Sipariş Takibi Kampanyalar The One Servisler tr

Çocuk Bisikleti

({{filteredProducts.total}} Ürün)

Smoby Mavi 3 Tekerlekli Çocuk Bisikleti

6.399,90 TL
Sepette 5.119,92 TL

Smoby Pembe 3 Tekerlekli Çocuk Bisikleti

6.399,90 TL
Sepette 5.119,92 TL

Globber Duo Mavi Denge Bisikleti

3.299,90 TL
Sepette 2.804,92 TL

Globber Duo Pembe Denge Bisikleti

3.299,90 TL
Sepette 2.804,92 TL

Globber Duo Yeşil Denge Bisikleti

3.299,90 TL
Sepette 2.804,92 TL

Chillafish Charlie Siyah Denge Bisikleti

2.699,90 TL
Sepette 2.429,91 TL

Globber Duo Kırmızı Denge Bisikleti

3.299,90 TL
Sepette 2.804,92 TL

Chillafish BMXie2 Mavi Denge Bisikleti

3.999,90 TL
Sepette 3.599,91 TL

Chillafish BMXie2 Pembe Denge Bisikleti

3.999,90 TL
Sepette 3.599,91 TL

Chillafish Charlie Pembe Denge Bisikleti

2.699,90 TL
Sepette 2.429,91 TL

Smoby Balance Comfort Gri Denge Bisikleti

2.799,90 TL
Sepette 2.239,92 TL

En güzel çocukluk anılarını açık havada, ebeveynler ve arkadaşla yapılan outdoor spor aktiviteleri oluşturur. Bunlardan en keyiflisi biri hiç kuşkusuz ki bisikletlerdir. Göz koordinasyonu, dengede kalabilmek ve odaklanma ile çocukların motor becerilerine katkı sağlamak önemlidir. Bisiklet kullanımı pedal çevirme, ayak ve bacak kaslarının hareketliliği, göz koordinasyonunu açısından çocukların gelişimine oldukça fayda sağlar. Motor becerilerin gelişmesine büyük katkısı bulunan bisiklet kullanımı aynı zamanda açık havada gezinti deneyimini yaşatan eğlenceli bir aktivitedir. Sürüş keyfinin verdiği özgürlük duygusu çocukların tek başına hareket etme özgürlüğünü destekleyerek özgüveninin artmasına katkıda bulunur.

Hepimizin aşina olduğu iki tekerli bisikletlerden önce çocukların hayatına giren üç tekerli bisiklet, adeta bebeklikten çocukluğa geçişi temsil eder. Çocuklar üç tekerli bisiklet ile beraber özgürlüğün tadını alır, kendi kontrolünde yol almayı öğrenir. Peki, çocuk bisikleti üç tekerli modeller ne zaman kullanılır, özellikleri ve alırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir? Sadece çocukların değil, büyüklerin de favorisi üç tekerli bisikleti her yönüyle mercek altına alıyoruz.

Devamını Göster    
 

Her Çocuğu Mutlu Edecek Üç Tekerli Bisiklet Modelleri

Canlı renkleri ve eğlenceli tasarımları ile çocukların hayallerini süsleyen üç tekerli bisiklet bebek modelleri genellikle bir itme çubuğuna bağlıdır. Böylece ilk başlarda ebeveyn bisikleti kullanırken çocuğa destek olur. Kimi zaman bir sepet veya farklı aksesuarlar da bisiklete entegre edilebilir. Böylece oyuncak, su matarası ya da mont gibi çocuğunuza ait ufak tefek eşyaları sepet vasıtasıyla taşıyabilir, farklı aksesuarlar ile bisikletinize hareket katabilirsiniz. Ergonomik ve dayanıklı yapısıyla uzun süre kullanım olanağı sağlar. Çocukların sevebileceği desenler, renkler ve figürler kullanılarak tasarlanan bisiklet modelleri, farklı boylarda üretilerek beğeninize sunulur. Konforlu, sevimli ve işlevsel üç tekerli bisikletlere göz atmak için Beymen bisiklet aksesuarları sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Kalite ve Tasarımlarıyla Ön Plana Çıkan Çocuk Bisiklet Markaları

Smoby üç tekerli bisiklet seti, ebeveyn pastel renkleri ve renkli sepetiyle sadece çocukların değil yetişkinlerin de kalplerini fethediyor. İspanya’da üretilen bu bisikletler ergonomik koltuğu sayesinde rahat bir sürüş sağlar, çocukların bel ve sırt kısmını destekler. Aynı zamanda, çocuğunuzun güvenliği için ergonomik koltukta emniyet kemerine sahiptir.

Koltuk ve pedal aralığı çocukların boyuna göre ayarlanabilme özelliği taşıyan Smoby 3 tekerli çocuk bisikleti, ebeveyn itme çubuğunun yanı sıra yenilikçi bir direksiyon sistemine sahiptir. Çocuğunuz büyüdüğünde itme çubuğu gibi ekipmanlar çıkarılabilir, böylece çocuğunuz tek başına bisikleti sürmeye devam edebilir. Arka tarafında ise eşya koyabilmek için kullanışlı ufak bir sepet bulunmaktadır.

3 Tekerli Çocuk Bisikleti Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çocuğun bisikletten keyif alması için doğru bisikleti seçmek önemlidir. Bisiklet almaya giderken mutlaka çocuğunuzu da yanınızda götürmeli ve deneyerek uygun bir model seçmelisiniz.

Çocuklar 3-4 yaş itibariyle iki tekerli bisiklete kendi başına binmeyi öğrenebilir. Ancak bundan önceki süreçte üç tekerli bisiklet çocuklara bisiklet sevgisini aşılamak için idealdir. Çocuğunuz için bisiklet seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta alacağınızı bisikletin çocuğunuzun boyuna ve ağırlığına uygun olmasıdır. Bu nedenle, bisiklet seçerken çocuğunuzun boyuna göre ayarlanabilen ergonomik tasarımları tercih etmekte fayda var. Bunun yanı sıra, seçilecek bisiklet modeli emniyet kemeri ve direksiyon kilidi gibi özelliklere sahip olmalıdır. Emniyet kemeri sayesinde çocuğunuz sürüş boyunca güvende olur, direksiyon kilidi ise çocuk kendi başına bisiklete binmeyi öğrenene kadar itme çubuğu sayesinde kontrolün ebeveynin elinde olmasına imkan tanır.

Çocuğunuzun Boyuna Göre Ayarlanabilen Ergonomik Tasarım

Çocuğunuzun boyuna göre ayarlanabilen ergonomik tasarımı sayesinde üç tekerli bisikleti, çocuğunuzun gelişimine göre yeniden düzenleyebilir uzun seneler rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca boyuna göre ayarlanabilir olması, ergonomik hale gelmesi sebebiyle çocuğun sürüş sırasında rahat etmesini de sağlar.

Çocuğunuz seleye oturduğunda ayakları yere basabilmeli, ayaklarını pedala koyduğunda ise dizleri gidona değmemelidir. Direksiyon çocuğun kol ölçülerine uygun olmalı ve rahat kullanılabilmelidir. Boyuna göre ayarlanmayan, ergonomik olmayan bisikletler çocuğun konforunu bozar, uzun süreli kullanım sonrasında kas ağrılarına neden olabilir.

Emniyet Kemeri ve Direksiyon Kilidi Özellikleri

Çocuğunuza bisiklet almayı planlıyorsanız, anne baba olarak bisikletin herhangi bir oyuncaktan farklı olduğunu bilmeniz ve özellikle güvenlik konusunda titiz davranmanız gerekir. Emniyet kemeri özellikle bisiklete binen küçük yaştaki çocuklar için büyük önem taşır. Çocuklar bisiklete bindikleri ilk aşamalarda dengelerini korumak konusunda zorlanabilirler ve emniyet kemeri tam da bu nedenle olası kazaların önüne geçerek onların güvende olmasını sağlar.

Direksiyon kilidi ise özellikle ebeveyn itme çubuğunun olduğu üç tekerli bisiklet için oldukça gereklidir. Direksiyon kilidinin açık olduğu durumlarda bisikletin kontrolü tutma aparatı sayesinde ebeveyndedir. Böylece çocuklar güvenle seyahat edebilir.

Emniyet kemeri ve direksiyon kilidinin yanı sıra çocukların bisiklete binerken mutlaka kask takmaları gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Bu konuda çocuğa taviz verilmemeli ve kaskın faydaları anlatılmalı, kask takılmadığında neler olabileceği çocuğa mutlaka anlatılmalıdır. İlerleyen dönemlerde çocuk bisiklete kendi başına binmeye başladığında ise kask dışında dizlik ve kolluk da çocuğun düşme gibi olaylarda yara almasını önler.

Sürüş Desteği Sağlayan Ebeveyn İtme Çubuğu

Üç tekerli bisiklet, iki tekerli bisiklete geçiş öncesinde çocukların bisiklete alışması ve ebeveynleri ile birlikte yolculuk edebilmesi için tasarlanmıştır. Bu nedenle, özellikle küçük çocuklara yönelik bu bisikletlerde ebeveyn itme çubuğu bulunur.

İtme çubuğu sayesinde bisikletin kontrolü ebeveyndedir. Çubuğu kullanarak bisikletin yönünü belirleyebilir veya hızını ayarlayabilir. Adete bebek arabası görevi gören itme çubuğu ile çocuk ve ebeveyn hem güvenli hem de keyifli bir yolculuk yapmış olur.

Çocukların Favorisi: Bisiklet Sepeti

Rengarenk boyanmış ya da papatyalar ile süslenmiş bu eğlenceli modellerin neredeyse tümünde mutlaka bir küçük, kullanışlı bir sepet yer alır. Üç tekerli bisiklet modellerinde yer alan sepet küçük olmasına rağmen oldukça efektiftir. İçerisinde çocuğunuzun oyuncağını, atıştırmalıklarını veya yanından ayırmak istemediği küçük eşyalarını kolaylıkla taşıyabilirsiniz. İstediğiniz zaman sepeti çıkarabilir, bisikletinizi sepetsiz olarak da kullanabilirsiniz.

Ayrıca çocuğunuz bisikletini kendi beğendiği objelerle, oyuncaklarla süslemek de isteyecektir. Bisikleti süslemede çocuğunuzu özgür bırakmalısınız. Çünkü bisiklet muhtemelen artık onun en iyi arkadaşı durumundadır.

Üç Tekerli Bisiklet Ne Zaman Kullanılabilir?

Çocuklar 15 aylıktan itibaren üç tekerli bisiklete rahatlıkla binebilir. İlerleyen dönemlerde, çocuk bisiklet için hazır olduğunda ise itme çubuğu çıkarılarak üç tekerli bisiklet tamamen çocuğun kontrolüne bırakılabilir. 3 yaşından sonra ise çocuklar denge bisikletleri ile başlayarak iki tekerli bisikletleri kullanmaya hazır duruma gelirler.

Erkek ve Kız Çocuk Bisiklet Modellerinde Geniş Renk Yelpazesi

Çocukların renkli dünyası ve geniş hayal gücünden ilham alan Smoby üç tekerli bisiklet geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Dilerseniz pembe, fuşya gibi canlı renklerle dizayn edilmiş kız çocuk bisiklet tasarımlarını ya da oğlan çocuklarının favorisi mavi renk tonlarından birini seçebilir, bisiklet keyfini en renkli ve eğlenceli haliyle sürebilirsiniz.

Birbirinden eğlenceli bisiklet modelleri ve diğer outdoor ekipmanlarına ulaşmak için Beymen’in ayrıcalıklı dünyasını ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Gizle    

 

    
    
   

{{customPopupTitle}}