prensibinin yaygınlaşmasının ardından etkinlik alanını kısmen kaybetmiştir.

Otomatik Kol Saati

  

Benzer tasarım özelliklerine sahip olsalar da otomatik saatlerin çalışma prensibi mekanik olanlardan farklıdır. Otomatik kol saati çeşitleri, kurulmaya ihtiyaç duymaz. Onu harekete geçiren kullanan kişinin doğal hareketidir. Doğal hareketinin enerji sağladığı, bu modelleri üzerinizde taşıdığınız sürece kurmanız gerekmez. Otomatik saat kolun hareketi ile çalışmaya başlar. Sizin hareketinizle ivme kazanan bu saatleri, uzun süre kullanmayıp tekrar elinize aldığınızda, çalışmaya devam edebilmesi için sağa sola çevirmeniz yeterlidir. 24 saat içinde tekrar hareket ettirilen saatler sorunsuz çalışır.

Quartz Kol Saati

  

Quartz, adını içinde bulunan kristalden alır. Bu kristalin oluşturduğu hassas sinyal sayesinde kusursuz bir sistem ortaya çıkar. Kısaca quartz, pille çalışan bir türdür. Otomatik saatin aksine hareketini pilden alır. Quartz saatler mekanik saatlere göre daha dakik ve mükemmel çalışırlar. Sık sık bakım yapılması gereken bu modellerin pil ömrü ortalama 3-4 yıldır. Maliyeti daha düşük olan bu kol saati modelleri yaygın kullanım alanına sahiptir. Quartz teknolojisini kullanan Versace, Armani Exchage; su geçirmez özelliğiyle beğeni toplayan Emporio Armani ve Swiss Made serinin en beğenilen markaları arasında.

Saat Mekanizması Nedir ve Neden Önemlidir?

Saatlerin çalışma prensipleri kullanım alanlarını da belirleyen önemli bir faktör. Mekanik çalışma prensibi kullanılan sistemler, saat türleri içinde en eski olanı. Nostaljik oluşu ve hassas çalışma prensibi ile dikkat çeken mekanik türler, özellikle saat koleksiyoncularının en çok tercih ettiği tasarımlar arasında. Doğal hareketinizle çalışmaya başlayan otomatik saatler, mekanik çalışma prensibinin bir parçasıdır. Kurulmaya ihtiyaç duymadan çalışan bu modeller, çalışmak için bir pile de ihtiyaç duymazlar. Cihaz dönerken ağırlık mekanizması ile saatin zembereğini, bileğin doğal hareketlerini kullanarak otomatik olarak kurar. Kolay kullanımı nedeniyle en çok tercih edilen saat türlerindendir. Pilli sistemle çalışan quartz tasarımları, uzun süre kullanılabilirler.

Dijital saatlerin çalışma prensibi teknolojik gelişmelerle doğru orantılıdır. Başlarda sadece alarm ve saati gösterme gibi basit özelliklere sahip olan bu modeller, güncellenerek yeni özelliklerle donatıldı. Modern kent yaşantısında, özellikle yoğun iş temposu olanların tercih ettiği bu türler, detaylı donanımları sayesinde antrenman temponuzu ve uyku ritminizi düzenlerler. Aynı zamanda kişisel ajandanız da olan bu saatler, takvim ve alarm gibi klasik özelliklerin yanı sıra kalp atışı sensörü, pusula gibi özellikleriyle de günlük yaşantınızın en önemli destekçileridir.

Beymen’in Raymond Weil, Emporio Armani, Phillip Plein, Michael Kors, Maurice Lacroix ve alanında uzman birçok markanın yer aldığı zengin kol saati, takı ve aksesuar koleksiyonundan zevkinize uygun olan modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
    

{{customPopupTitle}}