Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler
  

Çocuk yemek takımı tasarımları, çok küçük yaşlardan itibaren gelişmesi gereken beslenme alışkanlıklarını oluşturmakta büyük rol oynar. Gözden geçirme ve ağız yoluyla keşfetme küçük yaşta başlar. Bu dönemde, çocukların yiyecek tercihleri ve onlarla ilgili genel bilgileri edinme konusunda gelişimsel öğrenme süreci başlar. Bu gelişimsel öğrenme, gıdanın tadına bakarak ve dokunarak gerçekleşir. Çatal, kaşık, tabak gibi araçlar bebeklerin yemek yeme alışkanlıklarını oluştururken en önemli yardımcınızdır. Sağlıklı, dayanıklı ve kullanışlı ürünler çocuğun kendi başına yemek yeme becerisi geliştirirken en büyük destekçileridir.

Bir diğer önemli nokta da çocukların büyüklerinden görerek beslenme alışkanlığı geliştirmesi. Yaşamın ilk yıllarında başkalarının yeme alışkanlıklarını gözlemleyen bebekler onları taklit eder. Bu taklit etme yeteneği öğrenmenin de en kolay yoludur. İşte yemek takımlarının avantajı bu taklit sürecinde ortaya çıkar. Çocuklar büyüklerini izleyip taklit etme süreci boyunca kendilerinin de çatal ve kaşık kullanarak yemek ister. Bununla birlikte onların kas yapısına ve ağız formuna uygun kaşık, çatal ve diğer ürünler tüm süreci kolaylaştırıp yemeyi keyifli bir ritüel haline getirir.

Devamını Göster    
 

Keyifli Öğünler İçin Çocuk Yemek Seti Çeşitleri

Bebek ve çocuk yemek takımı çeşitleri yeme alışkanlığının gelişmesinde avantaj sağlar. Çocuklar özellikle öğrenme sürecinde işlerini kendisi yapmaktan keyif alır, ilerleyen yaşlarda kendi yemek takımlarını temizlemeyi de öğrenerek temel becerilerini geliştirirler. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre tamamlayıcı beslenmenin genellikle yaklaşık 6. aydan itibaren başlaması önerilir. Bununla birlikte her çocuğun ve annenin, uzman hekimlere göre farklı bir sistemi bulunabilir. Çocuklarda otonom beslenme davranışı 3-4 yıl içinde gelişir. Bu dönemlerde geliştirilen sağlıklı beslenme alışkanlığı sayesinde çocukların immün sistemleri korunur. Sağlıklı beslenme alışkanlığının ilerleyen yaşlarda avantajı çok daha fazlalaşır. Bu nedenle çocukların tükettikleri yiyecekleri keyif alacakları bir ritüele dönüştürmek önemli. Bu ritüellere özellikle kahvaltı gibi günün ilk öğünlerinde daha da dikkat edilmesi gerekli.

Güne Sağlıklı Başlangıç: Kahvaltı Seti

  

Kahvaltı herkes için gerekli ancak özellikle çocuklar ve gençler için kahvaltının önemi daha da büyük. Kahvaltı yapmak metabolizmanın güne hızlı başlamasına yardımcı olur. Bunu çocuklara özel bir tabak, çatal-kaşık takımıyla yaptığınız zaman kahvaltıyı onun için daha da keyifli hale getirmiş olursunuz. Böylelikle hem sağlıklı besinlerle güne hazırlanır hem de kendine özel eşyaları tanıyarak benlik duygusunu geliştirir. Okul dönemindeki çocuklar için özel olarak üretilen beslenme seti gibi parçalar da onun yabancılık çektiği sosyal ortamlarda kendine güven kazanmasına yardımcı olur.

Beslenme Kutusu İçin Yemek Seti

  

Okul çağındaki çocukların sağlıklı besinler alması onların ilerleyen yaşları için önemli. Bu nedenle çocuğun dışarıdan yiyecek satın alması yerine evde hazırlanmış bir beslenme kutusu götürmesinin faydası büyüktür. Evden götürülen yiyeceklerin de özel beslenme kabı gibi kutular içinde olması hijyen ve sağlık açısından gereklidir. Bu kapların kolay temizlenebilir ve dayanıklı olması çocukların rahat etmesini sağlar. Aynı zamanda içindeki yiyeceği bitirdikten sonra kapağını pratik şekilde kapatabiliyor olması da çantasının temiz kalması için gereklidir. Çocuğunuzun yemeğinin sıcak kalması için kolay kapatılabilen dayanıklı termos tipi kaplar kullanabilirsiniz. Kap içine koyduğunuz yemeğin çok sıcak olmamasına dikkat ederek gün içinde olası bir kazayı da engellemiş olursunuz. Çocuğun beslenmesi için gerekli kapları ve kutuları Beymen’in çocuk sofra ve mutfak ürünleri arasında bulabilirsiniz.

Kaliteli ve Sağlıklı Çocuk Yemek Takımı Markaları Beymen’de

Beymen koleksiyonunda birbirinden seçkin markaların özel olarak hazırladıkları bebek ve çocuk yemek takımı ürünlerine kolayca ulaşmak mümkün. Özellikle bebekler için yemek seti, mama koltuğu ve diğer ihtiyaçlara karar vermek için bebek oyuncak kategorisine göz atabilirsiniz. Bebek ve çocuklar için kaliteli yemek setleri üreten markalardan bazıları şöyle:

Bblüv: Markanın özel kapaklı beslenme seti dikkat çeker. Bu set birbirinden ayrı üç bölümden oluşur. Kapak her bölüme özel olarak yerleşecek şekilde tasarlanır. Böylelikle yemeklerin kokusu ve aroması birbirine karışmaz. Özel kaşıklı çatalı sayesinde parça kaybolması sorunu yaşamazsınız. BPA içermeyen ürünler bulaşık makinesinde yıkanabilir.

EZPZ: Silikondan üretilen yemek setlerinin genel tasarımı gülümseyen yüzü çağrıştırır. Servis matlarındaki farklı bölümlere koyduğunuz gıdaların lezzeti birbirine karışmaz. Bebekler için özel olarak üretilen yemek setlerini mama sandalyesinin masasına koyarak lezzetleri keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Amerika’da üretilen malzemelerin tamamı FDA onaylı.

OiOi: Önlüklü beslenme seti bebeklerin keşiflerini bir oyun haline getirmeleri için özel olarak tasarlanır. Tamamı silikon materyalden üretilen yemek takımlarını kullanırken tabakları ortasından bastırarak masaya vakumlayabilirsiniz. Böylelikle tabağın kayması veya içindeki yemeğin dökülmesi gibi bir sorun yaşamazsınız. 450 ml’lik kapaklı kaseleri 200°C sıcaklığa dayanıklıdır. 180 ml hacimli bardakları çocukların elleriyle kavrayabileceği şekilde tasarlanır. Yumuşak silikon kaşıklar ağız içi formuna uyarlanır.

WMF: 6 yaş üstü çocukları için tasarlanan yemek setlerinde porselen ve paslanmaz çelik materyal kullanılır. Çatal ve kaşıkları çocukların ağız içi yapılarına uygun şekilde tasarlanır. Üzerindeki sevilen çizgi film karakterleri çocukların yemek yerken odaklanmasını sağlar. Setler genellikle 6 parçadan oluşur. Sette yer alan bıçak, dövülmüş monoblok şeklindedir.

Çocuk Yemek Takımı Seti Nasıl Olmalı?

Yemek yemeyi keyifli hale getiren çocuk yemek seti yaş ve gelişime uygun şekilde ve ergonomik olmalı. Çocukların ellerindeki ince motor kaslarının gelişimi zamana bağlı olduğu için sadece yaş değil, bireysel olarak fiziki gelişimini de göz önünde bulundurmak önemli. Bununla birlikte yemek setlerinin hangi materyalden üretildiği de sağlık açısından dikkate alınması gereken bir unsur. Yemek setlerinin kolay temizlenebilir ve hijyenik olması da bir diğer önemli nokta. Çocukların sağlığını göz önünde bulundurarak üretim yapan birbirinden seçkin markaların ürünleri bu nedenle dikkate değer. Beymen’in anne ve bebek bakım koleksiyonundaki ürünler arasından çocuğunuz ve sizin için en uygun olanları seçebilirsiniz.

Hangi Materyaller Daha Sağlıklı?

  

Çocukların beslenme kutuları ve bebeklerin yemek setlerinin materyalleri sağlık açısından önem taşır. Şekli ve görüntüsü kişisel zevke bağlı olmakla birlikte özellikle bebek ve çocuklar için tasarlanmış yemek setlerinin üretiminde kullanılan materyallerde BPA yer almamalıdır. BPA olarak kısaltılan bisfenol A kimyasal maddesinin çocukların büyümesine negatif etkisi olduğu kanıtlandı. Bununla birlikte aynı kimyasal bebek ve çocuklarda davranış bozukluğuna da yol açıyor. Bu nedenle plastikten üretilen çocuk ve bebek beslenme ürünlerinde BPA olmadığından emin olmanız önemli. Metalden üretilmiş yemek seti parçalarında da paslanmaz çelik kullanılması gerekiyor. Bununla birlikte tabak ve bardak üzerindeki boyaların kimyasal içeriklerinin özellikle sıcak su ve deterjanla yıkandığı zaman çıkmamalı. Boya ve desenlerin kabarıklık yapmaması da önemli bir unsur.

Çocuk Yemek Takımı Nasıl Temizlenir?

  

Bebek ve çocuk yemek takımı çeşitlerinin bulaşık makinesinde yıkanabilir materyalden üretilmesi önemlidir. Bulaşık makinesi yüksek sıcaklıkta yıkama ve kurutma yaptığı için ürünlerin temizliğini ve hijyenini sağlar. Ancak bebek ve çocuk yemek takımlarının elde yıkandığında da aynı şekilde temizlenmesi gerekir. Çocuğunuz yemek yedikten hemen sonra yemek takımlarında kalan besin artıkları hızlıca temizlenmeli. Böylelikle kalıntıların kurumadan sıyrılması sağlanır. Daha sonra deterjanlı sıcak suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bununla birlikte bu ürünleri bulaşık makinesine koyarak da temizlemeden önce kalıntıları muhakkak temizlemeniz gerekir. Tabakta kalan yemek artıkları bulaşık makinesinde yüksek sıcaklıkta kuruyabilir ve deterjanı absorbe ederek hijyen sürekliliğini bozar.

Kaliteli markalar tarafından üretilen yemek takımlarına ulaşmak ve satın almak için Beymen’in kategorisini inceleyebilir ve keyifli alışveriş deneyimini yaşayabilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
    

{{customPopupTitle}}