Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Emporio Armani

({{filteredProducts.total}} Ürün)
Günümüzün en iddialı ve en ses getiren markalarından biri olan Emporio Armani’nin hikayesi asla pes etmemenin, yolundan vazgeçmemenin ve her zaman özgün olmanın nihayetinde başarıyla sonuçlandığını özetler nitelikte. Hikaye, İtalya’nın kuzeyinde yer alan Picanze adlı bir kasabada başlıyor. 1934 doğumlu olan Giorgio Armani, bu kasabada büyüdükten sonra Milano Üniversitesi’nde tıp bölümünde akademik hayatına başlıyor. Öğrencilik yıllarında fotoğrafçılığa merak salınca tıp bölümünün kendine uygun olmadığını anlıyor ve öğrenimini yarıda bırakıyor. Devamını Göster

Bir Efsanenin Doğuşu

Okulu bıraktıktan sonra bir süreliğine orduya katılıyor, ardından tekrardan sanata yönelmek istiyor. Milano’nun ünlü alışveriş merkezi La Rinascente’de vitrin tasarımı yapmaya başlaması da bu döneme denk geliyor. İşini çok seven ve bu sektörde kalmak isteyen Armani, 1961 yılından 1970 yılına dek ünlü moda evi Nino Cerruti’de çalışıyor. Kendi işini yapmak istediği için işten ayrılıyor ve 1974 yılında ortağı Galeotti ile birlikte erkek giyim üzerine kendi adını taşıyan bir marka kuruyor. Marka, bir sonraki yıl kataloğuna kadın tasarımlarını da ekleyerek hedef kitlesini genişletiyor.

1980’li yılların başında Giorgio Armani markasının altında Emporio Armani markasını kuran Armani, yarattığı bu yeni markayla genç yetişkinleri ve onların dinamik dünyasını hedef alıyor. Giorgio Armani markasından farklı olarak Emporio Armani’de tasarımlar biraz daha dikkat çekici türden. Alt markalarının hiçbirinde kaliteden ödün vermeyen Giorgio Armani, Emporio Armani’de de bu geleneği bozmuyor.

Başarının 10 Altın Kuralı

Armani, şu ana dek tüm başarısını kendine empoze ettiği 10 temel kurala bağlıyor: Vizyon sahibi olmak ve bu vizyondan asla ödün vermemek, ekibinin kıymetini bilerek onlarla sadakat temelli bir ilişki kurmak, çok çalışmak, inandığı şeylere sıkı sıkı tutunmak, olduğu gibi olmak, basından kaynaklı dezavantajlara ve hakkında çıkan haberlere saygı göstermek, finansal desteklere açık olmak, vizyonunu sergilemek için başkalarına güvenmemek ve son kararı almak için çekinmemek... Armani’ye göre başarının sırrı işte bu altın kurallar.

Kendini durmaksızın geliştirmesi ve var olan her şeyden ilham alabilme kabiliyetinin yanı sıra, Armani’nin satış stratejileri de markasının giderek büyümesine yardımcı oluyor. Şimdiye dek aralarında David-Victoria Beckham, Christiano Ronaldo, Megan Fox, Rihanna ve Rafael Nadal gibi isimlerin de olduğu pek çok ünlüyle çalışan Armani, reklam ve kampanyalarında kullandığı dikkat çekici fotoğraflarla da her daim gündemde. Güzellik ve estetik algısına bambaşka yorumlar getiren Armani, attığı her adımda çıtayı biraz daha yükseltiyor. Marka bugün özellikle iç çamaşırı ve parfüm konusunda adeta rakip tanımıyor.

Spor ve Zarif Çizgiler

Giorgio Armani’nin belki de en iddialı tasarımlarını Emporio Armani etiketi taşıyor. Emporio Armani hiçbir zaman kaliteli çizgisini bozmadan ürün gamını genişletmeyi başarıyor. Genç yetişkinlere hitap etmesiyle bilinen marka, Giorgio Armani etiketinden biraz daha uygun fiyatlarıyla daha ulaşılabilir fakat kaliteli ürünler satıyor. Logolu Armani t-shirtler, markanın en çok satılan parçalarından biri. Hem spor hem iddialı ortamlara giyilebilecek sweatshirtler, havalı aksesuarlar, kaliteli Emporio Armani gömlek modelleri, minimal çizgilerdeki trikolar,güzel kalıplara sahip Emporio Armani pantolonlar, sıcak tutan ve asil bir görünüme sahip Emporio Armani mont, havadar elbiseler… Ayrıca Emporio Armani ceket ve takım elbiseler de en çok tercih edilen Armani tasarımları arasında yerini alıyor. Genç iş adamlarının ya da minimal çizgileri sevenlerin tercihi Armani takım elbiseler bir ortama girdiğinizde tüm gözleri üzerinize çekecek tasarımlarıyla sizleri bekliyor.

En son Emporio Armani tasarımlarını Beymen.com üzerinden takip edebilir, beğendiğiniz ürünleri Beymen güvencesi ile gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.
Devamını Gizle

{{customPopupTitle}}