Sipariş Takibi Kampanyalar The One Servisler tr

Herend

({{filteredProducts.total}} Ürün)

Porselenin Kraliçesi Herend

Tüm dünyanın en iyi porselen tasarımlarının sahibi Herend, namı diğer “Porselenin Kraliçesi”nin kuruluşu 1826 yılına dek uzanıyor. Macaristan topraklarında Vince Stalag tarafından kurulan Herend, başlangıçta seramik ve porselen yedek parçası üretmek için kurulmuşken, 1839 yılı itibarıyla porselen üretimine başlıyor. Klasik porselen reprodüksiyonlarının yanı sıra eski Çin desenlerini de tasarımlarına entegre eden Herend, mükemmel işçiliği ile çok kısa sürede ilgi toplamayı başarıyor. O günden beri de gözler hala onun üzerinde…

Salt bir tasarım ürünü olmanın çok ötesindeki Herend imzalı porselenler; o yıllarda Viyana, New York, Paris gibi tasarımın kalbinin attığı kentlerde dünya sergilerine katılıyor. İngiltere Kraliçesi Victoria’nın da müşterileri arasında olduğu Herend, bugün pek çok müze ve özel koleksiyonun da kıymetli parçaları arasında yer almayı sürdürüyor.

Devamını Göster
 

Herend Porselenler Beymen Mağazalarında

1865 senesinde I. Franz Joseph tarafından “Asalet” unvanına layık görülen Herend, 1867 senesinde altın madalya ve Şeref Madalyası’na layık görülüyor. Herend’in marka olarak en önemli özelliğiyse tamamen el yapımı ürünleri koleksiyonlarına eklemesi; üstelik bu özelliğini günümüzde de devam ettiriyor. Dünyada bir eşi daha olmayan Herend ürünleri Türkiye’de edinmek isterseniz, Beymen mağazalarına gidebilir; evlerinize zarafet taşıyabilirsiniz.

Geçmişten Bugüne Eşsiz Porselenler

Bir evi ev yapan şeylerin başında sofralar geliyor şüphesiz. Sofra söz konusu olduğunda ise tabaklarından fincanlarına dek uzanan sunum zenginliği devreye giriyor. Herend porselenler tam da burada devreye giriyor. Birbirinden zarif ve incelikli detaylarla bezeli ürünleriyle Herend’in sırrı porselenlerin yapımında hala eskinin mirasını sürdürüyor oluşu. Öte yandan yeni teknolojiye de kendini tamamen kapatmayan Herend, fabrika işleyişindeki fırınların ısıtılması yöntemlerinde bundan yararlanıyor. Ancak porselenlerine beyazlık, şeffaflık ve duruluk veren karışımında eskiden gelen formülünü hala korumayı da sürdürüyor. Bünyesinde iki binden fazla ressamın görev yaptığı markanın ürünleri duruluğu ile göz kamaştırırken, süslemeleri ile de biricikliğini ortaya koyuyor.

Bilhassa doğadan esinlenilerek tasarlanan Herend tabak ve fincan motifleri sanat tarihinde çeşitli referanslara sahip. Çiçekler, özel kuş türleri, kelebek ve şelale gibi doğa ile hayvan figürlerinin yanı sıra ilhamını aldığı Çin desenleri ile de göz alıyor. Altın varaklı serilerinin yanı sıra daha mütevazi tasarımlarıyla da sofralardaki yerini alan Herend’ler kimileri içinse bir koleksiyon parçası olarak vitrinlerdeki yerini alıyor. Dönem dönem hazırladığı özel koleksiyonları ile porselen meraklılarının aklını başından alan Herend için bir klasik kabul edilen Çin motifli ürünlerin yanında Kraliyet Ailesi’nin değişmezi haline gelen Queen Victoria, Hindistan çiçekleri ile stilize edilen Apponyi Serisi ve İngiltere’nin köklü ailesi Rothschild’lerin av tutkusundan esinini alan av figürlü Rotschild serisi ile de tanınıyor.

Zarif, Göz Alıcı ve Özgün

19. yüzyıldan bugüne uzanan yolculuğunda Herend’ler klasik çizgisini korumaya devam etmekle birlikte çağın getirdiği akımlara da sırtını dönmüyor. Klasikleşmiş natürel desenli tabak ve fincanlarının ya da yemek takımı ile dekorasyon ürünlerinin yanı sıra günümüze uyarladığı tasarım çizgisiyle de pek çok koleksiyona ev sahipliği yaparak her zevke hitap ediyor. Çerçeve bölümü işleme detayları ile dikkat çeken tek renk Supla serisi bunun ilk örneği. Siyahtan turuncuya oldukça geniş bir renk skalasına sahip Supla’lar, daha minimalist bir estetik beklentisi olanların tercihi. Kabartma detayları ile dikkat çeken porselen serisi ise özgün işçiliği ile özel bir yerde duruyor. Skalasını cam ve kristal ürünlerin yanı sıra kalay ürünler ile gümüş parçalarla da genişleten Herend’in sadece tasarım tarihinin değil sanat tarihinin de ikonu haline gelmiş ürünlerini Beymen mağazalarında bulabilirsiniz.

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}