Sipariş Takibi Kampanyalar The ONE Servisler

Daum

({{filteredProducts.total}} Ürün)

{{noProductTitle}}

ARAMANIZDA SONUÇ BULUNAMADI

Sizlere uygun kategorileri ziyaret edebilirsiniz.

{{ item.displayText }}
{{ item.displayText }} ({{ item.docCount }} ürün)
Tümünü Gör

Renkli Kristallerin Mucidi Daum

Lüks kristal üretimi dendiğinde öncü isimlerden olan Daum’un tasarım sahnesine çıkışı 1878 senesine denk geliyor. Alışılmışın dışında ve antik dönemi andıran tekniği ile ikonik parçalara imza atan Daum, bugün görür görmez ona ait olduğunu anlayabileceğiniz parçalar üretiyor. Aynı seriye ait olsa da hiçbiri birbirinin birebir aynı olmayan parçalarıyla Daum “unique” tasarımların yaratıcısı. Göz alıcı kristallerinin alametifarikası ise renkleri…

Fransa’nın Nancy kentinde Jean Daum tarafından kurulan Daum markası, yıllar içinde Fransız dekoratif sanat endüstrisinin can damarı haline gelmiş durumda. İlk olarak vazo tasarımlarıyla ortaya çıkan Daum’un bu tasarımları ilhamını Art Nouveau stilinden aldı. Özellikle bitki ve çiçeklerin yumuşak ve kavisli hatlarından esinlenilen tasarımların her biri zarafetin tanımını yapıyordu.

Devamını Göster
 

Ardından o yıllarda Fransa’da yaygın bir sanat akımı olan Art Deco’ya evrilen tasarımlar süsleme ve ışıltıların da ön plana çıktığı, hem dekoratif hem de sanatsal açıdan daha dikkat çekici formlara bürünmeye başladı. 1930’larla beraber yeni materyallerin de keşfiyle tasarımlarını geliştiren Daum, cam bardak ve ev dekorasyon parçalarını da koleksiyonuna ekledi. Yeni malzemelerle beraber yeni tasarım ihtimalleri de geliştiren Daum 1968’de kendi devrimini yaparak antik gelenekten etkilendiği ve cam yerine kristal detayların kullanıldığı yeni bir üretim yöntemine geçti.

Daum Tasarımlar Beymen Mağazalarında

Bu inanılması güç teknik, M.Ö. 5 bin yılına dek uzanan ve yapılan arkeolojik kazılarda çeşitli kralların mezarlarında rastlanan bir işleme tekniği iken Daum bunu 20. yüzyıla uygulayarak tasarım dünyasında tek ve eşsiz olduğunu gözler önüne serdi. Söz konusu tasarımların en önemli özelliği ise sıradan bir eşyadan ziyade bir heykel izlenimi veriyor oluşu. Renkleri, formu, kıvrımları ve kesimiyle her biri ustalıklı el işçiliğinin örnekleri olan Daum’lar bir sanat eserini andıran güzellikte tasarımlar aynı zamanda. Daum’un bu kendine aşık eden incelikli, zarif ve bir o kadar benzersiz tasarımlarını Beymen mağazalarını ziyaret ederek bulabilir; evlerinize renk ve zarafet taşıyabilirsiniz.

Her Biri Sanat Eseri

Her biri el yapımı olan Daum’lar bir ev eşyası olmaktan öte tasarım harikası olarak da kabul ediliyor. Birinci kalite malzemeden üretilen Daum markalı kristal ve camlar dünyadaki güzellik algısına yepyeni bir boyut getiriyor. Kristal kullanımının ve üretiminin öncüsü konumunda olan Daum’un tasarımları mükemmelliğin vücut bulmuş hali gibi. Pembe, mavi, yeşil ve sarıların yoğun olarak kullanıldığı tasarımları, ışığın üzerinde dans ettiği kıvrımları ve her bir tasarımının eşsiz oluşu ise Daum’u bu denli kıymetli kılan detaylardan bazıları.

Canlılık Hissi Veren Tasarımlar

Esinini doğadan alan Daum markalı tasarımlar vazodan kaselere, bardaklardan dekoratif objelere pek çok farklı ürünüyle hem zarif hem işlevsel alternatifler sunuyor. Akışkan ve hareketli bir imaj uyandıran Daum tasarımları sanki sabit değil de dalgalı heykel formlarıyla canlılık hissi uyandırıyor. Bunda geçirgen malzemeleriyle ışık oyunlarına açık yapısının da etkisi var. Günün her saatinde farklı yansımalara gebe Daum tasarımları adeta nefes alıyor izlenimi veriyor.

Sadece beyaz malzemenin kullanıldığı kristal serisinin yanı sıra göz alıcı mavi, sarı ve mor tonlarıyla alışılmış vazo formlarına meydan okuyan kabartmalı, işlemeli kıvrımlı tasarımları da bir o kadar baştan çıkarıcı. Sürahi ve bardakları ile tepsiyi de kapsayan bar setleri ile sofralarınıza sanat eseri hissi veren markanın dekoratif biblo ve heykel serisi ise hayranlık uyandıran çizgilere sahip. Yüz ve beden figürlerinin ön plana çıktığı heykellerinde adeta şiir yazan Daum, Noir serisi ile sadece siyah rengin ön planda olduğu gölge ve ışık oyunlarından beslenen tasarımlar sunuyor.

Estetik ve Zarafetin Kesişimi

Çiçek serisiyle birbirinden romantik tasarımlar sunan Daum; gül ve lale formundaki kaseleri, mumlukları, servis tabakları ile de ön plana çıkıyor. Hayvanlar aleminden etkilenen Daum’lar ise ejderhadan kurbağaya, balıktan kaplana, kuştan kelebeğe birbirinden renkli ve davetkar pek çok alternatif sunuyor. İster devasa boyutlardaki vazoları olsun ister küçük ebatlardaki kase ve şekerlikleri ince ince düşünülerek ve detaylandırılarak tasarlanmış Daum ürünlerini Beymen mağazalarında keşfe çıkabilirsiniz. 

Devamını Gizle

 

{{customPopupTitle}}