Sipariş Takibi Kampanyalar The One Servisler tr

Ekmek insanların neredeyse her gün tükettiği temel besin kaynaklarındandır. Sıcak ve taze bir ekmek ile sabah kahvaltısı yapmak pek çok kişinin zevkidir. Ancak her gün sıcak ve taze ekmek almak mümkün müdür? Türkiye’de günde yaklaşık 25 milyon ekmek üretimi yapılır. Bu ekmeklerden 23 milyonu tüketilir. Satılan ve satılmayan ekmekler arasında günde toplam neredeyse 6 milyon ekmek israf edilir. Ekmek çok çabuk bayatlayabilen bir besin türüdür. Dolayısı ile pek çok insan ekmeği günlük olarak alır ve bir gün önceden kalmış olan ekmeği tüketmez. Ancak beklemiş olan ekmekler de ilerleyen günlerde ısıtılarak tüketilebilir. Böylece ekmek israfının önüne geçilir.

Devamını Göster
 

Ekmekleri ısıtarak tüketmenin birkaç yolu vardır. Çeşitli ısıtma makineleri yardımı ile ekmekleri kızartabilirsiniz. Ancak bunlar arasından en verimli dönüşü alacağınız makine tam olarak bu iş için üretilmiş olan ekmek kızartma makinesi olacaktır. Ekmek kızartma makinesi 1919 yılında bir Amerikalı tarafından icat edilmiştir. 1913 yılında ilk tost makinesi modellerinin piyasaya sürülmesi ile ekmek ilk olarak burada kızartılarak tüketilmeye başlanır. Ancak tost makinesi ekmekleri çok fazla pişirerek yakar. Bunun üzerine bir Amerikan fabrikası tamircisi ekmeği piştiği zaman yukarıya fırlatacak, zaman ayarlaması özelliği olan bir makine icat etmiştir. Böylece ekmek kızartmanın en pratik ve kolay yolu olan ekmek kızartma makinesi bulunmuştur.

Ekmek Kızartma Makinesi ile Ekmekleriniz Hep İlk Günkü Gibi Sıcacık

Ekmek kızartma makinesi; bayatlamış ekmeklerinizi yeniden ilk günkü gibi sıcak bir şekilde yemenizi sağlar. Ekmek kızartma makinesi yalnızca bayatlamış olan ekmekleriniz için değil ısıtmak istediğiniz her türlü ekmek ve türevi için kullanabileceğiniz bir makinedir. Peki ekmek kızartma makinesi nasıl çalışır? Ekmek kızartma makinesinin içerisinde ısıtma özelliği olan ve izolasyon plakası ile sarılmış bir tel bulunur. Bu tel elektrik akımı aldığı zaman kırmızı renge bürünür. Kırmızı olduğu zaman yalnızca renk değiştirmez aynı zamanda ısıtma özelliği de bulunur. Ekmek kızartma makinesinin içinde bu tellerden 2 ya da 3 adet bulunabilir. Ekmekler kızartma makinesinin içinde bulunan bu teller ile çevrelenmiş, ekmekleri yukarıya fırlatacak olan mekanizmaya yerleştirilir. Daha sonra zamanlayıcı ayarı yapılır. Ayarladığınız zaman dolduğunda ısıtıcılara giden elektrik akımı otomatik olarak kesilir ve ekmekler makineden dışarıya doğru itilir. Ekmek kızartma makinesi her ne kadar küçük ve basit bir sisteme sahip gibi görünse de çok kısa zamanda ekmekleri kızartabilir. Çünkü ekmek kızartma makinesi içerisindeki ısıtıcılar yüksek bir enerji ile ekmekleri ısıtır. Bu sayede çok kısa bir sürede ekmekleriniz ısınmış olur. Ekmek kızartma makinesi ile hem her gün sıcak ekmek tüketebilirsiniz hem ekmek israfının önüne geçebilirsiniz hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

