Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Stone Island

({{filteredProducts.total}} Ürün)

Stone Island Mavi Düz Renk Mayo

-%24 8.650 TL 5.495 TL 4.149 TL

Stone Island Bej Kargo Cepli Bermuda

11.250 TL 6.995 TL Ek İndirimle 5.895 TL

Stone Island Haki Kargo Cepli Şort

-%22 9.450 TL 6.295 TL 4.899 TL

Stone Island Bej Kapüşonlu Kazak

13.250 TL 7.195 TL Ek İndirimle 5.795 TL

Stone Island Kiremit Kapüşonlu Logo Detaylı Mont

19.450 TL 11.995 TL Ek İndirimle 10.195 TL

Stone Island Turkuaz Logolu Plaj Havlusu

6.650 TL 3.049 TL Ek İndirimle 2.949 TL

Stone Island Yeşil Kapüşonlu Düz Renk Sweatshirt

17.250 TL 7.895 TL Ek İndirimle 7.595 TL

Stone Island Yeşil Logo Detaylı Mont

19.750 TL 12.195 TL Ek İndirimle 11.795 TL

Stone Island Turuncu Logolu Plaj Havlusu

6.650 TL 2.849 TL Ek İndirimle 2.549 TL

Stone Island Açık Yeşil Kapüşonlu Mont

-%26 29.450 TL 13.495 TL 9.995 TL

Stone Island Kiremit Logo Baskılı Mayo

7.450 TL 4.599 TL Ek İndirimle 3.849 TL

Stone Island Haki Logo Baskılı Mayo

7.450 TL 4.299 TL Ek İndirimle 3.599 TL

Stone Island Beyaz Kargo Cepli Bermuda

8.850 TL 5.495 TL Ek İndirimle 4.599 TL

Stone Island Vizon Logo Baskılı T-shirt

6.350 TL 4.399 TL Ek İndirimle 3.799 TL

Stone Island Siyah Logo Baskılı T-shirt

5.850 TL 4.049 TL Ek İndirimle 3.499 TL
Stone Island’ın İtalya’nın Modena bölgesinde başlayan hikayesi kısa zamanda tüm dünyaya yayıldı ve onu en dikkat çeken markalarından biri yaptı. Stone Island’ın arkasında 70’li yıllardan beri kumaşlara ilgi duyan ve deneysel üretim tekniklerine meraklı Massimo Osti var. Osti’nin yola çıktığında en büyük amacı, kumaşların dilini çözmek ve onlardan üretilecek en yeni ve en farklı modelleri elde etmekti. Önce CP Company isminde bir spor giyim markası kuran Osti, markasına bir alt marka yaratmak istedi. Bunu isterken, her şeyin yön değiştireceğinin farkında değildi. Devamını Göster

Ekibiyle birlikte yeni kumaş türleri üzerinde çalışmaya başlayan Osti, reçine ile çam sakızını birleştirerek bir kumaş türü elde etti. Fakat ortaya çıkan kumaş fazla sert, bir o kadar da ağır oldu ve Osti’yi tatmin etmedi. Ekip kumaştan umudu kesmeyerek onu dönüştürmeye karar verdi. Sünger taşı ile yumuşatıldı ve tam da hayal edilen kumaş ortaya çıktı. Stone Island’ın temelleri işte böyle atıldı. Elde edilen kumaştan markanın ilk koleksiyonu oluşturuldu. Hem kumaşın hem de bu ilk koleksiyonun adı da “Tela Stella” kondu. Böylece markalaşma süreci de başlamış oldu.

İlham Kaynağı: Joseph Conrad

Markanın isminin hikayesi ise oldukça ilginç: Tam bir Joseph Conrad hayranı olan Massimo Osti, yazarın kitaplarında “stone” ve “island” kelimelerinin sıkça kullanıldığını fark ederek kuracağı markanın Conrad kitaplarının ruhunu taşımasını istemiş ve markasının adını Stone Island koyma kararı almış. Böylece özgür ve sınır tanımayan stiliyle Stone Island tasarım dünyasına ilk adımını atmış...

En güncel Stone Island tasarımlarını Beymen.com ayrıcalıklarıyla satın alabilir; yapacağınız seçimlerle çarpıcı kombinler oluşturabilirsiniz.

Pusulası Değişim

Markaların amblemleri kendilerini ve ruhlarını yansıtır. Stone Island’ın amblemi olan pusula ise tasarımlarını üretirken denizcilik malzemelerinden yararlanması ve denizci üniformalarından ilham almasından geliyor. Deniz sevgisini ve daimi bir arayışı ifade eden pusula logosu Stone Island tasarımlarına adeta özgürlük katıyor.

Mükemmeliyetçi bir insan olan Osti, aynı zamanda tasarıma ve tasarım ruhuna tutkulu biriydi. 1983 yılında Carlo Rivetti şirket hisselerinin yarısını satın alarak Osti’ye ortak oldu. En az Osti kadar mükemmeliyetçi olan Rivetti, 2008 yılında yani Osti’nin ölümünden 3 yıl sonra markanın tüm hisselerini satın alarak dümenin başına geçti. Yenilikçi tavrı ve ivmesi her geçen gün artan marka kısa sürede büyük bir başarı elde etti.

Erkeklere Özel Koleksiyonlar

İtalyan bir marka olmasına rağmen İngilizler tarafından daha çok benimsenen, tam da bu yüzden İngiliz bir marka olduğu düşünülen Stone Island, hitap ettiği topluluğu da göz önünde bulundurarak temelinde zarafet ve asalet olan ama yenilikçi tavrı da elden bırakmayan tasarımlara imza atıyor. Sportif ve pahası yüksek bir çizgisi olan markanın mottosu ise “Looking Great”. Stone Island yalnızca erkekler için üretim yapıyor; henüz kadınlar için ürettiği bir koleksiyon bulunmuyor. Kim bilir maskülen stilin giderek daha çok benimsendiği günümüzde Stone Island da yakın zamanda kadınlara özel bir koleksiyonla gündeme gelebilir.  

İkonik Stone Island Montlar

Stone Island’ın tasarımlarına bakıldığında hep aynı çizgide ilerleyen ama sürekli olarak kendini geliştiren bir üslup ortaya çıkıyor. İkonik Tela Stella ceketler, markanın bir imzası niteliğinde. Pusula şeklindeki logo ise tasarımların kol kısımlarında bulunuyor ve sıradan bir logodan çok hoş bir detay olarak karşınıza çıkıyor.

Stone Island montlar dünya çapında bir üne sahip. Özellikle trendleri takip eden ve havalı bir stile sahip erkeklerin favori parçaları arasında. T-shirtler de aynı şekilde maskülen detaylarla öne çıkan tasarımlara sahip. İddialı olmayı seven erkeklerse Stone Island şapka modellerini es geçmiyor.

En yeni ve en popüler Stone Island tasarımlarını Beymen.com’dan takip edebilirsiniz.
Devamını Gizle

{{customPopupTitle}}