Sipariş Takibi Kampanyalar The One Servisler tr
  

Burun aspiratörü modelleri, yenidoğan bebeklerin uyku süreçlerini desteklemeye yardımcı olur. Miniklerin rahat soluk alıp vermeleri için özel olarak tasarlanmış bu ürünler, hassas ve güvenli malzemeler kullanılarak üretilir. Özellikle ilk birkaç ay ağızdan nefes alma yetenekleri gelişmediğinden, burun aspiratörü kullanımı yenidoğanlar için önemli hâle gelir. Düzenli kullanılan bir burun aspiratörü, bebeklerin kolayca hasta olmalarını engellemeye yardımcı olur.

Devamını Göster    
 

Burun Aspiratörü Ne İçin Kullanılır?

Bebeklerin burun içi hava yolu kanalları, büyüklere göre daha dar ve küçüktür. Burun temizleme aspiratörü bu konuda onların en büyük destekçilerinden biridir. Ağızdan nefes alma içgüdüsünü keşfetmemiş bebeğiniz, aspiratör ile birlikte sümkürme becerisi de kazanabilir. Sümkürme, çocukların zamanla öğrendiği eylemlerden biridir. Bunun için solunum kaslarının bilinçli bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Çocuğunuzun rahat bir nefes alması ve derin bir uyku uyuyabilmesi sağlıklı büyüyebilmesinin de ilk şartıdır. Sağlıklı bir uyku düzenini oluştururken burun aspiratörlerinden de destek alabilirsiniz.

Bebeklerin meme emdiği ve biberonla beslendiği erken dönemde, burunlarından rahatça nefes alabilmeleri gerekir. Burunları tıkanmayan bebekler beslenmelerini kesintisiz sürdürebilirler. Bu nedenle çocuğunuzun burun temizliğini düzenli olarak yapmanız önemlidir. Burnunda herhangi bir tıkanıklık olması durumunda, bebeğinizin canının yanmaması için aspiratör ile hassas bir şekilde temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli burun temizliği yapılmayan bebekler yeterli düzeyde uyuyamadıkları için huzursuzluk yaşayabilirler. Kesintisiz bir uyku ve sağlıklı bir beslenme rutini için Beymen güvencesiyle sunulan burun aspiratörlerini kullanabilirsiniz.

Burun Aspiratörü Hangi Malzemeden Üretilir?

Konu bebek bakım malzemeleri olduğunda anneleri en çok endişelendiren şeylerden biri de ürünlerin içeriğidir. Bebeğinizin cildine doğrudan temas eden aspiratörler, güvenle kullanabileceğiniz hassas ürünlerdir. Burun aspiratörü çeşitleri, bebeklerin hassas cildine zarar verecek herhangi bir kimyasal içermez. Ürünlerin üretiminde bilhassa bu bebeklerin narin cilt yapısını koruyacak materyallere yer verilir.

Çok yönlü kullanım özellikleri ve esnek yapısıyla bu ürünler, bebekleri büyütürken elinizin altındaki en önemli yardımcılarınızdandır.

Seçkin markaların sunduğu aspiratör koleksiyonunda, herhangi bir ftalat ve BPA bulunmaz. Üstelik ürünler, Tıbbi Sınıf gereksinimlerine uygun ve FDA onayı almış kaliteli ürünlerdir.

Burun Aspiratörü Yedek Malzemeleri

  

Burun aspiratörlerinin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. İyi bir temizleme uygulamasından sonra ürünün ucunu değiştirmek, hijyen konusunda daha verimli sonuç almanızı sağlar. Bebeğinizin burun içi salgısını hijyenik ve pratik bir şekilde temizlemeye yardımcı olan burun aspiratörü ucu bir süre sonra aşınmaya başlayabilir. Çok uzun süre aynı ucun kullanılması hijyenik açıdan da risk oluşturabilir. Her iki durumda da ucun mutlaka değiştirilmesi gerekir. Sıkça kullandığınız aletlerin ucunu düzenli olarak değiştirebilir ve bu sayede çocuğunuzun solunum yolu enfeksiyonlarından korunmasına destek olabilirsiniz.

Burun aspiratörü yedek uç kullanımı ürünün işlevsel yönünü destekler. Yumuşak yapıya sahip yedek uçlar sayesinde çocuğunuzun burnunu herhangi bir tahriş olmadan temizleyebilirsiniz. Bebeklerin burun içi salgısının düzenli olarak temizlenmesi gerektiğinden, seçilen yedek malzemelerin de ana ürün kadar konforlu yapıda olması gerekir. Beymen’in seçkin anne bebek bakım markaları tarafından sunulan ürünleri inceleyerek bebeğiniz için işlevsel ve konforlu malzemeleri temin edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz yedek malzemeyle kullandığınız aletin fonksiyonel özelliklerinden en verimli şekilde faydalanabilirsiniz. Ürünlerin pratik kullanım olanağı sunması, hızlı ve güvenli bakım yapabilmenizi sağlar.

Bebek Burun Aspiratörü Özellikleri Nelerdir?

Bebek burun aspiratörü çeşitleri, burundaki kalıntıları pratik bir şekilde temizleme olanağı sunar. Küçüklerin hassas burun yapısı, mikroplara karşı yetişkinlere göre daha duyarlıdır. Üstelik bir yaşın altındaki bebeklerin burnu çok sık tıkanır. Böyle durumlarda, bebeklerin kendi başına ya da annelerin dışarıdan müdahaleyle bu salgıyı temizlemesi zorlaşır. Sağlıklı ve hızlı bir deneyim için etkili bir ürün seçmek gerekir. Fonksiyonel özellikleri gelişkin ürünler, yanlış uygulamalarla bulaşan üst solunum yolu enfeksiyonlarından da korur.

Bebek Burun Aspiratörü Kullanımı

  

Ebeveyn olarak bebek burun aspiratörü kullanırken bazı detaylar öne çıkar. Püf noktaları öğrenildiğinde bu ürünleri kullanmak oldukça pratiktir. Burun aspiratörü için gerekli adımları sizin için derledik:

Bebeğinizin burnunu temizlemeye başlamadan önce cilt tipine uygun bir nemlendiriciyi temizleyeceğiniz bölgeye sürün.

Aspiratörün ucunu değiştirin.

Bebeğinizin burnunun kuru olduğunu fark ederseniz, burun deliklerine birkaç damla deniz suyu damlatın. Bu, çocuğunuzun burnunu yumuşatır ve temizlemeye uygun hâle getirir.

Aspiratörü, ucu bebeğin burun deliğine oturacak şekilde yerleştirin.

Bir elinizle ürünü çocuğunuzun burnunda tutarken aynı anda diğer elinizle ürünün diğer kısmını ağzınıza yerleştirin.

Bu aşamada vakum yöntemini kullanın. Doğru bir vakum yöntemi için nefesinizi hafifçe içinize çekin. Çok kuvvetli çekmek, bebeğin burnunu tahriş edebilir. Bu nedenle vakum işleminin sakin ve yavaşça yapılması önem taşır.

Şayet aspiratöre kan gelirse uygulamayı durdurmanız gerekir. Böyle durumlarda her ihtimale karşı bir uzmana başvurmanız daha doğru olur.

Kullanım bittikten sonra ürünün ucunu çıkarıp çöpe atmayı unutmayın.

Bu yöntemle bebeğinizin burnunu kısa sürede temizleyebilirsiniz. Aspiratörün hafif ve yavaş hareketlerle kullanılması önemli bir detaydır. Bunun yanı sıra ürünlerin kullanım sıklığı da önemlidir. Küçüklerde burun temizliğinin gün içinde 2 defa yapılması önerilir. Düzenli temizleme uygulaması, bebeğinizin kolay beslenmesini ve rahat bir uyku çekmesini sağlar. Bu nedenle burun temizliğini günde 2 kere yapabilirsiniz.

Yetişkin Burun Aspiratörü Nasıl Olmalı?

Yetişkin burun aspiratörü bebek ürünleriyle hemen hemen aynı işlevlere sahiptir. Tıpkı bebekler gibi ebeveynlerin de burun tıkanıklığına karşı bu aletleri kullanması tavsiye edilir. Nefes alma verme durumunu zorlaştıran burun tıkanıklığı, huzursuz hissetmenize neden olabilir. Böyle durumlarda, uzun süre ağızdan nefes alıp vermek zorunda kaldığınızdan, boğaz kuruluğu ve tahrişi gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmak mümkündür. Kendiniz ve bebeğinizin bakımı için en vazgeçilmez ürünlerden biri olan aspiratörler, uyuma ve yemek yeme gibi günlük rutinlerin daha rahat yapılmasını sağlar.

Burun aspiratörü elektrikli ve manuel çeşitleriyle öne çıkar. Elektrikli modeller, manuel olanlara göre daha pratik kullanım olanağı sunar. Üstelik bu modeller yüksek emiş gücü sayesinde, daha pratik bir kullanım imkânı sunar. Bebeğinizin bakımına daha kısa sürede gerçekleştirmek için elektrikli modellerin işlevlerinden destek alabilirsiniz. Elektrikli ya da manuel olması fark etmeksizin her burun aspiratörü standart özelliklere sahiptir. En başta, yetişkin aspiratörlerinin de bebek ürünlerinde olduğu gibi sağlığa zararlı bir materyal içermemesi gerekir. Kategorideki tüm ürünler, cilt dostu materyaller kullanılarak üretilmiştir. Bunun yanı sıra yetişkinlerin burun yapısı, bebekler kadar olmasa da hassas bir dokuya sahiptir. Tam da bu yüzden kullanılan ürünlerin yumuşak başlıklar içermesi gerekir.

Burun Aspiratörü Bakımı ve Temizliği

Burun aspiratörü bakım ve temizliği önemli bir konudur. Aspiratörlerin uzun ömürlü olması ve ilk günkü işlevine sahip olması, düzenli bir bakımla mümkün olur. Ürünlerin temel temizliği için her kullanım sonrası bakım yapmak gerekir. Ürünü bu şekilde bir sonraki kullanım için hazır hâle de getirebilirsiniz. Burun hijyeni aparatlarının ılık su ve sabun kullanılarak temizlenmesi ideal bir yöntemdir. Farklı kimyasallar, aspiratörün yapısına ve fonksiyonlarına zarar verilir. Üstelik içeriği bilinmeyen ve karmaşık yapıya sahip kimyasallar, bebeğinizin narin cildini tahriş edebilir.

Bebeklerin hassas burun yapısı yetişkinlere nazaran daha sık tıkanmaya müsaittir. Ancak buna rağmen bebekler sümkürme yeteneğine sahip değildir. Bu da burun aspiratörlerinin önemine bir kez daha vurgu yapar. Beymen ayrıcalığıyla sunulan ürünlerden birine sahip olarak bebeğinizi üst solunum yollarından korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
    

{{customPopupTitle}}