Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Pigeon & Poodle Gold Desenli Çerçeve

-%50 5.150 TL 2.599 TL
2 Ve Üzeri 2.079,20 TL

Pigeon & Poodle Bedford Bej Ahşap Dergi Tutucu

-%50 16.750 TL 8.395 TL
2 Ve Üzeri 6.716 TL

Pigeon & Poodle Tulua Gold Pirinç Çerçeve

-%50 5.750 TL 2.899 TL
2 Ve Üzeri 2.319,20 TL

Pigeon & Poodle Yeşil Desenli Sedef Çerçeve

-%50 6.650 TL 3.349 TL
2 Ve Üzeri 2.679,20 TL

Mikasa Moor Gümüş Çerçeve

964 TL
Sepette 867,60 TL

Pigeon & Poodle Tulua Gold Pirinç Çerçeve

-%50 8.150 TL 4.099 TL
2 Ve Üzeri 3.279,20 TL

Pigeon & Poodle Olten Yeşil Desenli Fotoğraf Çerçevesi

-%50 3.899 TL 1.949 TL
2 Ve Üzeri 1.559,20 TL

Pigeon & Poodle Tulua Gold Çizgi Dokulu Çerçeve

-%50 4.499 TL 2.249 TL
2 Ve Üzeri 1.799,20 TL
  

Bir ev dekorasyonunda seçilen mobilyalar kadar aksesuarlar da tarzınızı gösteren en önemli parçalar arasında. Ev aksesuarı denilince akla ilk olarak sevdiklerinizle birlikte geçirdiğiniz mutlu anılarınızı sergilediğiniz çerçeveler gelir. Bir ev dekorasyonu için çerçeveler küçük ancak tarzınızı tamamlayan ve ev dekorasyonunu en iyi şekilde yansıtan önemli ögelerden biri. İster gösterişli ister sade bir tarza sahip olun, çerçeveler ruhunuzu ve enerjinizi evinize yansıtarak istediğiniz atmosferi oluşturmanıza yardımcı olur. Georg Jensen’in zamana meydan okuyan zarif ve ince çerçeve tasarımlarıyla evinizin duvarlarını, kitaplığınızı, masalarınızı veya şömine raflarınızı anılarınızla doldurabilirsiniz. Devamını Göster    

 

Eşsiz Hatıralarınızı Dekorunuzla Buluşturacak Çerçeve Tasarımları

Evinizin dekorasyonunu tasarlarken aksesuar seçimleri hoş birer dokunuş olmalarının yanında, aynı zamanda önemli detaylar arasında. Eviniz için tablo , vazo, dekoratif obje veya çerçeve gibi aksesuarlar arıyorsanız, Georg Jensen çarpıcı tasarımlardan oluşan özel koleksiyonu ve özellikle şık çerçeve modelleri ile işinizi kesinlikle kolaylaştıracak. Hem tarzınıza hem de anılarınıza uyumlu bir çerçeve seçerek evinizde istediğiniz atmosferi yaratabilirsiniz. Modern, elegant, country, typo, hygge, eklektik veya klasik bir dekorasyon stiline sahip çerçeve tasarımlarıyla stilinizi öne çıkarabilir veya Georg Jensen’in zamansız ve eşsiz çerçeveleriyle tarzınızı bütünleştirerek evinizde sizi yansıtan kompozisyonlar oluşturabilirsiniz.

Çerçeveler Hangi Materyallerden Üretilir?

Çerçevenin görünüşünü belirleyen en önemli unsur, çerçevenin üretildiği malzemedir. Bu yüzden evinizin dekorasyonuna uygun çerçeve seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, çerçevenin materyalidir. Çerçeve çeşitleri genellikle ahşap, cam, çelik, metal, plastik, seramik gibi materyallerden üretilir. Zevkinize ve beklentilerinize göre bu materyallerden üretilen çerçeve tasarımlarından birini tercih edebilir ya da farklı malzemelerden üretilmiş çerçeve modellerini bir arada kullanarak doku zenginliği yaratabilirsiniz.

Çerçeve Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Ev dekorasyonunu tamamlayan çerçeve seçimi, kolay gibi görünen ancak incelik ve dikkat isteyen bir süreç. Hem tarzınıza uygun hem de severek kullanabileceğiniz bir çerçeve seçimi için dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Örneğin, modern ve şık bir tarza sahipseniz, ahşap bir çerçeve yerine Georg Jensen imzalı çelik malzeme ile üretilmiş olan fotoğraf çerçeve modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Seçtiğiniz çerçeve, metalik duruşuyla modern bir görüntü oluştururken çeliğin parlaklığıyla da şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Çerçeve seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer noktalar ise şöyle:

Çerçeve Boyutu

  

Çerçeve seçerken materyaline, rengine ve ürünün kalitesine önem verdiğiniz kadar çerçevenin boyutlarına da dikkat etmelisiniz. Masada kullanılacak bir çerçevenin İdeal boyutu 10x15 cm civarında olmalı. Çerçevenin ne için kullanılacağı dışında nerede kullanılacağı da boyutlarının değişmesine neden olur. Örneğin çerçeveyi masanızın üstünde, ofisinizde, duvarınızda, mutfağınızda, yatak odanızda veya oturma odanızda kullanacaksanız buna göre uygun bir boyut seçmelisiniz. Eğer çerçeveyi kullanacağınız alan genişse daha geniş boyutlu ve gösterişli çerçevelere yönelebilir ya da çerçevenizi dar bir alanda kullanacaksanız daha minimal ve zarif tasarımlı çerçeveler tercih edebilirsiniz.

Çerçeve Materyali

  

Çerçeve seçerken dikkat etmeniz gereken ikinci bir nokta çerçevenin üretildiği materyaldir çünkü çerçevenin materyali hem nasıl göründüğünü hem de kullanım ömrünü belirler. Çelik, ahşap ve metal çerçeveler cam ve plastik çerçevelere göre daha uzun ömürlü olacaktır. Örneğin, çerçevenin hem dayanıklı hem de country bir tarza uygun olmasını istiyorsanız ahşap çerçeve tasarımlarını da tercih edebilirsiniz. Ayrıca uzun ömürlü ve şık bir çerçeve kullanmak istiyorsanız Georg Jensen’nin çelik çerçeve tasarımlarına benzer çerçeve materyalleri seçerek hem çerçevenizi deforme olmaktan kurtarırsınız hem de zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Çerçeve Rengi

  

Çerçeve seçerken özen göstermeniz gereken diğer bir nokta çerçevenin renginin ne olduğu çünkü bir çerçevenin dekorasyonunuza uygun olup olmadığını belirleyecek en önemli etkenlerden biri de çerçevenin rengi. Örneğin renkli bir stile sahipseniz çerçevenizi siyah çerçeve veya cam çerçeve olarak tercih edebilir ve böylece evinizdeki renk dengesini sağlayabilirsiniz. Ya da çerçevelerin ev dekorasyonuyla tamamen bir uyum içinde olmasını istiyorsanız, daha canlı olan renkli çerçevelere yönelebilirsiniz. Bu sayede çerçeve renkleriyle ev dekorasyonunuz ahenk içerisinde olacaktır.

Dekorasyon Tarzınız

  

Çerçeve seçerken önem vermeniz gereken diğer bir nokta, çerçevenin evinizin dekorasyon tarzı ile bir denge içerisinde olmasıdır. Evinizin dekorunu tamamlamak için seçeceğiniz çerçeveler, eğer dekorasyon tarzınız ile uyum içerisinde değilse uyumsuz bir görüntü yaratabilir. Bu da ev dekoru için harcadığınız tüm emeğin ve vaktin boşa gitmesine neden olur. Buna göre çerçeve seçerken çerçevenin boyutuyla, rengiyle ve üretim materyali ile evinizin stilinin bir bütün olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin boyanmamış tuğlaların, işlenmemiş metallerin ve cilalanmamış ahşapların hakim olduğu endüstriyel bir stile sahipseniz çelik çerçeveleri tercih edebilir ya da daha klasik bir stile sahipseniz oymalı ahşap çerçeveleri tercih edebilirsiniz.

Duvar ve Mobilyalarınızın Rengi

  

Evinize aksesuar olarak çerçeve alırken dikkat etmeniz gereken son nokta, evinizin duvar ve mobilya renkleridir. Duvar ve mobilya renkleri, ev dekorasyonunuzun karakterini belirleyen önemli detaylardan biridir. Bu nedenle duvar ve mobilya renkleri ile çerçevelerinizin uyum içerisinde olması genel bir ahenk için önemlidir. Böylece stilinizi tam olarak oluşturabilir ve aksesuar seçimlerinizle de bunu yansıtabilirsiniz. Duvarınızı daha sade ve soft bir renkte tercih ettiyseniz ve mobilyalarınızın rengi de bu tonun devamı ise cam çerçeveler seçerek bu uyumu devam ettirebilirsiniz veya tam tersi daha renkli ve hareketli çerçeve modellerine yönelerek dekorasyonunuzda kontrast yarabilirsiniz.

Çerçevelerinizi Odağa Koyan Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonunda aksesuar olarak çerçeve seçiminin öneminden ve bir çerçeve seçerken çerçevenin boyutu, rengi ve materyali gibi özelliklerinin stilinizi yansıtmada önemli bir yere sahip olduğundan bahsettik. Çerçeveler sadece dekorasyon zevklerinizi yansıtma görevi görmez, aynı zamanda evinizi sizin için özelleştirerek içinde yaşamaktan keyif alacağınız bir mekan haline getirmeye yardım eder. Eğer siz de evinizde bir fark yaratmak ve özel anlarınızı ölümsüz kılan fotoğraf çerçevelerinizi ev dekorasyonunun ana teması haline getirmek istiyorsanız, bunun için birkaç önerimiz var.

Çerçeveler ile Bir Hikaye Oluşturun

  

Duvarlarınızı ve raflarınızı süsleyen çerçeveleri sadece bir aksesuar olarak değil, yaşanmışlıkların bir yansıması olarak göstererek çerçeveleri ev dekorunun odağı haline getirebilirsiniz. Bunun için çerçevelerden bir olay örgüsü yaratarak bir hikaye oluşturabilirsiniz.

Geometrik Şekillerde Yerleştirin

  

Çerçeveleri ev dekorunun odağı haline getirmenin diğer bir yolu da çerçevelerle duvarınızda farklı asimetrik şekiller oluşturmaktır. Ev dekorasyon stilinize uygun olacak şekilde, duvarınızda çerçevelerle bir şekil oluşturabilir böylece hem sıradanlıktan kurtulup hem de çerçevelerinizi odak noktası olarak belirleyebilirsiniz.

Georg Jensen Hakkında

Markaya adını veren George Jensen, 1866 yılında Kopenhag’da doğdu, 14 yaşında kuyumculuk eğitimine başlayan tasarımcı ve 1892’de Danimarka Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldu. Babası bıçak bileyicisi bir zanaatkar olan Jensen, çocukluğunu ormanlar ve göllerle çevrili olan Raadvad kasabasında geçirdi. Bu dönemden etkilenen Jensen, doğayı kendisine ilham kaynağı olarak seçti ve tasarımlarını da bu doğrultuda hem güzel hem de işlevsel olan yenilikçi bir tarzda üretmeye başladı. Böylece tasarımcının yenilikçi ruhu, kusursuz işçiliği ve İskandinav tasarımının sadeliği ve naifliği markanın ayırt edici özellikleri haline geldi. Devamını Gizle    

 

    
    
   

{{customPopupTitle}}