SPOTLIGHT BONJOUR YENİ CELINE

Hedi Slimane Céline'i Celine yaparken, bunun sessiz sakin bir geçiş olacağını kimse beklemedi. İlk koleksiyona gelen ilk yorumlar beklenen neticeydi. Şimdi ortalık biraz sakinleştiğine göre, Hedi Slimane'ın Celine'ini okuyup anlamaya başlayabiliriz.

2018’in başlarında, moda dünyasının gündemini yine Hedi Slimane meşgul ediyordu. İki yıl ara verilmişti oysa hakkındaki konuşmalara. Céline’in (yani artık Celine’in) artistik, kreatif ve imaj direktörü olarak moda dünyasına geri döneceğinin haberi, fikir ayrılıklarının ses yükselttiği yeni bir tartışma programının başladığının da haberiydi.

Slimane’ın Celine’e transfer olduğu haberiyle birlikte, adıyla özdeşleşen glam rock estetiği bu markaya da taşıyıp taşımayacağına dair bahisler oynanmaya başladı. Ve çok geçmeden yeni Celine imajına dair teaser mahiyetinde Slimane imzalı siyah-beyaz fotoğraflar ele geçti. 2012’de Yves’siz bir Saint Laurent düşünebileceğimizi ve aslında ‘endişelenecek’ bir şey olmadığını gösteren Hedi Slimane, bu defa da Céline’in Fransız aksanını tedavülden kaldırarak değişimin başladığına dikkat çekti.

2019 İlkbahar/Yaz Paris Moda Haftası’nın tartışmasız en çok merak edilen defilesinde, podyuma çıkan 96 unisex görüntünün tamamında, ‘o’ tavır vardı.

bilse de, her seferinde devrim yaratmayı seçiyor. İtinayla hatırlattığı bir imaj var; yeniyi içine zorlamadan alan, geçmişi unutmadan dönüşen... İşte bu yüzden, Slimane’ın Celine macerası izlemeye değer.

CELINE
SADECE CELINE BUTİK
ve BEYMEN'LERDE

HEDI SLIMANE’IN CELINE’İ, 2000’LERDE KUSURSUZLAŞTIRDIĞI İMZASININ BİR UZANTISI OLARAK PODYUMA ÇIKTI.

‘Paris La Nuit’ adlı koleksiyon, geniş omuzlu mini elbiselerle 80’leri Z Kuşağı’na anlatıyordu.

Slimane silueti, hangi marka ile buluşursa buluşsun, kendini belli etmek üzerine kodlanmış bir siluet. Burada bir Doktor Jekyll ve Mr. Hyde hikayesi yok: Hedi Slimane, her yeniden doğuşunda ‘kendi’ kalmayı ve özgürleşmeyi seçiyor. Şartlara adapte olmayı değil, tepki çekeceğini

< ANA SAYFAYA DÖN

Sizlere daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız