Sipariş Takibi Kampanyalar The One Servisler tr

İç mekanlarda olduğu gibi yemek masası dekorasyonunda da lüks kaşık ve çatal seti çeşitleri ile incelikli bir tarz yansıtmak mümkün. Özenle seçtiğiniz mobilya ve aksesuarlar ile oluşturduğunuz dekoratif yaklaşımı, sofralarınızda da aynı şekilde sürdürebilirsiniz. Bu alanların kendine özgü bir stili vardır. Örneğin klasik tarzda dekore edilmiş evlerdeki masa takımları, genel konseptin tam tersine, tamamen modern çizgilerle donatılabilir.

Devamını Göster
 

Bununla birlikte yemek takımına tezat oluşturacak, çatal kaşık takımları kullanarak, kontrast detaylarda sofistike bir tarz yakalamak da mümkün. Sizi mutlu eden detaylarla, zevkinize uygun marka ve modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece konuklarınıza sadece leziz yemekler değil, özenle hazırlanmış bir sofra hazırlamanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Seçkin Yemek Takımı Çeşitleri ile Zevkli Sofralar

Beymen koleksiyonunda bulunan seçkin markaların her biri sanatsal ifadelerle detaylandırılmış sofra takımları ile dikkat çeker. Bu markaların ikonik tasarımları yemek masası dekorasyonunun etkileyici görünümünü taçlandırır. Mükemmel sofra düzeni, yemeğin sunumunu da öne çıkarır. Dolayısıyla masada geçirilen vakit, keyifli sohbetlere de zemin hazırlamış olur. Seçkin markaların şık takımları arasından seçim yaparken, hazırlayacağınız öğünlerin içeriğini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Sevdiğiniz desen ve renklerden oluşan masa örtüsü veya runner gibi ürünlerle sunumunuza estetik detaylar katabilirsiniz. Masa örtüsü ile yemek takımlarının kombinasyonu yemek sürecin daha keyifli geçmesi için önemlidir. Bununla birlikte öğüne bağlı olarak masaya konulan çatal bıçak takımları da genel dizaynı destekler. Doğru şekilde seçilmiş ve yerleştirilmiş takımlar ile bu özel zamanları daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Sunduğunuz lezzetli yiyecekler, şık takımlarla dekore edilmiş sofralar, çok daha kalıcı izler bırakarak sizinle birlikte ev halkını ve konuklarınızı da mutlu eder.

Çatal Takımı Çeşitleri ile Sofra Şıklığını Tamamlayın

Özenle hazırlanmış yemek masasındaki detaylar genel görünümün etkileyiciliğini artırır. Bunun için çatal seti ve diğer parçaların her biri tekil olarak önem kazanır. Evinizdeki genel konsepte uygun şekilde seçeceğiniz sofra ve mutfak eşyaları detaylarda kendini gösteren incelikli dokunuşların izlerini taşır. Bu dokunuşlar sayesinde, her öğün için farklı bir dekorasyon yapılabilir. Bazı masalar gelen konukların ve etkinliğin temasına göre özel olarak hazırlanır. Yemek masasında geçirilen vakit, enerjinin toplandığı ve herkesin karnını doyurduğu zamanlardır. Dolayısıyla bu zamanlarda onları daha da keyiflendirmek ve estetik stilinizi yansıtmak için çeşitli tematik aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Mevsime göre seçeceğiniz temaların yanı sıra, altın veya gümüş ışıltılarının öne çıkacağı konseptler de denenebilir. Sabah kahvaltılarında daha açık renkli ve enerji veren renklere, akşamları ise daha koyu tonlarda detaylara ağırlık verilebilir. Dolayısıya sabah kahvaltısından itibaren özgün dekorasyon detaylarınızla kendi konseptinizi oluşturabilirsiniz. Kullanılacak eşya ve masayı süsleyen dekoratif aksesuarların servis edilen yemeğe uygun olması, davet sofralarının enerjisini değiştirir.

Yemek Çatalı Çeşitleri

Çatal takımı tüm masa düzeni hakkında genel bilgi veren önemli öğeler arasında yer alır. Tabağın çevresine dizilen bıçak ve çatallar hem işlevsel hem de estetik özellikleriyle öne çıkar. Yemek çatalı çoğunlukla 4 dişli olur. Genel tasarıma göre farklı olmakla birlikte çatallar, ortalama 22-23 cm boyunda üretilir. Çatalın diş kısımları, yemeği kolayca almak için uzun olur. Bu dişlerin sert yemeğe batırdığınızda saplanabilecek şekilde dayanıklı olması önemlidir. Bunun yanı sıra bu modellerin diş uçları bir şeyler yerken herhangi bir kazaya sebebiyet vermeyecek şekilde yuvarlatılmıştır. Yemek çatalının materyali sağlık açısından uygun olmalı ve kolay temizlenebilmelidir. Bu çatallar ana yemek sunumu esnasında kullanılacağı için tabağın sol tarafına yerleştirilir.

Zarif Dokunuşlar: Balık Çatalı

Sofralarda incelikli detaylar yaratmasının yanı sıra yemeği pratik hale getiren kullanışlı balık çatalı deniz ürünlerinin ağırlıklı olduğu servislerde kullanılır. Bu ürünler bazı servis takımlarında dahil edilirken, bazılarında tercihe bağlı olarak yer alır. Balık çatallarının et için kullanılanlardan farkı, daha küçük boyutta olmalarıdır. Tarak da adı verilen diş sayısı, tasarıma bağlı olarak değişse de genellikle dört tane olur. Bu çatallardaki ayırt edici bir özellik de ortadaki iki diş arasında, ürünün gövdesine doğru büyüyen bir açıklıktır. Özellikle bu açıklık, tabaktaki balığın ayıklanmasına yardımcı olur. Geleneksel düzende çok rastlanmayan bu çatal çeşidi, özellikle balık servis ettiğiniz zamanlarda bulundurmanız gereken eşyalar arasında yer alır. Bu ürün bıçakla birlikte kullanıldığı için dişleri et çatallarıyla aynı uzunlukta olur. Salata çatalıyla karıştırılan balık çatallarını bu tarak uzunluğu sayesinde daha rahat ayırt edebilirsiniz. Balık çatalını tabağın sol tarafına koyabilirsiniz. Bu tip özel ürünleri ana yemek çatalının sol tarafından, dışarı doğru sıralamanız gerekir.

Boyu Önemli: Tatlı ve Kek Çatalı

Çatal seti içinde gelen daha küçük boydaki ürünler genellikle tatlı, pasta, salata veya benzeri yiyecekler için kullanılır. Bu çeşitler genellikle diş sayıları sayesinde ayırt edilir. Desert çatalı olarak da isimlendirilen tatlı çatalı ana yemek çatalından daha küçüktür. Dört tarağı bulunan bu ürüne ‘antre çatalı’ da denir. Ordövr ve salata için de bu ürün kullanılır. Bu çatalın boyu yaklaşık olarak 17-18,5 cm arasında olur. Farklı tasarımlara göre değişebilir, bu nedenle sofrayı hazırlarken set içinde ana yemek için kullanılan modelin bir küçük boyu, tatlı ve salatalar için kullanılabilir. Aynı ürün, kontinental ismi verilen, komple kahvaltılarda da kullanılır. Klasik masa düzeninde bu çatalı tabağın ön kısmına, sapı sol tarafa ve dişleri de yukarı bakacak şekilde konumlandırmak gerekir. Sol tarafta yer alan pasta ve kek çatalı ise biraz daha kalın olan 3 adet diş ile tasarlanır. Genel olarak ortalama 15-17 cm büyüklüğündeki ürünü özellikle kremayla hazırlanmış kek ve pastalarla servis edebilirsiniz. Sol diş, üzerindeki pasta parçasının düşmesini engeller. Ayrıca bu parça, dilimin bıçak kullanılmadan porsiyonlanması için de kullanılır.

Birbirinden Seçkin Markaların Kaliteli Çatal Tasarımları

Beymen koleksiyonunda birbirinden seçkin markalar tarafından tasarlanan ikonik çatal modelleri bulmak mümkün. İşte bu marka ve modellerden bazıları:

  • Greggio: Gümüş kaplamalı çeşitleri, saplarındaki detaylarla farklı zevklere hitap eder. Özellikle her öğüne uyum sağlayabilen pratik ve çok yönlü yuvarlak hatlı tasarımlara sahip ürünler sıkça tercih edilir.
  • Sabre: Markanın çelik tatlı çatalları, saplarındaki farklı renklerle dikkat çeker. Çatallar, şık ve minimal çizgilere sahip tasarımları ile öne çıkar. Ergonomik tutuş sağlayan, dayanıklı materyalden yapılan sapları ve özgün renkleriyle tüm masa dekorasyonunu bir anda canlandırır. Tek veya birkaç renkten oluşan çatallar arasından zevkinize uygun olanı kolaylıkla seçmeniz mümkün.
  • Spode: Porselen şıklığındaki saplarıyla dikkat çeken modeller, özellikle tercih edilir. Bu modeller sofranın genel konseptine ince ve zarif ışıltılar katarken, sapın ucuna doğru kalınlaşarak yuvarlaklaşan tasarımı ile geleneksel çağrışımlar yaratır.
  • Villeroy & Boch: Markanın tüm kaşık, çatal ve bıçak takımlarında, markanın imzası olan geleneksel kabartma detaylarını görmek mümkün. Bulaşık makinesinde yıkanabilen modeller, yemekte başlayan keyifli sohbetlerin bölünmeden sürmesini sağlar.
  • WMF: Marka, özel çatal seti ve takımları sayesinde tüm öğünlerde leziz yiyecekler eşliğinde keyifli vakitler paylaşmayı garantiler. Patentli özel üretimi olan Cromargan® paslanmaz çelik materyali sayesinde sağlamlığı artırılmış ürünler, bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor.

Lezzetli yemeklerden oluşan öğünleri kendiniz ve sevdikleriniz için mutluluk verici bir armağana dönüştürebilirsiniz. Beymen’in tüm koleksiyonlarına göz atarak beğendiğinizi satın almak için ev ürünleri kategorilerine uğrayın, keyifli alışveriş deneyimi yaşayın.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}