Kapat
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum
space
ÜYE OL

Üye değil misiniz? Hemen üye olun ve Beymen avantajlarından yararlanın.

Black Friday

Alışveriş hiç bitmeyen ve her geçen gün talebi artan bir sektör. İşin içine tutku da girince kendimizi tutamaz, ihtiyacımız olmayan şeyleri bile sadece bizi kendilerine çektikleri için almak isteriz. Hal böyle olunca mağazalar da bize yetmemeye başlar. Mağazaları gezmek, ürünlere tek tek bakmak ve beğendiğimiz, sevdiğimiz şeyleri bulmak zaman aldığı gibi zor da gelebilir. Her şeyin hızlandığı bu dönemde internet alışverişi artık daha sık tercih ediliyor. Bilgisayardan ya da telefondan, nerede olursak olalım iki dakika gibi kısa bir süre içinde bile alışveriş yapmak mümkün. Hem kısa sürmesi hem de geniş yelpazedeki tüm ürünleri bir arada görebilmek ise internet alışverişinin en büyük avantajı.

Bu kadar çok tercih edilen internet alışverişlerinde en fazla dikkat edilen şeylerden biri şüphesiz ki kampanyalar ve fırsatlar. Black Friday ise bu kampanya dönemlerinin en önemlilerinden biri olarak kabul ediliyor. Önceden belirlenmiş bir tarihi olan ve insanların en fazla alışveriş yaptığı gün Black Friday kapsamında pek çok marka oldukça geniş çapta kampanyalar düzenliyor. Beymen.com’da da Black Friday zamanı en kaliteli ve en güzel ürünleri çeşitli fırsatlarla alabilir, daha avantajlı bir şekilde istediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz.

Black Friday nedir?

ABD’de Noel zamanı ailecek bir araya gelmek, hediyeler alıp vermek için güzel bir fırsat olarak görülüyor. Bu yüzden Noel alışverişi oldukça önemli. 1932 yılından bu yana Noel alışverişinin başlangıcı kabul edilen Black Friday ise Şükran Günü’nden sonraki ilk cuma gününe denk geliyor. Bu günde sevdiklerine ve kendilerine hediyeler almak isteyenler için mağazalar çok erken saatte açılıp geç saatlerde kapanıyor. Ayrıca yılın belki de en yüksek orandaki kampanyaları bu günde düzenleniyor. Bu indirimler sayesinde tüketiciler büyük oranda tasarruf sağlarken, mağazalar da stoklarını zorluyor.

Üstelik artık Black Friday, yalnızca ABD’yle sınırlı değil. Bu kampanyaları uygulayan ülke ve mağaza sayısı giderek artıyor. Son yıllarda online satışa olan talep yükseldikçe söz konusu kampanyalar internet mağazalarında da düzenlenmeye başladı. Hatta bazen online satışlardaki Black Friday kampanyaları mağazalardakine kıyasla daha avantajlı olabiliyor. Öte yandan bu kampanyalar pek çok mağazada yalnızca cuma günü değil, pazar gününe dek devam ediyor.

Black Friday Türkiye

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Black Friday coşkulu bir şekilde yaşanıyor. Öyle ki verilere göre Black Friday zamanında alışverişler normale oranla yüzde 622’lik bir oranda artıyor. Black Friday ne zaman diye soranlar için bu tarih her yıl değişse de kasım ayının son haftasına denk geliyor. Türkiye’deki Black Friday indirimleri, tıpkı ABD ve diğer ülkelerde olduğu gibi, online satışlara da yansıyor.

Tüm dünyada yoğun ilgi gören Black Friday, Beymen’de de aynı coşkuyla yaşanıyor. Siz de Black Friday zamanı Beymen’in seçkin koleksiyonundaki çeşitli kampanyalardan yararlanabilir, fırsatları takip edip ürünleri daha avantajlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sizlere daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız