Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Lalique

({{filteredProducts.total}} Ürün)

{{noProductTitle}}

Sizlere uygun kategorileri ziyaret edebilirsiniz.

Mücevherin ışıltısından, berraklık arzusundan ve kristal parlaklığından adını alan Lalique, bir marka ismine dönüşmeden evvel de dahi bir sanatçının adıydı: Rene-Jules Lalique. Fransa doğumlu Lalique bir zanaatkar ve kristal ustası olarak başladığı kariyerini sonradan aldığı mücevher yapımı teknikleri dersleriyle geliştirdi, ardındansa mücevher evlerinde çeşitli atölyelere katılarak bu alanda uzmanlaşmaya başladı. 1888 senesinde kendi markasını kuran Lalique, inovatif materyallerle gelenekseli bir araya getirdiği yeni bir mücevher geleneğinin de öncüsü oldu. Taşlarından ışıltısına, renginden biçimine her detayını ince eleyip sık dokuduğu mücevher tasarımlarıyla yavaş yavaş ününü yaydı. Ametist, opal, cam, inci gibi taşların iç içe geçtiği mücevher tasarımcılığının bir sonraki ayağı ise cam şişeler tasarlamak oldu.

Devamını Göster
 

Cam Geleneğinden Parfümlere…

1921 senesinde başladığı cam macerasında Fransa’nın Alsace bölgesinin köklü cam geleneğinden etkilendi. Bu geleneksel üretim biçimini art deco ekolüyle birleştirerek kendine özgü bir stil benimsedi. Cam alanında pek çok mimari projeye katılıp bu alandaki yetkinliğini de ispatlayan Lalique, camdan ürettiği benzersiz zariflikteki tasarımlarla ismini tarihe yazdırdı.

Torunu Marie’nin şirketin başına geçmesiyle yepyeni bir dönem başdı. 1992 senesine dek birbirinden zarif ve sofistike mücevherleri ve cam tasarımları ile nam salmış Lalique markası meşhur cam şişelerinin içini doldurmaya başdı ve parfüm alanında da baştan çıkarıcılık konusundaki iddiasını ortaya koydu. Bugün tüm dünyada zarif ve dik duruşlu kadının simgesi haline gelen Lalique parfümler, tıpkı şişeleri gibi ışıltılı, hayran olunası ve sofistike.

Lalique Parfümler Beymen Mağazalarında…

Sadece kadınlarla sınırlı kalmayıp erkekler için de parfüm üretimine başlayan Lalique’in kokunuzu sanat eserine dönüştüren parfümlerini Beymen mağazalarında bulabilir; Lalique’lerin masalsı ve büyüleyici kokularından kendinize bir çember yaratarak girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Kendini Yeniden Keşfet

Parfümlerinin her biri bambaşka hikayeler anlatan Lalique’ler bir koku serüveninin baştan çıkarıcı hikaye anlatıcıları aynı zamanda. Hem kadın hem de erkeklere özel pek çok parfüm serisi tasarlayan Lalique; ev kokuları, vücut losyonları, kremler ve mumlar gibi geniş ürün yelpazesiyle de yaşantınızın her alanında izini bırakıyor. Kadınlara özel sunduğu Encre Noire Pour Elle serisinin çiçeksi, odunsu ve misk karışımından oluşan formülü ile baştan çıkarıcı ve güçlü bir etki yaratırken; erkekler için tasarladığı, odunsu tonlara sahip Encre Noire a L’Extreme serisinde ise hafızadan silinmesi güç bir etkiye imza atıyor.

Hem kalıcılığı hem de ciltle bütünleşip ağır hissettirmeyen çekiciliği ile baştan çıkarıcı Lalique parfüm serileri ile diğer herkesten daha özel hissedebilirsiniz. Kadınlara özel parfümleri arasında ilhamını ametistin ihtişamından alan Amethys Eclat şakayık çiçeğinin zarafeti ile kırmızı böğürtlen çiçeklerinin gurme güzelliği ile içe içe geçmiş formülüyle duygularınızı harekete geçiriyor. Satenin yumuşaklığından esinlenerek tasarlanan Satine serisi ise dur durak bilmeyen modern kadının akışkanlığına yumuşak bir dokunuş yapıyor. Çiçeksi ve taze kokulu Fleur de Cristal ise ismi gibi ışıl ışıl ve canlı bir ruhun habercisi.

Encre Noire Sport serisi ile fit ve sportmen erkeklerin baştan çıkarıcılığını tetikleyen Lalique’in bir diğer starı Hommage a L’Homme Voyageur ise odunsu ve amber tonların iç içe geçtiği formülü sayesinde maskulen ve maceracı erkeklere hitap ediyor. Limon, misk ve baharatın harmanından oluşan Lalique White serisi de çizgi sahibi ve sofistike erkeğin tercihi oluveriyor. En az karışımlarının davetkarlığı kadar geçmişten bugüne uzanan cam ve mücevher geleneğinin sunduğu şişe tasarımlarıyla da alanında özel bir yere sahip olan Lalique parfümlerin notalarında kendinizi bulacaksınız.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}