En iyi ekmek kızartma makinesi sizin kullanım alanınıza göre değişir. Ekmek kızartma makinelerinin tasarımlarında genellikle inox malzeme kullanılır. İnox paslanmaz çeliğe çok minimum düzeyde krom eklenerek elde edilen bir malzemedir. Bu malzeme hem paslanmaz hem de su lekelerine karşı dayanıklıdır. Küçük mutfak aletlerinde sıklıkla tercih edilen inox ekmek kızartma makinelerinde de kullanılan bir malzemedir. İnox ekmek kızartma makinesi modelleri ekmeklerinizi sıcacık yaparkan hem mutfağınızda şık bir görüntü sunar hem de kolay kolay leke göstermemesi özelliği ile hayatınızı kolaylaştırır. Ekmek kızartma konusunda en büyük problem ekmeği ısıtma ayarını yapabilmektir. Son zamanlarda üretilmiş olan şeffaf ekmek kızartma makinesi bu sorunu çözüyor. Şeffaf yapısı ile içerisinde ısınan ekmekler dışarıdan görünebiliyor. Bu sayede ekmekler dilediğiniz kızarma kıvamına geldiğinde ekmeklerinizi yanmadan makineden alabiliyorsunuz. Yani her koşulda ekmek kızartma makineleri yalnızca ekmeğinizi ısıtmak ile kalmıyor kalbinizi çalar sizin de içinizi sıcacık yapıyor. Ekmekleriniz kızarırken siz de su ısıtıcı kettle yardımı ile sıcak çayınızı hazırlayıp keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Ekmek Kızartma Makinesi Modelleri

Ekmek kızartma makinesi modelleri kullanım alanına göre çeşitlidir. Bir otelde ekmek kızartma makinesine ihtiyacınız varsa endüstriyel ya da otel tipi ekmek kızartma makinesi tercihe edilebilir. Bu tarz ekmek kızartma makineleri genellikle sanayi tipi ekmek kızartma makinesi olarak geçer. Büyük bir işletmede kullanacaksanız endüstriyel ekmek kızartma makinesi oldukça idealdir. Bunlar, konveyörlü ekmek kızartma makinesi olarak da bilinir. Daha geniş haznesi ve daha uzun süre ekmekleri sıcak tutması ile bu makineler büyük işletmeler için idealdır. Evlerde ise ekmek kızartmak elektrik olmadan kullanılan ocak üstü ekmek kızartma makinesi ile başlamıştır. Bu makineler basit bir sisteme sahip ve ocak ateşinden faydalanarak ekmeği ısıtan makinelerdir. Daha sonra elektrik ile çalışan ve evlerde kullanılan eski tip ekmek kızartma makinesi modelleri kullanılmıştır. Eski tip denildiğine aldanmayın. Bugün hala retro ekmek kızartma makinesi modelleri olarak geçen eski tip ekmek kızartma makineleri yeterince ısı kullanarak ekmeğinizi ilk günkü gibi sıcak hale getirebilir. Smeg retro ekmek kızartma makinesi gibi modellerle mutfağınıza şıklık taşımanız mümkün. Bunun dışında küçük bir ekmek kızartma makinesi istiyorum derseniz mini ekmek kızartma makinesi tam size göre olabilir. Günümüz teknolojisi ile tasralanmış olan ızgaralı ekmek kızartma makinesi modelleri günlük ev yaşantınızda işinize yarayacaktır. Ekmek kızartma makineleri genellikle 2 dilim ekmeği aynı anda ısıtabilir. Ancak 4 dilim ekmek kızartma makinesi modelleri ile çok daha fazla ekmeği aynı anda ısıtabilirsiniz. Dilersenis ekmek yapma makinesi yardımı ile evde kendi ekmeklerinizi yapabilir ve günlerce ekmek kızartma makinesinde kızartarak sıcak bir şekilde tüketebilirsiniz.

Ekmek Kızartma Makinesi Fiyat ve Yorumları

Ekmek kızartma makinesi ekmek ya da türevlerini dilediğiniz seviyede kızartarak her gün sıcacık tüketmenize yarayan bir elektrikli mutfak aletidir. Ekmek kızartma makinesi ne kadar diyecek olursanız; bu makinelerin evinizin mutfağında kullanacağınız modelleri olduğu gibi oteli restoran gibi büyük işletmelerin kullanımı için olan modelleri de vardır. Dolayısı ile ekmek kızartma makinesi fiyatları tercih ettiğiniz ekmek kızartma makinesine göre değişebilir. Çeşitli modelleri olan ekmek kızartma makineleri belirli dönemlerde kampanyalı fiyattan satılıyor. En ucuz ekmek kızartma makinesi modeline sahip olabilmeniz için indirim fırsatları sizleri bekliyor.

Ekmek kızartma makinesi çeşitleri kullanıma göre değişir. Bu sebeple en iyi ekmek kızartma makinesi kişinin kullanım alanı ve beklentisine göre seçtiği ekmek kızartma makinesidir. Çoğu ürün için ekmek kızartma makinesi tavsiye ve yorumları bulunur. Ekmek kızartma makinesi önerileri kısmına bakarak kendi beklentiniz ve ihtiyacınıza göre olan ekmek kızartma makinesine karar verebilirsiniz. Çeşitli ekmek kızartma makinesi modellerini, ürün özelliklerini ve fiyatlarını öğrenmek isterseniz Beymen.com’a göz atabilirsiniz.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}