TREND MAN

Bahar sıcak yüzünü göstermeye çoktan başladı, gitgide incelen kıyafetler, renklenen kombinler ise bunun en büyük kanıtı. Baharı yalnızca sokaklarda değil, ofis koridorlarında da yaşayın; hatta yaşamakla kalmayıp üstünüzde taşıyın!

HAZIRLAYAN: ZEYNEP GÜR
1 70’LERDEN GELEN

2016’ya hoş geldiniz; yoksa 70’lere mi demeliydik? Hemen her sezon trend sahnesinde kendine yer açan 70’ler bu sezon da yükselişte. O döneme damgasını vuran geniş yakalı ve desenli gömlekler, bu defa disko toplarının altından değil ofis koridorlarından göz kırpıyor. Etnik ve geometrik desenlere bürünen ipeksi gömlekler, ofis stilinizin de vazgeçilmez parçası olmaya aday. Özgür ruhu stiline yansıtmak isteyenler İspanyol paça pantolonların kendine güvenli dünyasına adım atıp kendilerini ofis ofisten dans pistlerine atabilirler.

2 GRAFİK BASKINI

Yazın gömlek ve tişörtlerimizde gördüğümüz grafik desen ve baskılar bu sezon da gömleklerin üzerine konuyor. Klasik desenlerden kitsch desenlere, monokromdan neonlara desenler sıcak mı sıcak! Modern ve yalın bir şıklığın anahtarını sunan ekose pantolonlar ise grafik desenli gömleklerle mükemmel bir uyum yakalayacak. Stilinizi gömleğinizin cebine iliştireceğiniz bir cep mendiliyle tamamlayabilirsiniz.

3 HAWAII ESİNTİLERİ

İyice ısınan havanın altını stilinizle biraz daha açmaya ne dersiniz? Ofiste, Hollywood’un meşhur Hawaii filmlerinden fırlamış gibi görünen, palmiye desenli gömlekli, ceketli hatta pantolonlu erkeklerle karşılaşırsanız şaşırmayın! Birkaç sezondur gömleklerin yaka altı detayları, ceket astarları, kravat desenleri ile yavaş yavaş gelişini hissettiren çiçek desenleri, mükemmel bir geçişle ve modern tasarımlarla, erkeklerin tüm tabularını yıkarak sezonda ofis modasının vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarıyor. Gri, lacivert, siyah, taba gibi renklerle kolayca uyum sağlamasının yanında; yazı müjdelemesi de cabası.

4 DOĞAYA DÖNÜŞ

Taklit yeteneği yüksek gömlekler ofislerde stil rüzgarı estirmeye hazır! Yeşillenen dallar, cıvıldayan kuşlar ve tek ayak üstünde duran flamingolarla bezenen gömlekler ise baharın habercisi. Envaiçeşit renkle karşımıza çıkan stil öncüleri, skinny pantolonların rahat tavrıyla da birebir uyumlu. Espadril ve sneaker’larınızla da mükemmel bir uyum yakalayan doğa taklitçileri ofiste tüm gözleri üzerinize toplayacak! Doğanın içinde kamufle olup ofiste patronları tarafından keşfedilmek isteyenler için ufak bir tüyo: Gömleğinizle aynı desende bir pantolon giyip eğlenceyi stilinizde hissedin.

5 KAÇAK KAT

'Birdirbir' oynayan kumaşlar, oyun alanlarını biraz daha genişletip ofislere kadar yayıldı. Birbirinden farklı desenlerin, silüetlerin ve kumaşların sınır ihlali yapmadan uyum içinde yaşadığı stil sahibi gömlekler ise bu akımın öncüsü. Tek başına dev bir kadroyu yöneten ‘patchwork’ler, kombininizin geri kalanına sadelik aşılıyor. Düz renklerden beslenen ve basit parçaların yanında bir adım öne çıkan patchwork, artık ofis modasının da gözdelerinden.

Sizlere daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız